Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych – Seminarium

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”

W dniu 22 maja (środa) o godzinie 11:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, mgr Łukasz Świerczewski (Słuchacz studium doktoranckiego IBS PAN) przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych oraz innych otwartych platform i usług kampusowych”.

Streszczenie

Wiele współczesnych projektów naukowych wymaga wykorzystania znacznych zasobów obliczeniowych. Szybki rozwój komputerów oraz nowych metod akceleracji (m.in. GPU) umożliwia często wraz z upływem czasu przesunięcie pewnych barier możliwości technicznych. Podczas swojego wykładu opowiem o możliwościach realizacji zadań obliczeniowych w ośrodkach superkomputerowych: procedurach oraz dostępnym sprzęcie i oprogramowaniu. Tematyka zostanie dodatkowo rozwinięta o inne platformy (usługi kampusowe/gridowe opracowywane często w porozumieniu przez kilka instytucji naukowych). Na bazie własnych doświadczeń przedstawię problemy, z którymi spotykałem się pracując w tego typu środowiskach.

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii