Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Wystawa indywidualna pt. „Trzy Kolory”

Na wystawie w galerii Si:said w Kłajpedzie zostaną pokazane prace, stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Projekt został częściowo zrealizowany dzięki stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach przedsięwzięcia powstał cykl abstrakcyjnych obrazów, w technice olejnej i akrylowej, odnoszących się do kolorów podstawowych. Prace są odzwierciedleniem poszukiwań w ramach struktur wizualnych, kompozycji i koloru.

Żółty, czerwony, niebieski – malarskie atomy – dzięki którym artystka podejmuje próbę powrotu do źródeł. W stworzonych pracach własne doświadczenia przeplatają się wzajemnie z wątkami ludowymi i dziedzictwem awangardy. Obrazy były malowane zarówno w pracowni, jak i w plenerze.

Barwy podstawowe – minimalne zestawy kolorów, które przy połączeniu umożliwiają uzyskanie dowolnych kolorów z podanego zakresu, stanowią dla artystki metaforę powrotu do tego, co najprostsze a zarazem najważniejsze. W swoich pracach często ukazuje je w ich pierwotnym stanie, niezmieszane. Jedną z inspiracji do stworzenia projektu stała się Sala Neoplastyczna, zaprojektowana przez Władysława Strzemińskiego.

Więcej informacji o wystawie

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.