Partnerstwo WIT z ORACLE POLSKA w realizacji studiów I stopnia na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania

Miło nam zakomunikować iż złożony przez nas wniosek o dofinansowanie z funduszy UE studiów inżynierskich I stopnia na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania w specjalności ORACLE Cloud w Biznesie uzyskał pozytywne opinie i został zakwalifikowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Specjalność ORACLE Cloud w Biznesie realizowana będzie w systemie studiów dualnych. Oznacza to, że w ramach specjalności program studiów tworzony jest i realizowany w ścisłej współpracy z firmą ORACLE potentatem na światowym rynku informatycznym.

ORACLE Cloud w Biznesie

Głównym celem programu jest przekazanie studentom jak najnowsze technologie mogą być wykorzystywane w postępującej gospodarce cyfrowej. Ta technologia jest obecnie głównym silnikiem napędowym rozwoju gospodarczego, ale tylko w przypadku efektywnego jej zastosowania, które idzie w parze z założeniami biznesowymi danej firmy/organizacji. Kluczowym aspektem jest chmura obliczeniowa i kwestie jej wykorzystania w tandemie z istniejącymi już architekturami IT. Specjalność ORACLE CLOUD W BIZNESIE skupia się na całościowym potencjale rozwiązań informatycznych Oracle, tzn. tych oferowanych w chmurze obliczeniowej oraz tych tradycyjnych (/on premise)

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.04.2019 r. do 28.02.2023 r.

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii