DZIEŃ  OTWARTY

WIDZIMY SIĘ 1 LIPCA

WIT • NEWELSKA 6

Fotorelacja z wydarzenia

Weź udział w Dniu Otwartym w WIT

Poznaj możliwości nowoczesnych technologii

Obudź w sobie pasję tworzenia

Wymieniaj doświadczenia

Zdobądź wiedzę od specjalistów z branży

Weź udział w malowaniu cyfrowym postaci na żywo

Sprawdź profesjonalny sprzęt firmy Wacom oraz EIZO

Obserwuj na żywo warsztaty najlepszych artystów cyfrowych i zadawaj pytania

Skorzystaj z otwartych wykładów przygotowanych przez WIT

Wstęp wolny

Co w programie?

Jak odnaleźć się na rynku IT? Czego dziś oczekują szefowie firm?

1000 – 1100

N113

Prowadzący: Marek Nadstawny (CBSG Polska), wykładowca WIT

 Zapisy zamknięte

Dokąd zmierza świat IT? Czy osoby, które interesują się komputerami, ale czują, że programowanie nie jest dla nich mają szansę na rynku IT? Jak wyglądała praca w dziale informatyki 10 lat temu, jak wygląda dziś, a co czeka nas w przyszłości? Co zrobić, by odnaleźć się na rynku, w którą stronę zmierzać i skąd wziąć kompas? Czego dziś oczekują szefowie firm? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć wszystkim zainteresowanym.

Warsztaty Cyfrowego Malarstwa

1000 – 1400

N2, N7, N14

 Zapisy zamknięte

Zapraszamy na sesje rysunku na żywo oraz spotkanie z najlepszymi polskimi artystami cyfrowymi. Odbędzie się całodniowa sesja rysowania (life drawing). Na żywo będą rysować zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani.

Podczas sesji rysowania nasi goście będą odpowiadać na pytania, opowiadać o swoich technikach i warsztacie, a co najważniejsze będzie można zobaczyć cały proces powstawania pracy na żywo.
Zaproszeni przez nas artyści to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku reklamy, gier i filmów. Na warsztatach artyści jak i amatorzy mają unikalną możliwość wykonania szkiców i obrazów najlepszych rekonstruktorów historycznych i cosplay w Polsce!

Showroom EIZO, WACOM

1000 – 1800

N5

Showroom EIZO, WACOM

Videomapping

1000 – 1800

parter

Prezentowane będą dwa projekty. Pierwszy to videomaping na fasadzie budynku (w skali). Drugi projekt zwiazny jest z projekcją na drukowanej głowie 3D. W projektach będą partycypować studenci WIT

Autorem całego projektu jest Piotr Cieślik

Zastosowanie programów 3D przy tworzeniu ilustracji

1030 – 1130

N19

Prowadzący: Piotr Adamczyk , wykładowca WIT, freelancer

 Zapisy zamknięte

Oszczędność czasu przy utrzymaniu bardzo wysokiej jakości ilustracji. Prezentacja technik oraz programów przyspieszających pracę grafika 2D/3D oraz omówienie najnowszych technologi pomagających pokonać najtrudniejsze zadania.

Grafika 3D w grach komputerowych

1030 – 1200

N410

Prowadzący: Sebastian Nowak (CD PROJEKT RED), wykładowca WIT

 Zapisy zamknięte

Świat współczesnych technologii związanych z grami i nie tylko, wprowadzenie w metody stosowane dawniej i dziś, porady, spostrzeżenia, branża gier od kuchni.

Czy i kiedy złamałeś prawo? Co chroni prawo autorskie, a co prawo własności przemysłowej?

1100 – 1230

N113

Prowadzący: Piotr Zakrzewski , wykładowca WIT

 Zapisy zamknięte

Zagadki w prawie własności intelektualnej - najdziwniejsze przypadki w pracy grafika i informatyka. Wyobraź sobie. Pracujesz dla agencji reklamowej i jako grafik dostajesz zadanie, by zaprojektować plakat na jedną z kampanii, której wykonanie zleciła agencji prywatna firma. W swojej pracy wykorzystujesz fragmenty obrazów pewnego francuskiego malarza tworzącego na początku XX wieku. Korzystasz także z kilku logotypów międzynarodowych koncernów. Projektujesz przy pomocy programu graficznego udostępnionego na zasadach open source. Twój plakat nie spodobał się pracodawcy, dlatego planujesz wykorzystać go w pracy licencjackiej, a następnie opublikować na swojej stronie internetowej w portfolio.

Agile Game: Agile Warrior

1100 – 1330

N116

Prowadzący: Piotr Czarny

 Zapisy zamknięte

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze szkoleniowej Inprogress: Agile Game: Agile Warrior.
Rozgrywka umożliwia uczestnikom zrozumienie problematyki zwinnych metodyk zarządzania projektami. Dzięki niej łatwiej odpowiedzieć na często zadawane pytania: „Po co w ogóle stosować taki sposób zarządzania projektami?”, „Co to znaczy, że możemy nie dostarczyć całego zakresu projektu?”, czy też „Jak można zarządzać bez szczegółowych planów na przyszłość?”.

