Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

Pierwszą wystawą zaplanowaną od 15 do 31 maja 2020 r. jest National Taiwan Normal University Portfolio – plakaty profesorów i studentów Wydziału Designu NTNU w Tajpej.
Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

W ramach wymiany, Portfolio WIT – prace naszych wykładowców i studentów Grafiki WIT zostaną pokazane na wystawie w Teh-Chun Gallery of College of Arts, NTNU (National Taiwan Normal University) w Taipei w terminie: 30 maj – 4 czerwca 2020.

National Taiwan Normal University Portfolio

Department of Design
Galeria WIT 2020
Wystawa on-line
Kuratorzy: dr Anna Kłos, prof. Leo Lin

O wystawie

Wystawa obejmuje 45 plakatów autorstwa wykładowców i studentów Wydziału Designu National Taiwan Normal University w Tajwanie.
Wszystkie projekty wykonane są techniką cyfrową. Zawierają jednak elementy innych technik, takich jak: fotografia, kolaż czy rysunek odręczny. Tematy oscylują wokół kultury Tajwanu i ochrony przyrody. Projekty charakteryzują się dbałością o detal, zrównoważoną, oszczędną gamą kolorystyczną i mistrzowską kompozycją. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie skali typografii i swoboda z jaką litery komponowane są na plakatach. W prezentowanych na wystawie projektach przenika się nowoczesność i tradycja wyrażona w zamiłowaniu do przyrody i poszanowaniu dawnej kultury Tajwanu.

National Taiwan Normal University (NTNU) – Wydział Designu

National Taiwan Normal University jest uznawany za jedną z najbardziej elitarnych placówek szkolnictwa wyższego w Tajwanie. Utworzony w 1922, pierwotnie był instytutem poświęconym szkoleniu nauczycieli, z czasem został przekształcony w pełnoprawny uniwersytet. W 2007 Wydział Designu NTNU stał się oddzielnym wydziałem Projektowania Wizualnego, a w 2012 wcielił do swojej oferty także zajęcia z wzornictwa i projektowania wnętrz.

Wydział Designu NTNU zakłada adaptowanie się do współczesnych trendów w międzynarodowym projektowaniu oraz dostosowywanie do potrzeb utalentowanych młodych Tajwańczyków. Wydział stawia sobie za cel kultywowanie sztuk pięknych i nauk humanistycznych oraz profesjonalne szkolenie, mające na celu wykształcenie wybitnych absolwentów. Wśród nich znajduje się już wielu uznanych w świecie artystów.

Strona uniwersytetu National Taiwan Normal University

Aktualności


Weź udział w programie Erasmus+
Aktualności
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
Aktualności
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
Aktualności
04/11/2020

O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.