Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015, która odbędzie się 28 września 2015 roku o godzinie 17:30 w Muzeum Plakatu w Wilanowie, ul. St. Kostki Potockiego 10/16.

Zaproszenie na Inaugurację

Podczas uroczystości będą Państwo mieli możliwość wysłuchania wykładu inauguracyjnego pt.: „Czy przemoc ma sens?”

Wykład wygłosi prof. Zbigniew Mikołejko.

Zbigniew Mikołejko (ur. 24 lipca 1951 r. w Lidzbarku Warmińskim) jest filozofem i historykiem religii, a także eseistą. Kieruje Zakładem Badań nad Religią i jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz fellowem Akademii Amerykańskiej w Rzymie (MECEVS'96), a w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania wykładał filozofię od początków istnienia tej uczelni. Wykładał także ten przedmiot oraz religioznawstwo na innych warszawskich uczelniach. Występuje ponadto w mediach - w radiu,telewizji,i prasie oraz na portalach - udzielając wywiadów, ale przygotowując autorskie cykle wykładowe (np. Co ty wiesz o filozofii? i Co ty wiesz o religii? dla TVP Kultura). Jest autorem blisko tysiąca publikacji - książkowych i zasopiśmienniczym - oprócz polskiego, w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim. Opublikował m.in. pierwszy podręcznik w historii WSISiZ - Elementy filozofii (1998) - drukowany następnie kilkakrotnie w poprawionych i znacznie rozszerzonych edycjach. Jego ostatnią książką jest obszerne, dwutomowe dzieło We władzy wisielca, które m.in. otrzymało Nagrodę Academia 2015 za Najlepszą Publikację Akademicką w Dziedzinie Nauk Humanistycznych i Społecznych. W 2014 r. został odznaczony Medalem Zasłuzony dla Kultury "Gloria Artis".

Wykład o przemocy dla TVP Kultura

Rozmowa z Grzegorzem Miecugowem z cyklu Inny punkt widzenia (TVN24)

W trakcie inauguracji nastąpi także otwarcie wystawy "Grafika WIT" wykładowców i absolwentów kierunku Grafika WSISiZ.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 października 2015 r.

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.