Grafika użytkowa

Specjalność na studiach licencjackich na kierunku Grafika

Na specjalności Grafika Użytkowa uczymy projektowania graficznego w kontekście tradycyjnych i nowoczesnych mediów oraz interakcji użytkowników z treściami. Program specjalności obejmuje szereg przedmiotów, które pozwolą Ci na rozwinięcie umiejętności w zakresie projektowania graficznego, tworzenia ilustracji, edycji cyfrowej, promowania twórczości, a także na zdobycie wiedzy z zakresu historii sztuki, estetyki i prawa własności intelektualnej.

Oto czego uczymy na tej specjalności:

 1. Umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami graficznymi.
  Rozwiniesz umiejętności w zakresie grafiki bitmapowej i wektorowej 2D. Poznasz narzędzia cyfrowe do tworzenia grafiki wektorowej 3D, projektowania witryn internetowych, czy tworzenie ilustracji z wykorzystaniem narzędzi 3D. Kładziemy nacisk na rozwijanie umiejętności komunikowania za pomocą obrazów, aby tworzone przez Ciebie projekty były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, a także efektywnie przekazywały zamierzone treści.
 2. Przygotowania tekstu i grafiki do publikacji w mediach tradycyjnych.
  Poznasz zasady i nauczysz się praktycznie łamania publikacji, projektowania książek i przygotowania materiałów do wydania. 
 3. Projektowania graficznego przekazu w nowych mediach.
  Projektowanie interfejsów użytkownika jest kluczowe w dzisiejszym świecie cyfrowym, dlatego zdobędziesz umiejętność tworzenia intuicyjnych i atrakcyjnych interfejsów, które zwiększają użyteczność stron internetowych i aplikacji.
 4. Historii sztuki nowoczesnej, plakatu i kultury wizualnej.Znajomość kierunków, twórców i ich dzieł pozwoli Ci lepiej rozumieć kontekst tworzonych projektów i czerpać inspiracje z rozwoju sztuki na przestrzeni ostatnich lat.
 5. Samodzielnego planowania i prowadzenia procesu projektowania.
  Przeważający udział zajęć praktycznych i warsztatowych, da Ci okazję do tworzenia rzeczywistych projektów i zgłębiania specyfiki pracy grafika w różnych dziedzinach, w tym reklamie i promocji.

Specjalność Grafika Użytkowa oferuje nie tylko praktyczne umiejętności, ale także rozwinie Twoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności wizualne. Jeśli jesteś osobą, która kocha sztukę, grafikę, projektowanie i chciałbyś tworzyć piękne, funkcjonalne i zaskakujące projekty, to ta specjalność jest dla Ciebie – będziesz mógł wyrazić swoją pasję i rozwijać się jako kreatywny grafik w nowoczesnym świecie wizualnej komunikacji.
 


Absolwentom studiów I stopnia kierunku Grafika polecamy kontynuację studiów na kierunku Grafika w specjalności Grafika cyfrowa lub Zaawansowane multimedia