Seminarium pt. Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

W dniu 10 lutego, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Marek Chmielewski przedstawi referat wprowadzający w tematykę techniki blockchain i jej zastosowań. Jest to technika kryptograficzna, co do której (podobno) istnieje dowód, że przy dzisiejszym modelu obliczeń nie może być złamana. Z tego powodu istnieją przewidywania, że technika ta, podobnie jak kiedyś Internet, może w najbliższym czasie zrewolucjonizować rynki usług, w pierwszej kolejności rynki usług finansowych.

Plan prezentacji

• Część I - wprowadzenie

Omówienie Distributed Ledger Technology (DLT) i technologii blockchain jako realizacji DLT. Pierwsza realizacja i zastosowanie technologii blockchain w BitCoin (BTC). Powstanie BTC w odpowiedzi na wezwanie budowy świata bez rządów i jakiegokolwiek nadzoru – crypto-anarchy.Czy faktycznie kryptowaluty są niezależne od rządów (na przykładzie BTC)? Zmienność wartości BTC, kluczowe wydarzenia wpływające na kształtowanie się kursu BTC.

• Część II - technologia blockchain (na przykładzie protokołu BTC)

W jaki sposób zapewniana jest integralność danych przechowywanych w łańcuchu bloków, uwierzytelnianie transakcji, zabezpieczenia przed podwójnym wydawaniem środków, kto autoryzuje transakcje i dlaczego. Typy blockchain (uprawnienia dostępu, zapisu).

• Część III – zastosowania technologii blockchain w świecie finansów

Dlaczego rynki finansowe zainteresowały się blockchain, jak ta relacja ma się do kryptowalut? Próby zastosowania technologii blockchain, oczekiwania i wątpliwości, smart contracts.

Termin: 10 lutego, godz. 10:00, sala 200
Referent: Marek Chmielewski - Wydział Rynków i Innowacji Finansowych, Departament Stabilności Finansowej, Narodowy Bank Polski
Tytuł referatu: Technologia BLOCKCHAIN i jej zastosowania

Przedstawione w prezentacji opinie nie mogą być uważane za odzwierciedlenie oficjalnego stanowiska Narodowego Banku Polskiego

„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium
15/06/2018

„Czego nie mówią nam rankingi?” – Seminarium

W dniu 20 czerwca (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Ignacy Kaliszewski przedstawi referat pt. „Czego nie mówią nam rankingi?”
Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT
12/06/2018

Wystawa najlepszych prac studentów grafiki WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę najlepszych prac studentów grafiki WIT. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 16 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Korekta – ul. Mazowiecka 11a, Warszawa.
Spotkanie promocyjne – IBM Skills Academy
17/05/2018

Spotkanie promocyjne – IBM Skills Academy

Zapraszamy na spotkanie promujące międzynarodowy projekt IBM Skills Academy. Jest to program szkoleń oraz certyfikacji zorientowany na rozwój kariery w zakresie nowych technologii: Business Analytics, Big Data, Mobile, Cybersecurity, Cloud, itp.
Oracle Code po raz pierwszy w Polsce
09/05/2018

Oracle Code po raz pierwszy w Polsce

Już 11 maja 2018 roku w Warszawie odbędzie się pierwsza polska edycja konferencji Oracle Code. Na tym bezpłatnym wydarzeniu przedstawione będą najnowsze rozwiązania i trendy w sektorze tworzenia i rozwijania aplikacji.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN
07/05/2018

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN

W dniu 16 maja (środa), o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dariusz Gątarek przedstawi referat: Analiza ilościowa w sektorze finansowym.
Film dyplomowy Mateusza Haasa na oficjalnym kanale firmy Reebok
30/04/2018

Film dyplomowy Mateusza Haasa na oficjalnym kanale firmy Reebok

Film dyplomowy Mateusza Haasa "Tomek Sypniewski - Sprintem do Tokio 2020" w skróconej wersji pojawił się na oficjalnym kanale firmy Reebok.