Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!

Zbiórka produktów odbywa się w WIT na ul. Gizów i na ul. Newelskiej.
Przynieś produkty do pudła, które stoją przy wejściach na uczelnię!

Historia Pani Danuty

Pani Danuta to samotna, schorowana kobieta. Jej życie zawsze było trudne. Pochodzi z rodziny, w której alkohol był na porządku dziennym. Niestety, gdy wyszła za mąż koszmar powrócił. Przez wiele lat była maltretowana przez męża. Na szczęście udało jej się znaleźć w sobie siłę i odejść od męża. Po rozwodzie zamieszkała z dziećmi w budynku gospodarczym, który adoptowała na dom. Warunki pozostawiały wiele do życzenia, ale była szczęśliwa, ponieważ rodzina była bezpieczna. Pani Danuta, by związać koniec z końcem zawsze ciężko pracowała. Jednak, po wielu latach maltretowania przez męża ujawniła się ciężka choroba i problemy z psychiką. Choroba nie pozwoliła jej uwierzyć w siebie. Dzieci dorosły, usamodzielniły się i wyjechały, a pani Danuta została sama. Problemy zdrowotne zmusiły ją do porzucenia pracy. Bezsilnie walczyła ze swoimi chorobami i niskim poczuciem własnej wartości. Środki antydepresyjne sprawiły, że kobieta zamknęła się w czterech ścianach i odizolowała od świata. Jej jedynym przyjacielem jest mały piesek. Pani Danuta obecnie utrzymuje się tylko z renty socjalnej (638 zł). Po wydatkach związanych z utrzymaniem mieszkania i wykupieniu leków (438 zł) na życie zostaje jej około 232 zł na miesiąc.

Zbieramy

  • jedzenie (suche, długoterminowe)
  • artykuły pierwszej potrzeby
  • środki czystości

Pełna lista dostępna w wydarzeniu na Facebooku

Aktualności


Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020
Rekrutacja
16/10/2020

Organizacja semestru zimowego 2020/21 od 19 października 2020

Zarządzenie Rektora w sprawie komunikatu Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 października 2020 r. dotyczącego wprowadzenia tzw. „strefy czerwonej” w Warszawie i wynikających z tego konsekwencji.
Projekt Wstrzymany Oddech
Aktualności
09/10/2020

Projekt Wstrzymany Oddech

Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala - wykładowcy kierunku Grafika WIT realizatorami projektu: WSTRZYMANY ODDECH
Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021
Rekrutacja
06/10/2020

Organizacja semestru zimowego w roku akademickim 2020/2021

Informacja dotycząca organizacji semestru zimowego w nowym roku akademickim 2020/2021.