Partnerzy

WIT współpracuje z Instytutem Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk oraz z innymi placówkami PAN.

Dodatkowo uczelnia zatrudnia wykładowców z uczelni krajowych m.in.: UW, PW, SGH, WAT, AON, ASP. Dzięki rozwiniętej współpracy zagranicznej do prowadzenia wykładów są zapraszani wybitni profesorowie uczelni zagranicznych. 

Organizujemy szereg wystaw i konferencji w Polsce i za granicą: https://www.wit.edu.pl/wystawy/miejsca

Istotna w działalności WIT jest współpraca z pracodawcami i praktykami w poszczególnych specjalnościach.

Jesteśmy uczestnikami programów Microsoft Azure. Studenci korzystają z oprogramowania: systemy operacyjne z serii Windows, narzędzia developerskie Visual Studio, serwery Windows, serwer MSSQL.

W ramach projektu UE „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania” w firmie IBPM S.A. odbywały się wizyty studyjne i warsztaty dla studentów WIT.

Partnerstwo w zakresie realizacji programu studiów inżynierskich na kierunku ITZ

UCanCode powstało z inicjatywy ludzi z branży high tech, jako szkoła ucząca praktycznych umiejętności. Zaczynamy od programowania, testowania i inżynierii programowania. Będziemy rozszerzać naszą ofertę o umiejętności i certyfikaty z obszaru IT jakie będą przydatne absolwentom na rynku pracy.

WEBCON to producent WEBCON BPS, światowej klasy platformy typu Rapid Application Development (RAD), odpowiadającej na potrzeby zwłaszcza dużych firm i korporacji.

Blog o sztuce. Jego autorem jest dr Anna Kłos. Jest Ona wykładowcą na kierunku Grafika WIT, artystą grafikiem i kolekcjonerem sztuki. Od wielu lat naucza studentów projektowania graficznego, prowadzi także wykłady z historii tego przedmiotu. Jest pełnomocnikem dziekana WI ds. kierunku grafika.

Zapewnia oprogramowanie, tak bardzo Wam potrzebne na zajęciach: Auto CAD, 3D Studio, maya 2009.

Współpraca z uczelnią przy realizacji eventów. W projekcie Polska Grafika Cyfrowa biorą udział  uznani, polscy twórcy posługujący się najnowszymi technologiami. 

Pragaleria działa od marca 2015 roku i znajduje się na warszawskiej Pradze. Profil galerii koncertuje się na szeroko pojętej sztuce współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem grafiki, zarówno w jej wydaniu cyfrowym, jak i tradycyjnym. Dlatego to właśnie do pragalerii konsekwentnie zapraszamy na kolejne edycje NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW WIT- UPGROWTH, bo to świetne miejsce i klimat do wyróżnienia i promocji najlepszych dyplomów z ostatniego rocznika absolwentów.

To tutaj odbywają się liczne wystawy naszych wykłdowców, studentów i absolwentów. 

Wspaniała przestrzeń, w której od kilku lat spotykamy się na Inaguracjach roku akademickiego, którym towarzyszy wernisaż wystawy GRAFIKA WIT.

Część sal graficznych w WIT wyposażona jest w monitory EIZO. Ich profesjonalny sprzęt możecie też sprawdzić podczas organizowanego w WIT DNIA OTWARTEGO.

W ramach standardowego wyposażenia sal graficznych WIT dysponujemy tabletami WACOM. Możliwości  technologii, jakie udostepnia WACOM możecie testować podczas organizowanego w WIT Dnia Otwartego.

Dzięki nim wśród naszych gości byli między innymi: Michał Skrzypiec, Tomek Bagiński. Trzech studentów WIT Bartek KmitaKamil KryńskiWojciech Szwed w ramach pracy dyplomowej zrealizowali 6-minutowy mroczny film z gatunku science fiction „Paradigme”, który  przy pomocy Film Busters i Platige Image został ukończony w pierwszej połowie 2017 r. i od tamtego czasu wciąż krąży po świecie na festiwalach.

Galeria sztuki współczesnej, której właścicielem jest Dariusz Mlącki, wykładowca na kierunku Grafika. WIT współpracuje z Galerią przy okazji organizowania wystaw naszych wykładowców.

To tutaj odbywają się liczne wystawy naszych wykładowców, studentów i absolwentów.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne.

Instytucja kultury w Lublinie, z którą WIT współpracuje przy okazji organizacji wystaw.

Magda Mirkowicz - Inżynier informatyki z wielkim sercem do… designu! Projektantka UI & UX, web designer oraz nauczyciel akademicki WIT –  jest właścicielką najpiękniejszego bloga w sieci – MY PINK PLUM.

Oprogramowanie: ZBrush

Specjalność Technologia Chmury Obliczeniowe (Informatyka I stopnia) oraz Architektura i bezpieczeństwo chmury obliczeniowej (Informatyka II stopnia) są realizowane przy udziale firmy CBSG Polska, partnera Microsoft o statusie Gold. Opiekunem studiów jest mgr inż. Paweł Pławiak.