Pierwsze zdalne obrony w WIT

Od 2 miesięcy stajemy przez wyzwaniami wywołanymi przez epidemię. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy się przestawić na komunikację za pośrednictwem internetu i od 12 marca prowadzimy w WIT zdalne nauczanie i administrację.
Pierwsze zdalne obrony w WIT

Cieszymy się z realizacji kolejnego etapu -  w dniu dzisiejszym, 13 maja na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania odbyły się pierwsze zdalne obrony. Kolejne, na wszystkich kierunkach studiów, przed nami.  Jak wygląda taka obrona? Egzamin dyplomowy ma formę zdalnego spotkania członków komisji i studenta. Korzystamy z aplikacji Microsoft Teams, która zintegrowana przez nasz dział IT z UBI

(Uczelniany Bank Informacji. Extranet dla studentów i kandydatów naszej Uczelni) w pełni profesjonalnie obsługuje procedurę obrony bez konieczności wychodzenia z domu.  Uczelnia opracowała procedury przeprowadzania egzaminów zdalnych, tak aby wszystko przebiegało bez problemów.

– Następnie wszystko odbywa się według tradycyjnej procedury. Pierwszy etap to prezentacja przez dyplomanta swojej pracy dyplomowej. Po zakończeniu prezentacji komisja przechodzi do zadawania pytań dt zarówno pracy dyplomowej jak i przebiegu studiów. Część druga realizowana jest bez udziału dyplomanta, to narada członków komisji. Na zakończenie student znowu łączy się z komisją i wysłuchuje wyniku egzaminu. Obrona zdalna ma tę samą rangę i powagę, jak przy spotkaniach bezpośrednich. Jedyny minus to brak możliwości uścisku dłoni przy składaniu gratulacji.   

Aktualności


Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.