Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 28 września 2015 roku o godzinie 17:30 w Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Zaproszenie na Inaugurację

Podczas uroczystości będą Państwo mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego pt.: „Czy przemoc ma sens?”

Wykład wygłosi prof. Zbigniew Mikołejko.

Zbigniew Mikołejko (ur. 24 lipca 1951 r. w Lidzbarku Warmińskim) jest filozofem i historykiem religii, a także eseistą. Kieruje Zakładem Badań nad Religią i jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz fellowem Akademii Amerykańskiej w Rzymie (MECEVS'96), a w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania wykładał filozofię od początków istnienia tej uczelni. Wykładał także ten przedmiot oraz religioznawstwo na innych warszawskich uczelniach. Występuje ponadto w mediach - w radiu,telewizji,i prasie oraz na portalach - udzielając wywiadów, ale przygotowując autorskie cykle wykładowe (np. Co ty wiesz o filozofii? i Co ty wiesz o religii? dla TVP Kultura). Jest autorem blisko tysiąca publikacji - książkowych i zasopiśmienniczym - oprócz polskiego, w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. Opublikował m.in. pierwszy podręcznik w historii WSISiZ - Elementy filozofii (1998) - drukowany następnie kilkakrotnie w poprawionych i znacznie rozszerzonych edycjach. Jego ostatnią książką jest obszerne, dwutomowe dzieło We władzy wisielca, które m.in. otrzymało Nagrodę Academia 2015 za Najlepszą Publikację Akademicką w Dziedzinie Nauk Humanistycznych i Społecznych. W 2014 r. został odznaczony Medalem Zasłuzony dla Kultury "Gloria Artis".

Wykład o przemocy dla TVP Kultura

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem z cyklu Inny punkt widzenia (TVN24)

W trakcie inauguracji nastąpi także otwarcie wystawy "Grafika WIT" wykładowców i absolwentów kierunku Grafika WSISiZ.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 października 2015 r.

Warsztaty z Mirosławem Jękotem
15/10/2019

Warsztaty z Mirosławem Jękotem

24 października w ramach projektu „Zintegrowany Program Rozwoju WSISiZ” odbędą się zajęcia warsztatowe „Zarządzanie stresem w biznesie”.
Czytaj więcej o warsztatach dla studentów
Wystawa Abstrakcja i Geometria
09/10/2019

Wystawa Abstrakcja i Geometria

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, której kuratorami są wspaniali wykładowcy kierunku Grafika WIT: Anna Kłos (Retroavangarda) oraz Dariusz Mlącki (Galeria Korekta)
Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego
09/10/2019

Złoty Medal dla Profesora Mieczysława Wasilewskiego

Profesor Mieczysław Wasilewski otrzymał złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
Joanna Krzysztoń Teraz Kolor
07/10/2019

Joanna Krzysztoń Teraz Kolor

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i wystawę malarstwa Joanny Krzysztoń, wykładowcy WIT.
Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów
02/10/2019

Wyróżnienie dla promotorów i opiekunów

Podczas Inauguracji roku akademickiego 2019/2020 promotorom i opiekunom prac dyplomowych zostały wręczone nagrody.
Wystawa Andrzeja Wieteszki
26/09/2019