Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Warsztaty sitodruku – SITONAWICIE

Blisko 150 plakatów z różnych stron świata zostało zaprezentowanych w dwóch miejscach w Warszawie:

W Galerii Retroavangarda Jerozolimskie Business Park, Aleje Jerozolimskie 146D. Wernisaż 25.06 (wtorek), 19.00

W Galerii WIT, ul. Gizów 6 Wernisaż 26.06 (środa), 17.00

Na wystawie w Galerii WIT będzie można obejrzeć między innymi plakaty pięciu studentów WIT w tym Łukasza Ulatowskiego, który jako jedyny Polak znalazł się wśród laureatów konkursu i otrzymał Wyróżnienie Honorowe w kategorii C: Studenci. Prezentowane na obu wystawach plakaty wyselekcjonowało międzynarodowe jury spośród 10044 prac nadesłanych na główny konkurs. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Ecuador Poster Bienal jest Christopher Scott – przewodniczący komitetu organizacyjnego w Ekwadorze.

Organizatorami wystawy w Polsce są: Retroavangarda, Centrum Spotkania Kultur i WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN.
Kuratorem wystawy jest Anna Kłos.

Wydarzenie na Facebooku

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii