Pierwsze zdalne obrony w WIT

Od 2 miesięcy stajemy przez wyzwaniami wywołanymi przez epidemię. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy się przestawić na komunikację za pośrednictwem internetu i od 12 marca prowadzimy w WIT zdalne nauczanie i administrację.
Pierwsze zdalne obrony w WIT

Cieszymy się z realizacji kolejnego etapu -  w dniu dzisiejszym, 13 maja na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania odbyły się pierwsze zdalne obrony. Kolejne, na wszystkich kierunkach studiów, przed nami.  Jak wygląda taka obrona? Egzamin dyplomowy ma formę zdalnego spotkania członków komisji i studenta. Korzystamy z aplikacji Microsoft Teams, która zintegrowana przez nasz dział IT z UBI

(Uczelniany Bank Informacji. Extranet dla studentów i kandydatów naszej Uczelni) w pełni profesjonalnie obsługuje procedurę obrony bez konieczności wychodzenia z domu.  Uczelnia opracowała procedury przeprowadzania egzaminów zdalnych, tak aby wszystko przebiegało bez problemów.

– Następnie wszystko odbywa się według tradycyjnej procedury. Pierwszy etap to prezentacja przez dyplomanta swojej pracy dyplomowej. Po zakończeniu prezentacji komisja przechodzi do zadawania pytań dt zarówno pracy dyplomowej jak i przebiegu studiów. Część druga realizowana jest bez udziału dyplomanta, to narada członków komisji. Na zakończenie student znowu łączy się z komisją i wysłuchuje wyniku egzaminu. Obrona zdalna ma tę samą rangę i powagę, jak przy spotkaniach bezpośrednich. Jedyny minus to brak możliwości uścisku dłoni przy składaniu gratulacji.   

Aktualności


Funkcjonowanie WIT w roku akademickim 2020/2021
Rekrutacja
23/07/2020

Funkcjonowanie WIT w roku akademickim 2020/2021

Informacje o sposobie organizacji zajęć dydaktycznych w nowym roku akademickim.
Super zarobki Absolwentów WIT
Rekrutacja
16/07/2020

Super zarobki Absolwentów WIT

Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów właśnie został zaktualizowany o kolejny rocznik.
Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!