Galeria - Festiwal Sportów Plażowych - Gdynia 2014 - Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT
2014-07-21

Gdyńskie emocje już po raz dwunasty

Jak co roku na początku lipca, Gdynia gości akademików z całej Polski na Festiwalu Sportów Plażowych. Jest to kolejna edycja, w której mecze rozgrywają siatkarki, siatkarze oraz piłkarze nożni. Jak zwykle frekwencja na turnieju dopisuje, zgłosiło się 30 par damskich, 37 męskich oraz 9 drużyn grających w plażową piłkę nożną.

Zawodnicy rozkręcają się z dnia na dzień. Wtorkowe emocje towarzyszące rozgrywkom grupowym wyłoniły już pary, które jutro zmierzą się w meczach o awans do meczów finałowych. W tym roku turniej rozpoczął się w niedzielę 13 lipca. Siatkarze i siatkarki będą rywalizować przez trzy dni do 17 lipca, natomiast zawodnicy grający w beach soccera będą kontynuować zmagania dwa dni krócej, do 15 lipca.

Wśród pań ponownie w Gdyni pojawią się pary: Soja/Filip oraz Babczyńska/Oleksy. Soja/Filip w zeszłorocznych zmaganiach zajęły miejsce na podium, więc również w tym roku stawiane są w roli faworytek. Tym razem zabrakło zwyciężczyń z zeszłego roku dwójki Theis/Niemc. Zamieszanie w czołówce wśród pań mogą wprowadzić pary: Pilarek/Zaciek, Kożon/Zdon oraz Strąg/Baran.

U panów wysokiej pozycji sprzed roku bronić będzie para Zackiewicz/Dryński. Na turnieju w Gdyni zagrają również zawodnicy, których oglądać można w zawodach ogólnopolskich, m.in.: Zarankiewicz, Wierzbicki czy Ogórek.

Na turniej w Gdyni zgłosiło się dziewięć drużyn grających w plażową piłkę nożną. Po trzy drużyny wystawiły uczelnie z Łodzi i Warszawy, dwie z Gdańska oraz jeden zespól będzie reprezentował Lublin. Zeszłoroczny zwycięzca SAN Łódź rozpoczął swoje zmagania w fazie eliminacyjnej od dwóch wygranych, podobnie, jak zawodnicy WSiU Łódź. W rundzie zasadniczej z dobrej strony pokazali zeszłoroczni srebrni medaliści z Uniwersytetu Gdańskiego, pokonując WIT Warszawa 3:2 oraz WSiU Łódź 7:1. W grupie B również dwa zwycięstwa zanotowali na swoim koncie zawodnicy SAN Łódź, pokonując 2:1 AZS Łódź oraz 2:0 Uniwersytet Medyczny Lublin.

Jak co roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując kolejną edycję turnieju. Tak liczne zgłoszenia wszystkich ekip potwierdzają słuszność organizacji tej imprezy. – Mimo zmian związkowych dotyczących terminów rozgrywania zawodów ogólnopolskich wśród pań, dziewczyny w nich uczestniczące wybrały nasz turniej, z czego bardzo się cieszymy. W tym roku jednak, to pary męskie o wiele liczniej zgłosiły się na turniej. Tak więc, aby pobić rekord mikstów z 2012 roku, kiedy to wystartowały osiemdziesiąt trzy pary, może nam zabraknąć pań - podsumował inicjator gdyńskich zmagań Maciej Samsonowicz.

Podsumowanie — wyniki

Za nami kolejny Festiwal Sportów Plażowych w Gdyni. Pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła para Dorota Drąg/Karolina Baran. Wśród panów najlepsi okazali się Paweł Kaczorowski/Bartosz Kujawski, a na najwyższym stopniu podium wśród par mieszanych stanęli Aleksandra Filip/Stanisław Wawrzyńczyk.

Skład czwartkowych spotkań, które miały wyłonić najlepszą trójkę wśród pań, nie był wielkim zaskoczeniem. Zawodniczki, które pojawiły się na piasku, były wymieniane w gronie faworytek gdyńskiego turnieju. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą pary: Babrczyńska/Oleksy i Soja/Filip. Obie dwójki mają na swoim koncie liczne występy na plaży. W meczu o brąz zdecydowanie wygrały Aleksandra Filip i Izabela Soja 2:0. W meczu o złoto zaprezentowały się zawodniczki, które były wymieniane, jako pretendentki do medalu, a mianowicie: Kożon/Zdon i Strąg/Baran. Przebieg finału był nieco bardziej emocjonujący, niż mecz o trzecie miejsce. Dorota Strąg oraz Karolina Baran, mimo straty seta okazały się lepsze i wygrywając 2:1 przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Dobra zabawa oraz sport, to główne motto biorących udział w gdyńskim turnieju, jak również organizatorów. O brąz wśród panów walczyły pary: Ilewicz/Wołoszuk i Wawrzyńczyk/Kapuśniak. Dobre spotkanie rozegrali Ci pierwsi, którzy pokonując 2:1 przeciwników, wywalczyli najniższy stopień podium. W wielkim finale zmierzyli się ze sobą: Wojtowicz/Ogórek i Kaczorowski/Kujawski. Bez większych problemów złoto wywalczyli ci drudzy, zapisując na swoim koncie wynik 2:0.

W mikstach najlepsi okazali się przedstawiciele katowickiego AWF oraz Uniwersytetu Gdańskiego – Aleksandra Filip ze Stanisławem Wawrzyńczykiem, którzy pokonali w finale Sylwię Pilarek i Piotra Ilewicza . Najniższy stopień podium przypadł dwójce Chyla/Bielecki.

Jako pierwsi zakończyli w tym roku swoje zmagania piłkarze. Pierwsze miejsce wywalczyli przedstawiciele AZS Uniwersytetu Gdańskiego, którzy pokonali SAN Łódź 2:1. Brąz przypadł w udziale piłkarzom AZS WIT Warszawa. Przedstawiciele stolicy pewnie pokonali „medyków” z Lublina 3:1. Tytuł dla najlepszego strzelca zdobył Paweł Friszkemut (AZS Uniwersytet Gdański), najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Woźniaka (SAN Łódź), a MVP turnieju przyznano Karolowi Bujalskiemu (WIT Warszawa).

Klasyfikacja

Zdjęcia

Foto 1Foto 2Foto 3Foto 4Foto 5Foto 6Foto 7Foto 8Foto 9Foto 10Foto 11Foto 12Foto 13Foto 14Foto 15Foto 16Foto 17Foto 18Foto 19Foto 20Foto 21Foto 22Foto 23Foto 24Foto 25Foto 26Foto 27Foto 28Foto 29Foto 30Foto 31Foto 32

Wybierz galerię: