Biuro karier

Aktualności

Targi Praca.pl

Targi Praca.pl to pierwsze tego typu wydarzenie w Warszawie organizowane przez portal rekrutacyjny. Dzięki udziałowi znanych i cenionych firm planujemy stworzyć największe i najbardziej prestiżowe targi pracy w stolicy.

Targi Praca.pl pozwalają nawiązać bezpośredni kontakt z pracodawcami w dogodnej, kameralnej lokalizacji, jaką jest Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego. Nieważne, czy szukasz praktyki, stażu czy pracy – Targi Praca.pl to doskonały sposób, aby zaprezentować się przed osobami odpowiedzialnymi za rekrutację w czołowych firmach z regionu.

Termin: 10-11.03.2015

Miejsce: Warszawa, Biblioteka Uniwersytecka (ul. Dobra 56/66, Warszawa)

Organizator: Praca.pl Sp. z o.o.

Uczestnictwo w imprezie zadeklarowali najwięksi pracodawcy reprezentujący rozmaite branże.

Udział w targach jest bezpłatny, jednak wcześniej należy się zarejestrować. Dzięki temu zyskasz możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia do CV, będziemy informować cię o nowych firmach z twojej branży, a także stworzysz profil zawodowy w naszej bazie, którą po targach będą przeglądać pracodawcy.

Do twojej dyspozycji podczas targów będą doradcy ds. kariery, którzy ocenią twoje CV i podpowiedzą, co oferuje dla ciebie dzisiejszy rynek pracy i jaką ścieżkę rozwoju wybrać. Ponadto dajemy możliwość uczestnictwa w wykładach i panelach dyskusyjnych, podczas których dowiesz się, jak dostać się do wybranych firm i jak radzić sobie na obecnym rynku pracy.

Więcej informacji: targi.praca.pl

STAŻE, PRAKTYKI, PRACA SEZONOWA

Z Kartą EURO26 jesteś ubezpieczony w pracy i na uczelni.

Europejska Karta Młodzieżowa EURO26 to:

 • ubezpieczenie dla wszystkich od 5 do 30 lat
 • ubezpieczenie na uczelni, w pracy i w podróży
 • całoroczne ubezpieczenie NNW na całym świecie (bez USA i Kanady)
 • całoroczne ubezpieczenie KL poza granicami Polski na całym świecie (bez USA i Kanady)
 • całoroczne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na całym świecie (bez USA i Kanady)
 • ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych
 • zniżki w Twoich ulubionych punktach w całej Polsce i w Europie
 • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
 • Karta ważna jest 365 dni

Więcej o Europejskiej Karcie Młodzieżowej EURO26 dowiesz się na euro26.pl.

Konkurs na pracę magisterską

Instytut Badań Edukacyjnych przypomina o trwającym Konkursie na pracę magisterską wykorzystującą wyniki badań edukacyjnych.

Tematem pracy konkursowej może być dowolne zagadnienie związane z dziedziną edukacji (np. wczesnej edukacji i opieki, finansowania oświaty, ekonomii edukacji oraz szkolnictwa wyższego i uczenia się dorosłych). Praca magisterska musi zawierać poprawne metodologicznie wnioski a podstawą analiz winny być wyniki z badań lub dane dostępnie publicznie.

Do konkursu można zgłosić pracę magisterską, który dostarcza nowej wiedzy, ważnej z punktu widzenia praktyki i polityki edukacyjnej. Dodatkowym atutem będzie odniesienie do zmian, jakie zachodziły w edukacji od 1999 r. w związku z obchodzonym w 2014 roku 25-leciem przemian ustrojowych w Polsce, które miały wpływ również na edukację.

Uczestnicy konkursu

Udział w konkursie mogą wziąć absolwenci dowolnego kierunku, wszystkich uczelni wyższych, którzy obronili pracę magisterską w okresie od 31 października 2013 r. do 31 października 2014 r. Zgłoszenia prac do konkursu mogą dokonywać autorzy, a także uczelnie i promotorzy za zgodą
autora.

Nagrody dla laureatówek

 • I nagroda - 3 000 zł
 • II nagroda - 2 000 zł
 • III nagroda - 1 000 zł

Harmonogram konkursu

 • Zakończenie przyjmowania prac: 17 listopada 2014 r.
 • Ogłoszenie wyników: do 30 stycznia 2015 r.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy, karta oceny formalnej, karta oceny merytorycznej pracy konkursowej dostępne są na stronie internetowej http://eduentuzjasci.pl/konkurs

Szczegółowych informacji udziela przedstawiciel sekretariatu konkursu, Weronika Janda Marketing & Communications Consultants, ul. Wilcza 28/10, 00-544 Warszawa, tel. (+48 22) 40 66 100/101 wew. 23, e-mail: janda@mcconsultants.pl, tel. kom. +48 662 086 500.

STUDENCIE, APLIKUJ

Tylko w ubiegłym roku akademickim i w czasie wakacji w stażach organizowanych przez polski oddział Microsoft wzięło udział łącznie 230 studentów. Na staże w firmie, mogącej pochwalić się tytułem „Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2013", można się zgłaszać przez cały rok poprzez strony dedykowane odpowiednio praktykom w Polsce, ale także w Europie czy Stanach Zjednoczonych www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx i www.microsoft.com/university.

Microsoft oferuje studentom praktyki w działach technologicznych i IT, ale także w takich departamentach jak sprzedaż, marketing czy HR. Firma jest również w gronie fundatorów inicjatywy „Grasz o staż", która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą" i co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

Pełna informacja na temat praktyk, możliwości i korzyści, jakie im towarzyszą, znaleźć można w załączniku oraz pod adresem: www.microsoft.com.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu, jaki nakręcili Paweł z Politechniki Gdańskiej i Zachariusz z Politechniki Poznańskiej, którzy w tym roku w wakacje wybrali się na 3-miesięczne praktyki do głównej siedziby Microsoft w Redmond (USA).