Biuro karier

Aktualności

Kariera IT - Spotkanie dla specjalistów

Chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności?
Masz ochotę wysłuchać ciekawych prelekcji oraz wziąć udział w darmowych warsztatach z programowania?

Przyjdź 18 października na Stadion Narodowy w Warszawie

W programie wydarzenia m.in:

 • Ciekawe prelekcje merytoryczne m.in:
  • Always be Responsible for Any Code You Write, Even for Fun. NoException (Matt Harasymczuk)
  • Nowości w Windows Phone 8.1 dla developerów (Paweł Niewegowski)
  • Oculus Rift – jak tworzyć i dostarczać rozwiązania na gogle  (Paweł Surgiel)
 • Bezpłatne warsztaty z programowania
 • Ponadto:

Pokaz drukarek 3D, starcie z robotem w grze interaktywnej oraz losowanie nagród: bilety do teatru, vouchery do restauracji, paintball, książki, gokarty, szkolenia online i inne atrakcje.    

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCĘ i ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

WSTĘP WOLNY - Obowiązuje rejestracja on-line

Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015

Rozpoczęła się IV edycja Konkursu Naukowego E(x)plory dla młodzieży w wieku 14-20 lat. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 000, 6 000 i 3 000 zł oraz możliwością reprezentowania Polski na najważniejszych zagranicznych konkursach naukowych. Zgłoszenia można wysyłać do 24 października 2014 r., jednak już dziś warto rozpocząć pracę nad projektem.

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska, badasz otaczającą Cię przyrodę albo masz pomysł na niezwykły projekt społeczny, to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie!

24 października trwa rekrutacja do IV edycji konkursu. Swoje pomysły ze wszystkich dziedzin naukowych mogą zgłaszać pasjonaci nauki w wieku od 14 do 20 lat, pojedynczo lub w dwu- i trzyosobowych zespołach.

150 wybranych przez ekspertów projektów weźmie udział w regionalnym etapie konkursu podczas Festiwali Naukowych E(x)plory w 5 miastach. Młodzi badacze zaprezentują swoje pomysły przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Będzie to także okazja do udziału w ciekawych warsztatach i niezwykłych pokazach naukowych oraz poznania rówieśników, którzy, tak jak oni, pasjonują się nauką.

Około 30 najlepszych projektów wybranych przez jury zobaczymy na finale konkursu w marcu 2015. Laureaci zdobędą stypendia naukowe oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii oraz Infomatrix w Rumunii. Główne nagrody E(x)plory to:

 • I nagroda – stypendium naukowe 10 000 zł
 • II nagroda – stypendium naukowe 6 000 zł
 • III nagroda – stypendium naukowe 3 000 zł

Doceniając pracę nauczycieli i mentorów przygotowujących uczniów do E(x)plory, Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator Konkursu, zdecydowała się także nagrodzić laptopami szkołę oraz opiekuna naukowego największej liczby projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii w ramach programu E(x)plory. E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. To przestrzeń, która łączy pełnych energii młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y, doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata u dzieci, młodzieży, dorosłych i szuka nowych talentów, których pasja w przyszłości może zmienić świat. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi działaniami na  www.explory.pl.

Więcej informacji na temat Konkursu Naukowego E(x)plory można znaleźć na stronie: www.explory.pl/konkurs-młodych-naukowców. Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatorki konkursu, Ewy Dmochowskiej – mail: konkurs@explory.pl.

Konkurs na pracę magisterską

Instytut Badań Edukacyjnych przypomina o trwającym Konkursie na pracę magisterską wykorzystującą wyniki badań edukacyjnych.

Tematem pracy konkursowej może być dowolne zagadnienie związane z dziedziną edukacji (np. wczesnej edukacji i opieki, finansowania oświaty, ekonomii edukacji oraz szkolnictwa wyższego i uczenia się dorosłych). Praca magisterska musi zawierać poprawne metodologicznie wnioski a podstawą analiz winny być wyniki z badań lub dane dostępnie publicznie.

Do konkursu można zgłosić pracę magisterską, który dostarcza nowej wiedzy, ważnej z punktu widzenia praktyki i polityki edukacyjnej. Dodatkowym atutem będzie odniesienie do zmian, jakie zachodziły w edukacji od 1999 r. w związku z obchodzonym w 2014 roku 25-leciem przemian ustrojowych w Polsce, które miały wpływ również na edukację.

Uczestnicy konkursu

Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci dowolnego kierunku, wszystkich uczelni wyższych, którzy obronili pracę magisterską w okresie od 31 października 2013 r. do 31 października 2014 r. Zgłoszenia prac do konkursu mogą dokonywać autorzy, a także uczelnie i promotorzy za zgodą
autora.

Nagrody dla laureatówek

 • I nagroda - 3 000 zł
 • II nagroda - 2 000 zł
 • III nagroda - 1 000 zł

Harmonogram konkursu

 • Zakończenie przyjmowania prac: 17 listopada 2014 r.
 • Ogłoszenie wyników: do 30 stycznia 2015 r.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, karta oceny formalnej, karta oceny merytorycznej pracy konkursowej dostępne są na stronie internetowej http://eduentuzjasci.pl/konkurs

Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel sekretariatu konkursu, Weronika Janda Marketing & Communications Consultants, ul. Wilcza 28/10, 00-544 Warszawa, tel. (+48 22) 40 66 100/101 wew. 23, e-mail: janda@mcconsultants.pl, tel. kom. +48 662 086 500.

STUDENCIE, APLIKUJ

Tylko w ubiegłym roku akademickim i w czasie wakacji w stażach organizowanych przez polski oddział Microsoft wzięło udział łącznie 230 studentów. Na staże w firmie, mogącej pochwalić się tytułem „Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2013", można się zgłaszać przez cały rok poprzez strony dedykowane odpowiednio praktykom w Polsce, ale także w Europie czy Stanach Zjednoczonych www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx i www.microsoft.com/university.

Microsoft oferuje studentom praktyki w działach technologicznych i IT, ale także w takich departamentach jak sprzedaż, marketing czy HR. Firma jest również w gronie fundatorów inicjatywy „Grasz o staż", która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą" i co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

Pełna informacja na temat praktyk, możliwości i korzyści, jakie im towarzyszą, znaleźć można w załączniku oraz pod adresem: www.microsoft.com.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu, jaki nakręcili Paweł z Politechniki Gdańskiej i Zachariusz z Politechniki Poznańskiej, którzy w tym roku w wakacje wybrali się na 3-miesięczne praktyki do głównej siedziby Microsoft w Redmond (USA).