Członkostwo KVAB oraz medal dla Prof. Janusza Kacprzyka

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Janusz Kacprzyk został członkiem Królewskiej Flamandzkiej Akademii Belgii Nauki i Sztuk oraz otrzymał medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Królewska Flamandzka Akademia Belgii Nauki i Sztuk (KVAB Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten, ang. Royal Flemish Academy of Belgium for Science and the Arts) jest najpoważniejszą akademią typu ogólnego w Belgii. Została utworzona (jako akademia francuskojęzyczna) w czasie panowania cesarzowej Marii Teresy w 1772, zlikwidowana przez Napoleona, a potem działająca znów od 1816 r., aż do formalnego wydzielenia akademii walońskiej i flamandzkiej w 1971 r. Profesor J.Kacprzyk jest jedynym polskim członkiem tej Akademii.

Drugą fantastyczną wiadomością jest fakt, że osiągnięcia prof. Janusza Kacprzyka zostały również docenione podczas uroczystości 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk, która odbyła się 12 października 2019 r., gdzie profesor otrzymał Medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Janusz Kacprzyk

prof. dr hab. inż.
Pracownik Wydziału Informatyki na kierunku Informatyka

Działalność naukowa:

• Logika rozmyta
  • Zastosowanie logiki rozmytej w bazach danych
  • Systemy wspomagania decyzji
  • Rozmyte metody reprezentacji i przetwarzania informacji
  • Sterowanie i podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i braku precyzji
  • Programowanie ewolucyjne
  • Sieci neuronowe

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement
06/12/2019

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia wzięła udział w dwóch dużych, międzynarodowych wystawach w Chinach: w mieście Jinan (prowincja Szantung) oraz w mieście Wuhan (prowincja Hubei).
Pomagamy Pani Danusi
05/12/2019

Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!
Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej
04/12/2019

Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej

9 grudnia Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej” w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN.
Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT
04/12/2019

Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy we współpracy z Uniwersytetem UTE w Ekwadorze
Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”
02/12/2019

Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
29/11/2019

Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Wykład „Murale- wielkoformatowe malarstwo uliczne” towarzyszy odsłoniętemu muralowi autorstwa Andrzeja Wieteszki, który wspaniale pręży się na ścianie budynku Kierunku Grafiki WIT.