Agile Game: Agile Warrior jest grą, w której uczestnicy starają się o przyjęcie do elitarnego zakonu Agile Warriorów. Sprawa nie jest prosta: nie wystarczy być uznanym i szanowanym na całym świecie paladynem. Nabór do zakonu odbywa się bardzo rzadko, a miejsce zawsze jest tylko jedno, dlatego w ramach rekrutacji, wybierany jest ten z paladynów, który spełnia wymagania dotyczące ekwipunku oraz cieszy się największą Glorią i Chwałą w świecie. Uczestnicy muszą zatem skompletować odpowiednie uzbrojenie oraz zdobyć jak najwięcej punktów Glorii i Chwały. Tylko wtedy będą mieli możliwość dołączania do tego elitarnego grona.

Rozgrywka oraz omówienie trenerskie pomaga zrozumieć najczęściej budzące wątpliwości aspekty metodyk zwinnych Agile, m. in. takich jak godzenie się na dostarczanie niepełnego zakresu projektu, stosowanie priorytetyzacji w metodzie MoSCoW, sens zwinnego zarządzania projektami czy też cykl życia projektu. Poprzez zdobycie odpowiedniego doświadczenia, zrozumienie filozofii Agile stanie się znacznie łatwiejsze.

Rozwalamy beton !

1200 – 1400

N121

Prowadzący: Zenon Balcer , wykładowca WIT

 Zapisy zamknięte

Efekty specjalne w oparciu o tracking 3d. (dodawanienie do filmu wideo obiektów wykonanych w programie 3d, tak aby cała scena wyglądała naturalnie). (uzależnione od komputerów) Poza tym krótkie wprowadzenie do pracowni animacji i filmu cyfrowego, jak pracujemy, na jakich programach, czego oczekiwać po ukończeniu zajęć. Pokaz filmów studenckich z omówieniem podstawowych zagadnień, zwrócenie uwagi na różnice pomiędzy samodzielną nauką z internetu a bezpośrednim kontaktem z wykładowcą (twórcze podejście do zagadnienia filmu).

Piękno oszczędnego stylu. Kiedy mniej znaczy więcej.

1300 – 1430

N113

Prowadzący: Artur Sadłos (Polska Grafika Cyfrowa), artysta koncepcyjny, ilustrator i art director

 Zapisy zamknięte

Artur Sadłos spotka się z Wami by porozmawiać o tym jak projektować i używac stylu oraz jak patrzeć na projekty przez pryzmat spójności. Śmiało pytajcie, co zrobić by Wasze projekty były wyjątkowe i pasowały do obranego przez Was klimatu.

Cyfrowa gra karciana Hearthstone (Heroes of Warcraft)

1400 – 1800

N19

 Zapisy zamknięte

To już druga edycja turnieju Hearthstone związana z dniem otwartym na WIT i kolejne wydarzenie e-sportowe po WIT E-Sport Tournament na WITcie. Oprócz samego turnieju, będziecie mogli skorzystać z innych atrakcji związanych z grafiką komputerową oraz światem IT i dowiedzieć się wielu wspaniałych rzeczy od najlepszych z najlepszych! Dowiecie się też czym jest nowa inicjatywa studencka Academic League of Games! Cel jaki nam przyświeca to promowanie e-sportowej rywalizacji na "podwórku" akademickim i szerzenie tej idei wśród studentów w Polsce.

Warsztaty Cyfrowego Malarstwa

1500 – 1800

N2, N7, N14

 Zapisy zamknięte

Zapraszamy na sesje rysunku na żywo oraz spotkanie z najlepszymi polskimi artystami cyfrowymi. Odbędzie się całodniowa sesja rysowania (life drawing). Na żywo będą rysować zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani.

Podczas sesji rysowania nasi goście będą odpowiadać na pytania, opowiadać o swoich technikach i warsztacie, a co najważniejsze będzie można zobaczyć cały proces powstawania pracy na żywo.
Zaproszeni przez nas artyści to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku reklamy, gier i filmów. Na warsztatach artyści jak i amatorzy mają unikalną możliwość wykonania szkiców i obrazów najlepszych rekonstruktorów historycznych i cosplay w Polsce!

Artyści

Podczas sesji malowania artyści będą odpowiadać na pytania, dzielić się wiedzą o swoich technikachwarsztacie a co najważniejsze będzie można zobaczyć cały proces powstawania grafiki na żywo.

Zaproszeni przez nas artyści, to osoby z wieloletnim doświadczeniem na rynku reklamy, gierfilmów.

 

 

Sprzęt

Dzięki firmie EIZO Polska każde stanowisko komputerowe zostanie wyposażone w profesjonalne monitory, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach graficznych.

