Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Wystawa indywidualna pt. „Trzy Kolory”

Na wystawie w galerii Si:said w Kłajpedzie zostaną pokazane prace, stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Projekt został częściowo zrealizowany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach przedsięwzięcia powstał cykl abstrakcyjnych obrazów, w technice olejnej i akrylowej, odnoszących się do kolorów podstawowych. Prace są odzwierciedleniem poszukiwań w ramach struktur wizualnych, kompozycji i koloru.

Żółty, czerwony, niebieski – malarskie atomy – dzięki którym artystka podejmuje próbę powrotu do źródeł. W stworzonych pracach własne doświadczenia przeplatają się wzajemnie z wątkami ludowymi i dziedzictwem awangardy. Obrazy były malowane zarówno w pracowni, jak i w plenerze.

Barwy podstawowe – minimalne zestawy kolorów, które przy połączeniu umożliwiają uzyskanie dowolnych kolorów z podanego zakresu, stanowią dla artystki metaforę powrotu do tego, co najprostsze a zarazem najważniejsze. W swoich pracach często ukazuje je w ich pierwotnym stanie, niezmieszane. Jedną z inspiracji do stworzenia projektu stała się Sala Neoplastyczna, zaprojektowana przez Władysława Strzemińskiego.

Więcej informacji o wystawie

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie