Wernisaż wystawy „Piękno stworzenia”

Serdecznie zapraszamy na wystawę Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek 28 listopada o godz. 18.30 w Domu Sztuki – ul. Wiolinowa 14, Warszawa.

Wystawa potrwa do 30 grudnia 2019 r.

Aneta Jaźwińska

Urodziła się w Warszawie. Studia artystyczne rozpoczęła w 1991 w Ontario College of Art. w Toronto. Naukę kontynuowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z projektowania graficznego rozszerzony o aneks z malarstwa i grafiki warsztatowej u prof. Juliana Pałki obroniła z wyróżnieniem w 1997. Od 1996 jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. W 2010 uzyskała doktorat na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Tematy do swoich prac czerpie z podróży, inspirując się naturą. Pragnie zwrócić uwagę dzisiejszemu odbiorcy na to, co bliskie człowiekowi a zagubione w zgiełku naszych czasów. Prace wykonuje w technikach akwareli, akrylu, pastelu oraz grafice.
Od 2011 roku jest pracownikiem kierunku Grafika WIT.

Grzegorz Kalinowski

Urodził się w Łodzi. Studia w latach 1982-1988 w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w Pracowni Wklęsłodruku prof. Leszka Rózgi, Pracowni Malarstwa prof. Juliusza Narzyńskiego. Od 1989 r pracownik dydaktyczny w ASP w Łodzi. Od 1998 adiunkt ASP w Łodzi. Prowadzi Pracownię Technologii Malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP. 2008-2009 prowadził Seminaria z Rysunku i Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Od 2006 do chwili obecnej prezes Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, fotografią.Organizator i współorganizator wielu plenerów malarskich w kraju i zagranicą.


Przejdź do wydarzenia na Facebooku


Zobacz fotorelację z otwarcia wystawy

Zima w Załeczu 100x70 Akryl-Pastel-Olejna
Aneta Jaźwińska

Aktualności


Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.