Menu

XXVII Inauguracja WIT

27 września 2022

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023. Wydarzenie rozpocznie się 27 września o 1700 w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie przy ul. Nowy Świat 72.

Program

  1. Hymn Państwowy
  2. Przywitanie uczestników uroczystości
  3. Przemówienie Rektora WIT prof. Macieja Krawczaka
  4. Wyróżnienie najlepszych absolwentów
  5. Wyróżnienie najlepszych nauczycieli akademickich
  6. Wyróżnienie najlepszych studentów
  7. Immatrykulacja
  8. Wykład inauguracyjny Grażyny Hase pt. Grażyna Hase - Zawsze w modzie
  9. Gaudeamus
Program XXV Inauguracji WIT

Wykład pt. „Grażyna Hase - Zawsze w modzie

Wykład inauguracyjny pt. „Grażyna Hase - Zawsze w modzie” wygłosi Grażyna Hase.

Wykład inauguracyjny „Zawsze w modzie” - Grażyna Hase

Grażyna Hase

Jedna z najważniejszych polskich projektantek mody. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Debiutowała jako modelka w 1957 roku na okładce kultowego wówczas „Przekroju”. Współpracowała z Modą Polską, Telimeną, Ledą, Warszawskimi Zakładami Przemysłu Odzieżowego oraz Barbarą Hoff.

Od 1967 roku projektantka odzieży dla domu mody „Cora”. Jej pokazy odbywały się w Szwajcarii, Kanadzie, Niemczech, Austrii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i ZSRR. Zdjęcia z kolekcji publikowano w prasie międzynarodowej, m. in.: „Sunday Times”. Była dyrektorem artystycznym spółdzielni odzieżowej „Moda i Styl”. Jako projektantka zrealizowała prestiżowe kolekcje dla załogi polskiego LOT-u, sportowej reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City, a także dla sieci hoteli Forum i Victoria. Jest autorką kostiumów do filmów, przedstawień teatralnych i wielu gwiazd estrady. Założyła autorską „Galerię Grażyny Hase” gdzie organizowała życie artystyczne stolicy lat 80-tych. Jej atelier przyznano w 2021 roku status  Warszawskiej  Historycznej Pracowni Artystycznej.