Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych – Seminarium

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”

W dniu 22 maja (środa) o godzinie 11:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Łukasz Świerczewski (Słuchacz studium doktoranckiego IBS PAN) przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”.

Streszczenie

Wiele współczesnych projektów naukowych wymaga wykorzystania znacznych zasobów obliczeniowych. Szybki rozwój komputerów oraz nowych metod akceleracji (m.in. GPU) umożliwia często wraz z upływem czasu przesunięcie pewnych barier możliwości technicznych. Podczas swojego wykładu opowiem o możliwościach realizacji zadań obliczeniowych w ośrodkach superkomputerowych: procedurach oraz dostępnym sprzęcie i oprogramowaniu. Tematyka zostanie dodatkowo rozwinięta o inne platformy (usługi kampusowe/gridowe opracowywane często w porozumieniu przez kilka instytucji naukowych). Na bazie własnych doświadczeń przedstawię problemy, z którymi spotykałem się pracując w tego typu środowiskach.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.
Dzień Otwarty WIT
20/06/2020

Dzień Otwarty WIT

Obejrzyj webinary DNIA OTWARTEGO WIT on‑line!