Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych – Seminarium

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”

W dniu 22 maja (środa) o godzinie 11:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Łukasz Świerczewski (Słuchacz studium doktoranckiego IBS PAN) przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”.

Streszczenie

Wiele współczesnych projektów naukowych wymaga wykorzystania znacznych zasobów obliczeniowych. Szybki rozwój komputerów oraz nowych metod akceleracji (m.in. GPU) umożliwia często wraz z upływem czasu przesunięcie pewnych barier możliwości technicznych. Podczas swojego wykładu opowiem o możliwościach realizacji zadań obliczeniowych w ośrodkach superkomputerowych: procedurach oraz dostępnym sprzęcie i oprogramowaniu. Tematyka zostanie dodatkowo rozwinięta o inne platformy (usługi kampusowe/gridowe opracowywane często w porozumieniu przez kilka instytucji naukowych). Na bazie własnych doświadczeń przedstawię problemy, z którymi spotykałem się pracując w tego typu środowiskach.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00
Wrona w serwerowni WIT

Wrona w serwerowni WIT

Czerwiec to na naszej Uczelni gorący czas, dosłownie i w przenośni. Rodzą się nowe specjalności, pomysły na atrakcje podczas Dnia otwartego w WIT, ale od kilku dni radujemy się też z narodzin tych maluchów :) Natura jest niesamowita!
Warsztaty sitodruku na WIT
07/06/2019

Warsztaty sitodruku na WIT

Zachęcamy Was do zapisu na warsztaty sitodruku, które odbędą się na WIT w dniach 29-30 czerwca.