Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku – Seminarium

29 maja Tomasz Domagalski przedstawi referat pt. „Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku”

W dniu 29 maja (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Tomasz Domagalski z Finea S.A. (współtwórca firmy) przedstawi referat pt. „Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku”.

Streszczenie

W referacie zostaną omówione następujące zagadnienia.

• Charakterystyka fintechowej firmy faktoringowej na przykładzie Finea S.A.
  • Ryzyko oceny ryzyka.
  • Mikro i makro informacje - o co oprzeć pierwszy model scoringowy?
  • Dostępne dane a przydatne dane.
  • W jakim stopniu można zaufać “maszynie” przy ocenie ryzyka kredytowego?
  • Jak dokładniej określić prawdopodobieństwo wystąpienia złego zdarzenia?
  • Jakie są możliwości "uczenia" maszyny i jak je zwiększyć?
  • W jakich obszarach można zautomatyzować procesy, dlaczego w niektórych nie, a gdzie może pracować “robot”?

Sprzedaż? Obsługa Klienta? Windykacja? Kadry? Księgowość? Dział Prawny?

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
04/11/2020

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.