Członkostwo KVAB oraz medal dla Prof. Janusza Kacprzyka

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Janusz Kacprzyk został członkiem Królewskiej Flamandzkiej Akademii Belgii Nauki i Sztuk oraz otrzymał medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Królewska Flamandzka Akademia Belgii Nauki i Sztuk (KVAB Koninklijke Vlaamse Academie van België voor Wetenschappen en Kunsten, ang. Royal Flemish Academy of Belgium for Science and the Arts) jest najpoważniejszą akademią typu ogólnego w Belgii. Została utworzona (jako akademia francuskojęzyczna) w czasie panowania cesarzowej Marii Teresy w 1772, zlikwidowana przez Napoleona, a potem działająca znów od 1816 r., aż do formalnego wydzielenia akademii walońskiej i flamandzkiej w 1971 r. Profesor J.Kacprzyk jest jedynym polskim członkiem tej Akademii.

Drugą fantastyczną wiadomością jest fakt, że osiągnięcia prof. Janusza Kacprzyka zostały również docenione podczas uroczystości 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk, która odbyła się 12 października 2019 r., gdzie profesor otrzymał Medal 150-lecia Bułgarskiej Akademii Nauk.

Serdecznie gratulujemy!

Janusz Kacprzyk

prof. dr hab. inż.
Pracownik Wydziału Informatyki na kierunku Informatyka

Działalność naukowa:

• Logika rozmyta
  • Zastosowanie logiki rozmytej w bazach danych
  • Systemy wspomagania decyzji
  • Rozmyte metody reprezentacji i przetwarzania informacji
  • Sterowanie i podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i braku precyzji
  • Programowanie ewolucyjne
  • Sieci neuronowe

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.