Ważne informacje dla kandydatów

Rekrutacja na studia I i II stopnia na semestr zimowy roku akademickiego 2020/2021 rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku, na studia podyplomowe po 15 lipca 2020.

 • W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 Dział Rekrutacji pracuje do odwołania w trybie zdalnym: od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Obsługa aktualnie odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej – rekrutacja@wit.edu.pl W razie pytań zapraszamy do kontaktu!
 • Dzień otwarty ON-LINE jest zaplanowany na sobotę - 4 lipca 2020 r. Zapisz się na webinary i weź udział: https://www.facebook.com/events/621302508478255/
 • Od 1 czerwca kandydaci mogą się rejestrować poprzez portal rekrutacyjny. Na całą ofertę edukacyjną jedyną formą zapisu jest rekrutacja on-line.  Pierwszy etap polega na rejestracji w systemie w Uczelnianym Banku Informacji (UBI) oraz elektronicznym złożeniu dokumentów. Jest w pełni bezpieczny i skuteczny - bez konieczności wychodzenia z domu. 
 • Szczegóły dotyczące sposobu załatwienia spraw w Dziale Rekrutacji, udziału w rekrutacji, sposobu wpisania się na listę studentów będą sukcesywnie publikowane w zakładce Rekrutacja krok po kroku.
 • W terminarzu rekrutacji kandydatów na studia w WIT, uwzględniono nowy harmonogram egzaminów maturalnych (Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej), t.zn : 11 sierpnia 2020  wyniki egzaminu maturalnego;  30 września 2020 wyniki egzaminów maturalnych w terminie poprawkowym , a także terminy uzyskiwania dyplomów ukończenia studiów I stopnia. Informujemy, że rekrutacja będzie prowadzona do wyczerpania limitów miejsc. Gwarancją miejsca jest wpis na studia (Jak wpisać się na studia? Wszelkie informacje na ten temat znajdziesz w najbliższych dniach w zakładce Rekrutacja krok po kroku.
 • Dokumenty do udziału w rekrutacji prosimy dostarczać drogą elektroniczną: poprzez wgranie ich skanów lub zdjęć na swoim profilu w UBI (po założeniu konta).
 • Zgodnie z aktualnymi wymaganiami prawnymi dokumenty (świadectwo dojrzałości, dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem, inne wymagane) wgrane w wersji elektronicznej, w późniejszym okresie będą musiały być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez pracownika Uczelni – niezbędne będzie ich okazanie. Przygotuj wymagane dokumenty i czekaj na informację mailową z Działu Rekrutacji, kiedy i jak dostarczyć je do nas.
 • Zajęcia rozpoczynają się w październiku i są prowadzone w języku polskim.
 • Aktualnie prowadzimy rekrutację na studia, które planujemy uruchomić od października 2020 roku w formie tradycyjnych zajęć w budynkach WIT.

  Nie przewidujemy naboru na studia  zdalne ale w przypadku ponownego wybuchu epidemii i nałożonego na nas obowiązku zdalnego nauczania od października wykorzystamy doświadczenia zdobyte w semestrze letnim, obecnie trwającym. Już od blisko 3 miesięcy stajemy przez wyzwaniami wywołanymi przez epidemię. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy się przestawić na komunikację za pośrednictwem internetu i od 12 marca prowadzimy w WIT zdalne nauczanie i administrację, a od niedawna również egzaminy dyplomowe.

  Dlatego gdyby sytuacja epidemiologiczna stała się trudna będziemy chcieli część zajęć, w pierwszej kolejności te, które się sprawdziły i cieszą się uznaniem studentów, poprowadzić w formie zdalnej. Pozostałe, w zależności formy i możliwości, będziemy chcieli prowadzić w formie tradycyjnej.

  Gdyby jednak się okazało, że czasowo trzeba aby wszystkie uczelnie całość zajęć przeniosły do sieci też jesteśmy spokojni, bo mamy znacząco lepsze przygotowanie i jesteśmy bogatsi o doświadczenia całego semestru.

  Od 25 czerwca zgodnie z zaleceniami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego część zajęć będziemy chcieli prowadzić w formie tradycyjnej, umożliwiając tym samym pełną realizację planu studiów w semestrze letnim 2019/2020. Te uzupełniające zajęcia będą prowadzone z zachowaniem wszystkich zaleceń wynikających  z troski o zdrowie całej społeczności akademickiej.

 • WIT nie posiada akademików. Studenci samodzielnie poszukują mieszkania.  https://www.wit.edu.pl/studenci/akademiki