Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 28 września 2015 roku o godzinie 17:30 w Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Zaproszenie na Inaugurację

Podczas uroczystości będą Państwo mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego pt.: „Czy przemoc ma sens?”

Wykład wygłosi prof. Zbigniew Mikołejko.

Zbigniew Mikołejko (ur. 24 lipca 1951 r. w Lidzbarku Warmińskim) jest filozofem i historykiem religii, a także eseistą. Kieruje Zakładem Badań nad Religią i jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz fellowem Akademii Amerykańskiej w Rzymie (MECEVS'96), a w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania wykładał filozofię od początków istnienia tej uczelni. Wykładał także ten przedmiot oraz religioznawstwo na innych warszawskich uczelniach. Występuje ponadto w mediach - w radiu,telewizji,i prasie oraz na portalach - udzielając wywiadów, ale przygotowując autorskie cykle wykładowe (np. Co ty wiesz o filozofii? i Co ty wiesz o religii? dla TVP Kultura). Jest autorem blisko tysiąca publikacji - książkowych i zasopiśmienniczym - oprócz polskiego, w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. Opublikował m.in. pierwszy podręcznik w historii WSISiZ - Elementy filozofii (1998) - drukowany następnie kilkakrotnie w poprawionych i znacznie rozszerzonych edycjach. Jego ostatnią książką jest obszerne, dwutomowe dzieło We władzy wisielca, które m.in. otrzymało Nagrodę Academia 2015 za Najlepszą Publikację Akademicką w Dziedzinie Nauk Humanistycznych i Społecznych. W 2014 r. został odznaczony Medalem Zasłuzony dla Kultury "Gloria Artis".

Wykład o przemocy dla TVP Kultura

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem z cyklu Inny punkt widzenia (TVN24)

W trakcie inauguracji nastąpi także otwarcie wystawy "Grafika WIT" wykładowców i absolwentów kierunku Grafika WSISiZ.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 października 2015 r.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.