Pierwsze zdalne obrony w WIT

Od 2 miesięcy stajemy przez wyzwaniami wywołanymi przez epidemię. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy się przestawić na komunikację za pośrednictwem internetu i od 12 marca prowadzimy w WIT zdalne nauczanie i administrację.
Pierwsze zdalne obrony w WIT

Cieszymy się z realizacji kolejnego etapu -  w dniu dzisiejszym, 13 maja na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania odbyły się pierwsze zdalne obrony. Kolejne, na wszystkich kierunkach studiów, przed nami.  Jak wygląda taka obrona? Egzamin dyplomowy ma formę zdalnego spotkania członków komisji i studenta. Korzystamy z aplikacji Microsoft Teams, która zintegrowana przez nasz dział IT z UBI

(Uczelniany Bank Informacji. Extranet dla studentów i kandydatów naszej Uczelni) w pełni profesjonalnie obsługuje procedurę obrony bez konieczności wychodzenia z domu.  Uczelnia opracowała procedury przeprowadzania egzaminów zdalnych, tak aby wszystko przebiegało bez problemów.

– Następnie wszystko odbywa się według tradycyjnej procedury. Pierwszy etap to prezentacja przez dyplomanta swojej pracy dyplomowej. Po zakończeniu prezentacji komisja przechodzi do zadawania pytań dt zarówno pracy dyplomowej jak i przebiegu studiów. Część druga realizowana jest bez udziału dyplomanta, to narada członków komisji. Na zakończenie student znowu łączy się z komisją i wysłuchuje wyniku egzaminu. Obrona zdalna ma tę samą rangę i powagę, jak przy spotkaniach bezpośrednich. Jedyny minus to brak możliwości uścisku dłoni przy składaniu gratulacji.   

Aktualności


Galeria WIT partnerem konkursu EtnoKraków/Rozstaje
Aktualności
27/05/2020

Galeria WIT partnerem konkursu EtnoKraków/Rozstaje

Serdecznie zapraszamy studentów i wykładowców do udziału w Międzynarodowym Konkursie na Plakat pt. EtnoKraków/Rozstaje
Kolejne sukcesy Anny Kłos i prowadzonej przez nią Galerii WIT
Aktualności
24/05/2020

Kolejne sukcesy Anny Kłos i prowadzonej przez nią Galerii WIT

Anna Kłos dostała zaproszenie do Borderless Graphic Designers Group / Canada. Serdecznie gratulujemy!
Funkcjonowanie WIT po 25 maja
Rekrutacja
24/05/2020

Funkcjonowanie WIT po 25 maja

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi zasad funkcjonowania WIT po 25 maja 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem SARS-CoV-2