Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!

Zbiórka produktów odbywa się w WIT na ul. Gizów i na ul. Newelskiej.
Przynieś produkty do pudła, które stoją przy wejściach na uczelnię!

Historia Pani Danuty

Pani Danuta to samotna, schorowana kobieta. Jej życie zawsze było trudne. Pochodzi z rodziny, w której alkohol był na porządku dziennym. Niestety, gdy wyszła za mąż koszmar powrócił. Przez wiele lat była maltretowana przez męża. Na szczęście udało jej się znaleźć w sobie siłę i odejść od męża. Po rozwodzie zamieszkała z dziećmi w budynku gospodarczym, który adoptowała na dom. Warunki pozostawiały wiele do życzenia, ale była szczęśliwa, ponieważ rodzina była bezpieczna. Pani Danuta, by związać koniec z końcem zawsze ciężko pracowała. Jednak, po wielu latach maltretowania przez męża ujawniła się ciężka choroba i problemy z psychiką. Choroba nie pozwoliła jej uwierzyć w siebie. Dzieci dorosły, usamodzielniły się i wyjechały, a pani Danuta została sama. Problemy zdrowotne zmusiły ją do porzucenia pracy. Bezsilnie walczyła ze swoimi chorobami i niskim poczuciem własnej wartości. Środki antydepresyjne sprawiły, że kobieta zamknęła się w czterech ścianach i odizolowała od świata. Jej jedynym przyjacielem jest mały piesek. Pani Danuta obecnie utrzymuje się tylko z renty socjalnej (638 zł). Po wydatkach związanych z utrzymaniem mieszkania i wykupieniu leków (438 zł) na życie zostaje jej około 232 zł na miesiąc.

Zbieramy

  • jedzenie (suche, długoterminowe)
  • artykuły pierwszej potrzeby
  • środki czystości

Pełna lista dostępna w wydarzeniu na Facebooku

Aktualności


Wsparcie psychologiczne
Aktualności
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.
Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365
Aktualności
24/03/2020

Wprowadzamy kolejne rozwiązania - OneDrive w ramach Office 365

Dysk w chmurze OneDrive o pojemności 1 TB dla Studentów, Wykładowców i Pracowników WIT.
Filmy z wernisażu wystawy Upgrowth
Aktualności
20/03/2020

Filmy z wernisażu wystawy Upgrowth

28 lutego 2020 r. był wernisaż wystawy UPGROWTH 2018/2019 - najlepsze dyplomy WIT.