Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 28 września 2015 roku o godzinie 17:30 w Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Zaproszenie na Inaugurację

Podczas uroczystości będą Państwo mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego pt.: „Czy przemoc ma sens?”

Wykład wygłosi prof. Zbigniew Mikołejko.

Zbigniew Mikołejko (ur. 24 lipca 1951 r. w Lidzbarku Warmińskim) jest filozofem i historykiem religii, a także eseistą. Kieruje Zakładem Badań nad Religią i jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz fellowem Akademii Amerykańskiej w Rzymie (MECEVS'96), a w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania wykładał filozofię od początków istnienia tej uczelni. Wykładał także ten przedmiot oraz religioznawstwo na innych warszawskich uczelniach. Występuje ponadto w mediach - w radiu,telewizji,i prasie oraz na portalach - udzielając wywiadów, ale przygotowując autorskie cykle wykładowe (np. Co ty wiesz o filozofii? i Co ty wiesz o religii? dla TVP Kultura). Jest autorem blisko tysiąca publikacji - książkowych i zasopiśmienniczym - oprócz polskiego, w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. Opublikował m.in. pierwszy podręcznik w historii WSISiZ - Elementy filozofii (1998) - drukowany następnie kilkakrotnie w poprawionych i znacznie rozszerzonych edycjach. Jego ostatnią książką jest obszerne, dwutomowe dzieło We władzy wisielca, które m.in. otrzymało Nagrodę Academia 2015 za Najlepszą Publikację Akademicką w Dziedzinie Nauk Humanistycznych i Społecznych. W 2014 r. został odznaczony Medalem Zasłuzony dla Kultury "Gloria Artis".

Wykład o przemocy dla TVP Kultura

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem z cyklu Inny punkt widzenia (TVN24)

W trakcie inauguracji nastąpi także otwarcie wystawy "Grafika WIT" wykładowców i absolwentów kierunku Grafika WSISiZ.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 października 2015 r.

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.
Wystawa Dominiki Korzeniowskiej „Kolory”
26/04/2019

Wystawa Dominiki Korzeniowskiej „Kolory”

Zapraszamy na wystawę Dominiki Korzeniowskiej – wykładowcy Projektowania Graficznego na kierunku Grafika WIT.