WIT z ogólnopolskim certyfikatem Uczelnia Liderów 2017

WIT z ogólnopolskim certyfikatem Uczelnia Liderów 2017 oraz z wyróżnieniem specjalnym! Uczelnia, w której warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.

WIT otrzymała ten certyfikat już po raz kolejny, bo należy do grona najlepszych uczelni niepublicznych, nie tylko w skali Warszawy czy woj. mazowieckiego, ale w wymiarze ogólnopolskim – stawia na jakość i innowacyjność programu oferowanych studiów. WIT jest miejscem kreatywnych spotkań i wymiany idei.

Uczelnia stale umacnia swoją pozycję akademicką i konsekwentnie buduje markę szkoły prestiżowej, elitarnej, zorientowanej zarówno na budowanie kultury jakości, jak również przekazywanie studentom wykształcenia praktycznego, aplikacyjnego, o silnej orientacji rynkowej. Tworząc nowe specjalności m.in. Geoinformatyka (Informatyczne Techniki Zarządzania) oraz Technologie chmury obliczeniowej (Informatyka) współpracujemy z najlepszymi pracodawcami w Polsce. Dzięki temu nasi studenci zdobywają wiedzę na najwyższym poziomie, ale również odbywają ciekawe staże i praktyki, które ułatwiają im sukces na rynku pracy. W umiejętny sposób współpracuje z otoczeniem społecznym i gospodarczym oraz zapewnia studentom dostęp do praktycznej, użytecznej wiedzy.

Eksperci w uzasadnieniu swojego wyboru podkreślają  m.in. stałą modyfikację programu kształcenia oraz analizowanie rynku pracy przez Uczelnie pod kątem przydatności treści nauczania przekazywanym studentem. Doceniono także poszerzanie oferty o nowe kierunku studiów oraz specjalności , które są modelową odpowiedzią na zapotrzebowania rynku pracy.

Wyróżnienie specjalne Zarządu 2017 dla WIT

Wyróżnienia specjalne przyznane zostały uczelniom, które wykazały największy progres w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej studentów i współpracy z otoczeniem społecznym od poprzedniego postępowania certyfikacyjnego

Uczelnia Liderów 2017

Uroczysta Gala Finałowa VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” odbyła się w dniu 14 czerwca 2017 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W imieniu WIT statuetkę oraz certyfikat „Uczelnia Liderów” odebrała prof. dr hab. Maciej Krawczak, Rektor WIT.

O przyznaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” decyduje komisja konkursowa złożona z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym oraz rozwoju systemu edukacji i rynku pracy.

- Przyznanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” oznacza, że – w opinii komisji certyfikacyjnej - uczelnia uczestnicząca w Programie stara się kształcić liderów (absolwentów kreatywnych, innowacyjnych, twórczych), wyróżnia się na tle innych uczelni jako inwestująca w kształcenie dla rynku pracy i otoczenia gospodarczego, aktywnie współpracuje z otoczeniem społecznym, w tym otoczeniem międzynarodowym, w sposób szczególny dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy na rynku pracy w Polsce i Unii Europejskiej, stara się wcielać w życie idee uczelni przedsiębiorczej i społecznie odpowiedzialnej oraz inwestuje w innowacje edukacyjne – podkreślają w swoim uzasadnieniu eksperci, którzy przyznali Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania tytuł „Uczelnia Liderów”.

Syntetyczny opis wniosków z recenzji przygotowanych przez ekspertów - członków Komisji Certyfikacyjnej VII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” (2017)

Sztuczna inteligencja w Korekcie
14/01/2019

Sztuczna inteligencja w Korekcie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Grzegorza Rogali i Joanny Krzysztoń pt. „Sztuczna inteligencja w Korekcie
Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
11/01/2019

Wernisaż wystawy „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej, której WIT był współorganizatorem.
DESDEO - platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji – Seminarium
11/01/2019

W dniu 16 stycznia (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Dr Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „DESDEO − pierwsza platforma dla interaktywnej wielokryterialnej optymalizacji na zasadach wolnego oprogramowania”.
Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”
03/01/2019

Wystawa „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”

Zapraszamy 9 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park na otwarcie dużej wystawy współczesnej sztuki peruwiańskiej pt. „Abstrakcje i malarstwo współczesne Peru”.
Świąteczne godziny pracy
18/12/2018

Świąteczne godziny pracy

Przed planowaną wizytą w WIT, między 21 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019 prosimy sprawdzić godziny pracy poszczególnych Działów w zakładce kontakt.
Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita
17/12/2018

Fotorelacja: Spotkania z Twórcami – Bartek Kmita

Spotkania z Twórcami: Droga ponad celem – Czyli jak w ramach pracy nad dyplomem zrobić coś użytecznego – Bartek Kmita / CG Supervisor
Odbyło się w WIT 13 grudnia 2018r.