Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych – Seminarium

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”

W dniu 22 maja (środa) o godzinie 11:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Łukasz Świerczewski (Słuchacz studium doktoranckiego IBS PAN) przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”.

Streszczenie

Wiele współczesnych projektów naukowych wymaga wykorzystania znacznych zasobów obliczeniowych. Szybki rozwój komputerów oraz nowych metod akceleracji (m.in. GPU) umożliwia często wraz z upływem czasu przesunięcie pewnych barier możliwości technicznych. Podczas swojego wykładu opowiem o możliwościach realizacji zadań obliczeniowych w ośrodkach superkomputerowych: procedurach oraz dostępnym sprzęcie i oprogramowaniu. Tematyka zostanie dodatkowo rozwinięta o inne platformy (usługi kampusowe/gridowe opracowywane często w porozumieniu przez kilka instytucji naukowych). Na bazie własnych doświadczeń przedstawię problemy, z którymi spotykałem się pracując w tego typu środowiskach.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Międzynarodowy konkurs SIGNÚ
09/04/2020

Międzynarodowy konkurs SIGNÚ

Zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym
Dowiedz się więcej o międzynarodowym konkursie SIGNÚ
Życzenia Wielkanocne
08/04/2020

Życzenia Wielkanocne

Szanowni Państwo, w imieniu Rektora prof. Macieja Krawczaka, Prorektor dr Barbary Mażbic-Kulmy, Prorektora dr. Jarosława Sikorskiego i całego zespołu Uczelni WIT życzymy Wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Metrem do WIT
04/04/2020

Metrem do WIT

Metro pojechało dzisiaj (4 kwietnia) na Wolę. Do naszej Uczelni jest jeszcze bliżej!