Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych – Seminarium

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”

W dniu 22 maja (środa) o godzinie 11:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Łukasz Świerczewski (Słuchacz studium doktoranckiego IBS PAN) przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”.

Streszczenie

Wiele współczesnych projektów naukowych wymaga wykorzystania znacznych zasobów obliczeniowych. Szybki rozwój komputerów oraz nowych metod akceleracji (m.in. GPU) umożliwia często wraz z upływem czasu przesunięcie pewnych barier możliwości technicznych. Podczas swojego wykładu opowiem o możliwościach realizacji zadań obliczeniowych w ośrodkach superkomputerowych: procedurach oraz dostępnym sprzęcie i oprogramowaniu. Tematyka zostanie dodatkowo rozwinięta o inne platformy (usługi kampusowe/gridowe opracowywane często w porozumieniu przez kilka instytucji naukowych). Na bazie własnych doświadczeń przedstawię problemy, z którymi spotykałem się pracując w tego typu środowiskach.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
04/11/2020

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.