Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku – Seminarium

29 maja Tomasz Domagalski przedstawi referat pt. „Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku”

W dniu 29 maja (środa) o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, Tomasz Domagalski z Finea S.A. (współtwórca firmy) przedstawi referat pt. „Fintech - czyli biznes wspomagany zdobyczami XXI wieku”.

Streszczenie

W referacie zostaną omówione następujące zagadnienia.

• Charakterystyka fintechowej firmy faktoringowej na przykładzie Finea S.A.
  • Ryzyko oceny ryzyka.
  • Mikro i makro informacje - o co oprzeć pierwszy model scoringowy?
  • Dostępne dane a przydatne dane.
  • W jakim stopniu można zaufać “maszynie” przy ocenie ryzyka kredytowego?
  • Jak dokładniej określić prawdopodobieństwo wystąpienia złego zdarzenia?
  • Jakie są możliwości "uczenia" maszyny i jak je zwiększyć?
  • W jakich obszarach można zautomatyzować procesy, dlaczego w niektórych nie, a gdzie może pracować “robot”?

Sprzedaż? Obsługa Klienta? Windykacja? Kadry? Księgowość? Dział Prawny?

Ignacy Kaliszewski

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.