Seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN

W dniu 21 marca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WSISiZ i IBS PAN, Dr Karol Opara wygłosi seminarium na temat:

„Planowanie pomiarów natężenia ruchu drogowego z wykorzystaniem programowania całkowitoliczbowego”

Streszczenie

Natężenie i struktura ruchu drogowego stanowią podstawowe informacje wykorzystywane przez zarządy dróg do planowania remontów i zabiegów utrzymaniowych. Pomiary w skali całej sieci można prowadzić z wykorzystaniem przenośnych liczników przewożonych co jeden lub dwa tygodnie w kolejne miejsca. W referacie omówione zostanie zadanie przygotowania planu tego typu pomiarów. Można je sformalizować w postaci trzech powiązanych ze sobą problemów optymalizacyjnych. Ich trudność polega na konieczności uwzględnienia znacznej liczby wymagań prawnych, technicznych i organizacyjnych. Omówiony zostanie matematyczny model zagadnienia oraz metoda jego rozwiązania bazująca na programowaniu całkowitoliczbowym. Metoda ta pozwala na dokładne wyznaczenie optymalnego rozwiązania. Rozważania zostaną zilustrowane na przykładzie planowania pomiarów w 5000 punktów za pomocą 350 urządzeń w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium
15/06/2018

„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium

W dniu 20 czerwca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Ignacy Kaliszewski przedstawi referat pt. „Czego nie mówią nam rankingi?”
Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT
12/06/2018

Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę najlepszych prac studentów grafiki WIT. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Korekta – ul. Mazowiecka 11a, Warszawa.
Spotkanie promocyjne – IBM Skills Academy
17/05/2018

Spotkanie promocyjne – IBM Skills Academy

Zapraszamy na spotkanie promujące międzynarodowy projekt IBM Skills Academy. Jest to program szkoleń oraz certyfikacji zorientowany na rozwój kariery w zakresie nowych technologii: Business Analytics, Big Data, Mobile, Cybersecurity, Cloud, itp.
Oracle Code po raz pierwszy w Polsce
09/05/2018

Oracle Code po raz pierwszy w Polsce

Już 11 maja 2018 roku w Warszawie odbędzie się pierwsza polska edycja konferencji Oracle Code. Na tym bezpłatnym wydarzeniu przedstawione będą najnowsze rozwiązania i trendy w sektorze tworzenia i rozwijania aplikacji.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN
07/05/2018

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN

W dniu 16 maja (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dariusz Gątarek przedstawi referat: Analiza ilościowa w sektorze finansowym.
Film dyplomowy Mateusza Haasa na oficjalnym kanale firmy Reebok
30/04/2018

Film dyplomowy Mateusza Haasa na oficjalnym kanale firmy Reebok

Film dyplomowy Mateusza Haasa "Tomek Sypniewski - Sprintem do Tokio 2020" w skróconej wersji pojawił się na oficjalnym kanale firmy Reebok.