Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Wystawa indywidualna pt. „Trzy Kolory”

Na wystawie w galerii Si:said w Kłajpedzie zostaną pokazane prace, stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Projekt został częściowo zrealizowany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach przedsięwzięcia powstał cykl abstrakcyjnych obrazów, w technice olejnej i akrylowej, odnoszących się do kolorów podstawowych. Prace są odzwierciedleniem poszukiwań w ramach struktur wizualnych, kompozycji i koloru.

Żółty, czerwony, niebieski – malarskie atomy – dzięki którym artystka podejmuje próbę powrotu do źródeł. W stworzonych pracach własne doświadczenia przeplatają się wzajemnie z wątkami ludowymi i dziedzictwem awangardy. Obrazy były malowane zarówno w pracowni, jak i w plenerze.

Barwy podstawowe – minimalne zestawy kolorów, które przy połączeniu umożliwiają uzyskanie dowolnych kolorów z podanego zakresu, stanowią dla artystki metaforę powrotu do tego, co najprostsze a zarazem najważniejsze. W swoich pracach często ukazuje je w ich pierwotnym stanie, niezmieszane. Jedną z inspiracji do stworzenia projektu stała się Sala Neoplastyczna, zaprojektowana przez Władysława Strzemińskiego.

Więcej informacji o wystawie

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement
06/12/2019

Wystawy WIT w Chinach - International Art Education Achievement

Miło nam poinformować, że nasza uczelnia wzięła udział w dwóch dużych, międzynarodowych wystawach w Chinach: w mieście Jinan (prowincja Szantung) oraz w mieście Wuhan (prowincja Hubei).
Pomagamy Pani Danusi
05/12/2019

Pomagamy Pani Danusi

Zapraszamy wszystkich w imieniu Samorządu Studentów WIT oraz Vertex - Coworking Space do wzięcia udziału w szlachetnej paczce „Pomagamy Pani Danusi”!
Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej
04/12/2019

Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej

9 grudnia Dmitry Podkopaev przedstawi referat pt. „Rozwój wielokryterialnej optymalizacji w kierunku potrzeb ery informatycznej” w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN.
Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT
04/12/2019

Międzynarodowa Wystawa Ilustracji Cyfrowej w Galerii WIT

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy we współpracy z Uniwersytetem UTE w Ekwadorze
Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”
02/12/2019

Fotorelacja z wystawy „Piękno stworzenia”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Anety Jaźwińskiej i Grzegorza Kalinowskiego pt. „Piękno stworzenia”.
Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
29/11/2019

Andrzej Wieteszka kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Wykład „Murale- wielkoformatowe malarstwo uliczne” towarzyszy odsłoniętemu muralowi autorstwa Andrzeja Wieteszki, który wspaniale pręży się na ścianie budynku Kierunku Grafiki WIT.