Biuro karier

Aktualności

3 dni w Monachium, 3 miesiące w Business Link za 3 minuty filmu - Wystartował konkurs Biznes w Niemczech

Do 30 maja można zgłaszać filmiki konkursowe do udziału w projekcie Biznes w Niemczech. Do wygrania jest 3 miesięczna akceleracja biznesu w sieci Business Link oraz udział w 3dniowej wizycie studynej w Monachium, europejskiej Dolinie Krzemowej. Wartość nagród to 10.000 zł, pozyskane kontakty bezcenne.

Zapraszamy do odwiedzenia projektu Biznes w Niemczech w internecie:
www.bizneswniemczech.pl
www.facebook.com/BizneswNiemczech
twitter.com/bizneswniemczec

Staż dla studentek w branży ICT – druga edycja!

Już po raz drugi zapraszamy studentki kierunków ścisłych i IT do uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT: Cisco Systems Polska, SAS Institute, Sygnity, Microsoft Polska, TVP lub Motorola Solutions. Konkurs rozpoczął się 15 marca i potrwa do końca kwietnia.

Konkurs jest skierowany do studentek kierunków ścisłych i IT minimum II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, a także studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez każdą z firm partnerskich.

Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem:uke.gov.pl/dziewczyny-ict/

Zachęcamy do udziału w konkursie o staż:

  • Krok 1 – Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu
  • Krok 2 – Przygotuj wymagane dokumenty: oświadczenie - zgodę na przetwarzanie danych, zaświadczenie o średniej ocen oraz rekomendację uczelni
  • Krok 3 - Wypełnij formularz zgłoszeniowy
  • Krok 4 – Rozwiąż zadanie przygotowane przez wybranego lidera branży ICT
  • Krok 5 – Prześlij rozwiązanie

Zobacz profil projektu na facebooku www.facebook.com/DziewczynyICT

Konkurs na projekt strony internetowej dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Tęcza"

Organizacja pozarządowa "Tęcza" z Oławy, która zajmuje się opieką nad chorymi dziećmi postanawia zmienić a zarazem ulepszyć swój wizerunek w Internecie. W związku z tym ogłasza konkurs na projekt strony internetowej. Celem konkursu jest zastąpienie starej strony przez nową – wyłonioną spośród wszystkich nadesłanych pomysłów.

Stowarzyszenie czynnie działa od wielu lat i zapewnia opiekę nad chorymi na zespól Downa czy autyzm. Dysfunkcje te wiążą się z centralnym układem nerwowym i jest ich o wiele więcej.
Decyzja o zorganizowaniu konkursu związana jest z ciągłym rozszerzaniem działalności Stowarzyszenia.

Projekty można przesyłać już od 20.03.2014. Organizatorzy przedstawiają kilka wytycznych, które praca musi spełniać by została zakwalifikowana do konkursu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomysłodawcy wydarzenia będą mieli pewność, że uczestnicy uwzględnią wszystkie ważne dla nich elementy. Jednak nie tylko wymagania techniczne są najważniejsze. Uczestnikowi potrzebny jest zmysł artystyczny wsparty wiedzą z zakresu projektowania graficznego.

Konkurs skierowany jest zarówno do specjalistów w tej dziedzinie, jak i początkujących pasjonatów, którzy rozpoczęli przygodę z projektowaniem i chcą się sprawdzić. Organizatorzy dają możliwość przesłania nawet dwóch projektów, które będą podlegały ocenie.

15.05.2014 to ostatni dzień dostarczania pomysłów. Później nadejdzie czas na konsultacje komisji i ogłoszenie wyników. Stowarzyszenie wybierze najlepszą pracę i skontaktuje się z autorem. Zwycięzcy konkursu zostanie przekazana nagroda, w postaci wynagrodzenia pieniężnego 1500 zł.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.stronadlateczy.pl

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu - 11 edycja

Od 4 marca do 7 maja 2014 roku dajemy studentom i absolwentom możliwość powalczenia o płatne praktyki. Czeka aż 40 miejsc stażowych trwających od 2 do 3 miesięcy.

Zwycięzcy są wybierani na podstawie nadesłanych aplikacji, rozwiązanego case study oraz rozmowy kwalifikacyjnej w dziale HR firmy, do której aplikuje kandydat.

Wejdź na www.programkariera.pl, dowiedz się więcej!
Zrób karierę szybciej niż inni!

Targi pracy, praktyk i staży po raz kolejny w Warszawie!

Już 25 marca w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolejna edycja Dni Kariery® - największych targów pracy praktyk i staży w Polsce.

Od godziny 9 do 16 będziesz miał niepowtarzalną okazję na zapoznanie się z procesem rekrutacji w najbardziej cenionych i znanych firmach w Polsce. Dowiesz się, jakie przedsiębiorstwa poszukują pracowników i jakich wymagają kwalifikacji.

Koniecznie zabierz ze sobą CV. Uwzględnij w nim przede wszystkim swoje wykształcenie i zdobyte doświadczenie, którym może zainteresować wybranego przez Ciebie pracodawcę oraz przygotuj listę pytań do potencjalnych pracodawców.

Zarejestruj się na www.dnikariery.pl, pobierz bezpłatny bilet i sprawdź oferty firm oczekujących na Twoją kandydaturę!

Więcej informacji

Konkurs stażowy "MacroSTAŻ" firmy Macrologic SA

Konkurs przeznaczony jest dla studentów (4 i 5 roku) oraz absolwentów (którzy ukończyli studia po 31.12.2010) kierunków informatycznych.

Co może zyskać uczestnik konkursu?

  • zdobyć nowe kompetencje poznając naszą technologię tworzenia aplikacji dla biznesu — Xpertis MacroBASE
  • udowodnić swoje umiejętności programistyczne — pisząc prostą aplikację w naszej technologii
  • wygrać 5.000 zł — tyle wynosi główna nagroda dla autora najciekawszej aplikacji
  • odbyć 5-tygodniowy, płatny staż 2.000 zł w naszej firmie podczas wakacji (od 07.07.2014 - 08.08.2014)
  • zdobyć pracę w Macrologic — w tym roku chcemy zatrudnić ok. 10 osób do działów usług i rozwoju oprogramowania.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od 24 marca 2014 roku.

Regulamin i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konkursowej: www.macrologic.pl/konkurs

Ewentualne pytania proszę kierować na adres: konkurs@macrologic.pl

STUDENCIE, APLIKUJ

Tylko w ubiegłym roku akademickim i w czasie wakacji w stażach organizowanych przez polski oddział Microsoft wzięło udział łącznie 230 studentów. Na staże w firmie, mogącej pochwalić się tytułem „Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2013", można się zgłaszać przez cały rok poprzez strony dedykowane odpowiednio praktykom w Polsce, ale także w Europie czy Stanach Zjednoczonych www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx i www.microsoft.com/university.

Microsoft oferuje studentom praktyki w działach technologicznych i IT, ale także w takich departamentach jak sprzedaż, marketing czy HR. Firma jest również w gronie fundatorów inicjatywy „Grasz o staż", która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą" i co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

Pełna informacja na temat praktyk, możliwości i korzyści, jakie im towarzyszą, znaleźć można w załączniku oraz pod adresem: www.microsoft.com.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu, jaki nakręcili Paweł z Politechniki Gdańskiej i Zachariusz z Politechniki Poznańskiej, którzy w tym roku w wakacje wybrali się na 3-miesięczne praktyki do głównej siedziby Microsoft w Redmond (USA).