Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

Pierwszą wystawą zaplanowaną od 15 do 31 maja 2020 r. jest National Taiwan Normal University Portfolio – plakaty profesorów i studentów Wydziału Designu NTNU w Tajpej.
Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

W ramach wymiany, Portfolio WIT – prace naszych wykładowców i studentów Grafiki WIT zostaną pokazane na wystawie w Teh-Chun Gallery of College of Arts, NTNU (National Taiwan Normal University) w Taipei w terminie: 30 maj – 4 czerwca 2020.

National Taiwan Normal University Portfolio

Department of Design
Galeria WIT 2020
Wystawa on-line
Kuratorzy: dr Anna Kłos, prof. Leo Lin

O wystawie

Wystawa obejmuje 45 plakatów autorstwa wykładowców i studentów Wydziału Designu National Taiwan Normal University w Tajwanie.
Wszystkie projekty wykonane są techniką cyfrową. Zawierają jednak elementy innych technik, takich jak: fotografia, kolaż czy rysunek odręczny. Tematy oscylują wokół kultury Tajwanu i ochrony przyrody. Projekty charakteryzują się dbałością o detal, zrównoważoną, oszczędną gamą kolorystyczną i mistrzowską kompozycją. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie skali typografii i swoboda z jaką litery komponowane są na plakatach. W prezentowanych na wystawie projektach przenika się nowoczesność i tradycja wyrażona w zamiłowaniu do przyrody i poszanowaniu dawnej kultury Tajwanu.

National Taiwan Normal University (NTNU) – Wydział Designu

National Taiwan Normal University jest uznawany za jedną z najbardziej elitarnych placówek szkolnictwa wyższego w Tajwanie. Utworzony w 1922, pierwotnie był instytutem poświęconym szkoleniu nauczycieli, z czasem został przekształcony w pełnoprawny uniwersytet. W 2007 Wydział Designu NTNU stał się oddzielnym wydziałem Projektowania Wizualnego, a w 2012 wcielił do swojej oferty także zajęcia z wzornictwa i projektowania wnętrz.

Wydział Designu NTNU zakłada adaptowanie się do współczesnych trendów w międzynarodowym projektowaniu oraz dostosowywanie do potrzeb utalentowanych młodych Tajwańczyków. Wydział stawia sobie za cel kultywowanie sztuk pięknych i nauk humanistycznych oraz profesjonalne szkolenie, mające na celu wykształcenie wybitnych absolwentów. Wśród nich znajduje się już wielu uznanych w świecie artystów.

Strona uniwersytetu National Taiwan Normal University

Aktualności


Rozkłady zajęć w roku akademickim 2020/2021
Rekrutacja
24/09/2020

Rozkłady zajęć w roku akademickim 2020/2021

Informacja dotycząca organizacji zajęć dydaktycznych w WIT w nowym roku akademickim 2020/2021.
Sukces naszej studentki na Akademickich Mistrzostwach Polski
Aktualności
24/09/2020

Sukces naszej studentki na Akademickich Mistrzostwach Polski

Miło nam poinformować, że nasza studentka Informatyki II stopnia i reprezentantka Klubu Uczelnianego AZS WIT Magdalena Cebula zajmuje III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów.
Asertywność wspiera karierę zawodową – rozwiń swoje umiejętności i sprawdź jak uczymy zdalnie.
Aktualności
16/09/2020

Asertywność wspiera karierę zawodową – rozwiń swoje umiejętności i sprawdź jak uczymy zdalnie.

Zapraszamy na dwugodzinny warsztat, na którym dowiesz się jak pracujemy na zajęciach w formule zdalnej.