Członkostwo KVAB oraz medal dla Prof. Janusza Kacprzyka

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Janusz Kacprzyk został członkiem Królewskiej Flamandzkiej Akademii Belgii Nauki i Sztuk oraz otrzymał medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Królewska Flamandzka Akademia Belgii Nauki i Sztuk (KVAB Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten, ang. Royal Flemish Academy of Belgium for Science and the Arts) jest najpoważniejszą akademią typu ogólnego w Belgii. Została utworzona (jako akademia francuskojęzyczna) w czasie panowania cesarzowej Marii Teresy w 1772, zlikwidowana przez Napoleona, a potem działająca znów od 1816 r., aż do formalnego wydzielenia akademii walońskiej i flamandzkiej w 1971 r. Profesor J.Kacprzyk jest jedynym polskim członkiem tej Akademii.

Drugą fantastyczną wiadomością jest fakt, że osiągnięcia prof. Janusza Kacprzyka zostały również docenione podczas uroczystości 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk, która odbyła się 12 października 2019 r., gdzie profesor otrzymał Medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Janusz Kacprzyk

prof. dr hab. inż.
Pracownik Wydziału Informatyki na kierunku Informatyka

Działalność naukowa:

• Logika rozmyta
  • Zastosowanie logiki rozmytej w bazach danych
  • Systemy wspomagania decyzji
  • Rozmyte metody reprezentacji i przetwarzania informacji
  • Sterowanie i podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i braku precyzji
  • Programowanie ewolucyjne
  • Sieci neuronowe

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.
Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365
24/03/2020

Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365

Dysk w chmurze OneDrive o pojemności 1 TB dla Studentów, Wykładowców i Pracowników WIT.