Członkostwo KVAB oraz medal dla Prof. Janusza Kacprzyka

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Janusz Kacprzyk został członkiem Królewskiej Flamandzkiej Akademii Belgii Nauki i Sztuk oraz otrzymał medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Królewska Flamandzka Akademia Belgii Nauki i Sztuk (KVAB Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten, ang. Royal Flemish Academy of Belgium for Science and the Arts) jest najpoważniejszą akademią typu ogólnego w Belgii. Została utworzona (jako akademia francuskojęzyczna) w czasie panowania cesarzowej Marii Teresy w 1772, zlikwidowana przez Napoleona, a potem działająca znów od 1816 r., aż do formalnego wydzielenia akademii walońskiej i flamandzkiej w 1971 r. Profesor J.Kacprzyk jest jedynym polskim członkiem tej Akademii.

Drugą fantastyczną wiadomością jest fakt, że osiągnięcia prof. Janusza Kacprzyka zostały również docenione podczas uroczystości 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk, która odbyła się 12 października 2019 r., gdzie profesor otrzymał Medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Janusz Kacprzyk

prof. dr hab. inż.
Pracownik Wydziału Informatyki na kierunku Informatyka

Działalność naukowa:

• Logika rozmyta
  • Zastosowanie logiki rozmytej w bazach danych
  • Systemy wspomagania decyzji
  • Rozmyte metody reprezentacji i przetwarzania informacji
  • Sterowanie i podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i braku precyzji
  • Programowanie ewolucyjne
  • Sieci neuronowe

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.