Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska

Krzysztof Piotr Durmaj – student kierunku Grafika WIT pracował przy sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue Polska.
Okładka

Wszystko było trzymane w tajemnicy ale dzisiaj możemy już podziwiać efekty pracy sławnej fotograf Ellen von Unwerth i całego zespołu nad kwietniową okładką Vogue Polska.

Ellen von Unwerth sfotografowała polskie top modelki Kasię Struss i Olę Rudnicką.

Krzysztof zaproszenie do udziału w projekcie otrzymał ze strony studia Daylight. Jego rolą była ścisła współpraca z asystentem fotografki, z którym ustalali sposób oświetlenia kolejnych ujęć.

Fotografie powstawały w Teatrze Wielkim, Hotelu Warszawa oraz kilku innych lokacjach podczas dwóch dni zdjęciowych. Dowiedzieliśmy się jednak od Krzysztofa, że cały proces twórczy poprzedzony było okresem planowania, przygotowania logistycznego od strony produkcyjnej i wreszcie działaniem kreatywnym ze strony fotografa.

Na planie pracowało około 20 osób. Dzięki odpowiedniej logistyce i wysokim poziomie skupienia każdego z członków zespołu na swoich zadaniach plan działał sprawnie.
Krzysztof podkreśla, że należy również pamiętać, iż poza uczestnikami projektu wymienionymi w gazecie, do sukcesu przyczyniła się znacznie większa grupa ludzi - od agentów reprezentujących talenty, poprzez kolejno osoby odpowiedzialne za produkcję, sprzęt czy lokację, a na kierowcach kończąc.

Krzysztofowi składamy serdeczne gratulacje!

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”
08/04/2019

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.
Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA
04/04/2019

Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA

3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie z zagranicznymi grafikami, na którym omawiano kwestie współpracy – w tym organizację wystaw prac studentów, wizyty studyjne, wymianę studentów itp.
International Collage Art Exhibition
27/03/2019

International Collage Art Exhibition

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która stanowi przegląd najciekawszych i najnowszych dokonań w dziedzinie sztuki, a zarazem jest jednym z największych pokazów kolażu w Europie w ostatnich latach. Wśród uczestników wystawy wykładowcy, studenci i absolwenci Grafiki WIT: dr Anna Kłos, dr Dariusz Mlącki, Marta Caban, Marcin Królewicz, Ewa Rosłonic-Czobodzińska.
Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.