Dodatkowo, producent zaprezentuje monitory dedykowane do pracy z kolorem z serii ColorEdge (CG277, CX271, CX241, CS270, CS240). Są to urządzenia dysponujące możliwością sprzętowej kalibracji – chętni będą mogli zobaczyć, jak wygląda proces kalibracji na żywo. Przedstawiciele EIZO omówią zalety technologii 4K i pokażą jej możliwości na przykładzie modeli 4K: ColorEdge CG318-4K i FlexScan EV3237.

Wszystkim zainteresowanym osobom zostaną przekazane szczegóły specjalnej oferty – kierowanej do studentów i ośrodków edukacyjnych.

ColorEdge CG318-4K

ColorEdge CG277

ColorEdge CS270

ColorEdge CX271

Modele

Na warsztatach artyści jak i amatorzy mają unikalną możliwość wykonania szkiców i obrazów najlepszych rekonstruktorów historycznych i cosplay w Polsce! Weź szkicownik, laptop lub wykorzystaj przygotowane przez uczelnię stanowiska przy sztalugach i rysuj z nami!

 

 

Zapisy na zajęcia

W chwili obecnej nie prowadzimy zapisów.

FAQ

1 W czym mogę uczestniczyć?

Podczas Dnia Otwartego w WIT będziesz mógł wziąć udział w zajęciach, na które wcześniej się zgłosiłeś i otrzymałeś od nas potwierdzenie wpisania na listę uczestników, ale również będziesz mógł skorzystać z opcji bez zapisywania. Mamy w planach mnóstwo atrakcji – na pewno znajdziesz coś dla siebie :-)

Zajęcia, na które wymagana jest rejestracja on-line na przygotowane przez organizatorów stanowiska :

 1. Jak odnaleźć się na rynku IT? Czego dziś oczekują szefowie firm? / 1000-1100
 2. Warsztaty Cyfrowego Malarstwa / 1000-1400
 3. Zastosowanie programów 3D przy tworzeniu ilustracji / 1030-1130
 4. Grafika 3D w grach komputerowych / 1030-1200
 5. Czy i kiedy złamałeś prawo? Co chroni prawo autorskie, a co prawo własności przemysłowej? / 1100-1230
 6. Agile Game: Agile Warrior / 1100-1330
 7. Rozwalamy beton ! / 1200-1400
 8. Piękno oszczędnego stylu. Kiedy mniej znaczy więcej. / 1300-1430
 9. Cyfrowa gra karciana Hearthstone (Heroes of Warcraft) / 1400-1800
 10. Warsztaty Cyfrowego Malarstwa / 1500-1800

Zajęcia, na które nie jest wymagana rejestracja on-line :

 1. Showroom EIZO, WACOM / 1000-1800
 2. Videomapping / 1000-1800

2 W formularzu rejestracyjnym nie są wypisane wszystkie zajęcia?

Formularz zawiera wyłącznie zajęcia, na które obecnie trwają zapisy on-line. Jeśli np. nie ma już miejsc – zajęcia nie wyświetlą się w formularzu.

3 Czy muszę się rejestrować na warsztaty cyfrowego malarstwa, jeśli nie chcę skorzystać z komputerów?

NIE - zapisy dotyczą tylko miejsc przy komputerach.

4 Kiedy dowiem się czy na warsztatach cyfrowego malarstwa mam miejsce przy komputerze?

We wtorek 27 czerwca, każda osoba która potwierdziła swoje zgłoszenie (kliknęła link potwierdzający z e-maila wysłanego po przesłaniu formularza wyboru zajęć) dostanie od nas wiadomość e-mail z informacją, czy została wpisana na listę uczestników w wybranych warsztatach.
W przypadku poczty Gmail wiadomość może być nieprawidłowo oznaczona – prosimy sprawdzać również folder SPAM.

5 Chciałbym malować na swoim komputerze - czy mogę z takim przyjść?

Krótko: TAK - z laptopem, jak znajdzie się miejsce przy postaci malowanej. Prosimy zabrać ze sobą również źródło zasilania (przedłużacz), gdyż może ich po prostu zabraknąć.

Długa odpowiedź:

Liczba miejsc nie jest ograniczona dostępnym sprzętem. Uczelnia WIT jak i sponsorzy posiadają wystarczającą liczbę komputerów, jednakże jesteśmy w stanie pomieścić ograniczoną liczbę osób.

6 Czy muszę mieć dostęp do komputera (lub zapisać się), aby przetestować sprzęt EIZO/Wacom?

NIE - sprzęt jak i specjaliści z EIZO i Wacom będą odpowiadać na pytania i pokazywać sprzęt w sali tzw. Showroom. To jest opcja bez rejestracji on-line (tak jak np. pokazy mappingu).

Partnerzy

EIZO
WACOM
Polska Grafika Cyfrowa

Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania
pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk

Skontaktuj się z nami dzienotwarty@wit.edu.pl

Do zobaczenia 1 lipca!
Warszawa, ul. Newelska 6