Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

Pierwszą wystawą zaplanowaną od 15 do 31 maja 2020 r. jest National Taiwan Normal University Portfolio – plakaty profesorów i studentów Wydziału Designu NTNU w Tajpej.
Galeria WIT rusza z serią wystaw on-line

W ramach wymiany, Portfolio WIT – prace naszych wykładowców i studentów Grafiki WIT zostaną pokazane na wystawie w Teh-Chun Gallery of College of Arts, NTNU (National Taiwan Normal University) w Taipei w terminie: 30 maj – 4 czerwca 2020.

National Taiwan Normal University Portfolio

Department of Design
Galeria WIT 2020
Wystawa on-line
Kuratorzy: dr Anna Kłos, prof. Leo Lin

O wystawie

Wystawa obejmuje 45 plakatów autorstwa wykładowców i studentów Wydziału Designu National Taiwan Normal University w Tajwanie.
Wszystkie projekty wykonane są techniką cyfrową. Zawierają jednak elementy innych technik, takich jak: fotografia, kolaż czy rysunek odręczny. Tematy oscylują wokół kultury Tajwanu i ochrony przyrody. Projekty charakteryzują się dbałością o detal, zrównoważoną, oszczędną gamą kolorystyczną i mistrzowską kompozycją. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie skali typografii i swoboda z jaką litery komponowane są na plakatach. W prezentowanych na wystawie projektach przenika się nowoczesność i tradycja wyrażona w zamiłowaniu do przyrody i poszanowaniu dawnej kultury Tajwanu.

National Taiwan Normal University (NTNU) – Wydział Designu

National Taiwan Normal University jest uznawany za jedną z najbardziej elitarnych placówek szkolnictwa wyższego w Tajwanie. Utworzony w 1922, pierwotnie był instytutem poświęconym szkoleniu nauczycieli, z czasem został przekształcony w pełnoprawny uniwersytet. W 2007 Wydział Designu NTNU stał się oddzielnym wydziałem Projektowania Wizualnego, a w 2012 wcielił do swojej oferty także zajęcia z wzornictwa i projektowania wnętrz.

Wydział Designu NTNU zakłada adaptowanie się do współczesnych trendów w międzynarodowym projektowaniu oraz dostosowywanie do potrzeb utalentowanych młodych Tajwańczyków. Wydział stawia sobie za cel kultywowanie sztuk pięknych i nauk humanistycznych oraz profesjonalne szkolenie, mające na celu wykształcenie wybitnych absolwentów. Wśród nich znajduje się już wielu uznanych w świecie artystów.

Strona uniwersytetu National Taiwan Normal University

Aktualności


Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.