Biuro karierAktualności

Ruszyła VIII edycja ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge

Już po raz ósmy studenci informatyki i kierunków pokrewnych mają szansę zawalczyć o atrakcyjną Nagrodę Główną w konkursie zespołowym organizowanym przez firmę ABB. Temat przewodni do zaprogramowania w tym roku to „Dom + technologia = lepsze życie” – czyli rozwiązania wspierające życie domowe.

Projekty mogą dotyczyć różnych obszarów, takich, jak: oszczędzanie wody i energii, systemy zarządzania i automatyki, ułatwienia codziennych obowiązków, organizacja multimediów i zasobów domowych, efektywny wypoczynek.

Konkurs przebiega w trzech etapach; w pierwszym, trwającym od 10 do 30 marca wystarczy zebrać 2- lub 3-osobową ekipę i wypełnić zgłoszenie zawierające opis pomysłu na realizację projektu. Następnie, 12 najbardziej obiecujących koncepcji zostanie zakwalifikowanych do etapu II, w którym studenci będą pracowali nad jego wdrożeniem w postaci działającego oprogramowania. Podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się 9 czerwca 2015 w Krakowie, 5 najlepszych ekip zawalczy o Nagrodę Główną – 25 000 zł dla zespołu. Dla pozostałych laureatów firma przygotowała atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady i dyski przenośne.

Więcej informacji: www.itchallenge.pl oraz na Facebooku

200 płatnych staży na 20. edycję konkursu „Grasz o staż”

23 lutego ruszyła jubileuszowa edycja „Grasz o staż” – najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim. Tym razem o staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki mogą zagrać studenci wszystkich lat i kierunków studiów oraz absolwenci do 30. roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 13 kwietnia rozwiązać wybrane przez siebie zadanie.

„Grasz o staż” to szansa dla studentów i absolwentów na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej, a statystyki pokazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami.

Więcej informacji: www.grasz.pl.

I edycja ogólnopolskiego konkursu Historia Informatyki Polskiej.

Polskie Towarzystwo Informatyczne startuje z pierwszą edycję konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszego opracowania z zakresu historii informatyki polskiej.
Na laureatów czekają wysokie nagrody pieniężne - zwycięzca otrzyma aż 25 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu pn. „Historia informatyki polskiej” można nadsyłać do 31 marca.

Więcej informacji: www.pti.org.pl

STAŻE, PRAKTYKI, PRACA SEZONOWA

Z Kartą EURO26 jesteś ubezpieczony w pracy i na uczelni.

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 to:

  • ubezpieczenie dla wszystkich od 5 do 30 lat
  • ubezpieczenie na uczelni, w pracy i w podróży
  • całoroczne ubezpieczenie NNW na całym świecie (bez USA i Kanady)
  • całoroczne ubezpieczenie KL poza granicami Polski na całym świecie (bez USA i Kanady)
  • całoroczne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na całym świecie (bez USA i Kanady)
  • ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych
  • zniżki w Twoich ulubionych punktach w całej Polsce i w Europie
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
  • Karta ważna jest 365 dni

Więcej o Europejskiej Karcie Młodzieżowej EURO26 dowiesz się na euro26.pl.