Soul&Confused: Amorphea / Andrzej Wieteszka

Zapraszamy na otwarcie wystawy Andrzeja Wieteszki - naszego wykładowcy i twórcy muralu WIT .

Kiedy?

Wernisaż odbędzie się w piątek 6 marca 2020 r. o godz. 19:00

Gdzie?

Galeria Korekta, Mazowiecka 11a, Warszawa

O wystawie

Soul&Confused - dusza i pomieszanie, punkt odniesienia i chaos, nadmiar i zmęczenie, komunikacja i manipulacja, świadomość. Punktem wyjścia do tego, wciąż rozwijającego się projektu była refleksja nad nieoznaczonością, nieokreślonością formy, nad subiektywnym widzeniem i mnogością interpretacji. Meandrujące, ameboidalne kształty, przenikające się abstrakcyjne bryły. Tu i ówdzie , na granicy czytelności i interpretacji układać się zdają w znane i wydawałoby się figuratywne przedstawienia ale jednak przypadkowe i zaraz ginące w rozpływającej się formie. Brak wzoru i ram na sformatowanie komunikatu i znalezienia interpretacji. Chaos linii i kształtów jest jednak tylko pozornie nieuporządkowany i przypadkowy.Konstruuje się wobec emocji i przenika w porządku funkcjonalnym pozbawionym hieratycznej perspektywy i kompozycji. Ciężary równoważą się i przenikają jak ciała organizmów taksonu Amorphea których forma pozbawiona jest określonego kształtu a których funkcjonalność dostosowuje się do zaistniałych warunków w których przebywa istota.

Andrzej Wieteszka

Andrzej Wieteszka, artysta wizualny, malarz, artysta ilustrator, grafik, plakacista oraz twórca ulicznych murali . Specjalizuje się w plakacie, obecnie współpracuje między innymi z: Operą Narodową/Teatrem Wielkim (autorskie portrety na cykliczne wystawy Opery Narodowej, ostatnio portret Stanisława Moniuszko z okazji roku Moniuszkowskiego a także portret Paderewskiego oba dla Opery Narodowej, Teatr Baj w Warszawie dla którego przygotowuje plakaty (Nagroda 2017 na Tajwanie na Tajpej Biennale 2017 za plakat Akademia Pana Kleksa, Operą Białostocką etc. Wystawiany i nagradzany na wielu wystawach plakatu autorskiego w Polsce a także na wielu międzynarodowych wystawach plakatu artystycznego, ostatnio: Gwangju Biennale 2019(Korea Płd.), BEIJING DESIGN WEEK 2019 (Chiny), HEIBEI POSTER SHOW 2019 (Chiny), WORLD ENVIRONMENT DAY 2019, Isfahan Polish Childrens City 2019 (Iran), Not A Fairy Tale 2019 (Ekwador) i wiele innych.

Obecnie także projektuje i wykonuje wielkoformatowe murale ścienne: Muzeum Żydów Polskich Polin: mural z okazji 50 Rocznicy Marca 1968, Na bazie tego muralu przygotował autorską identyfikacje obchodów rocznicy Marca dla Miasta Warszawy (marzec 2018), Muzeum Polin: mural z okazji rocznicy wybuchu powstania w Getcie warszawskim (kwiecień 2017), Wysokie Obcasy/Gazeta Wyborcza: Kobiety Wiedzą co Robią-uliczny mural do akcji Wysokich Obcasów, wnętrza nowej siedziby koncernu VIACOM / redakcja MTV Music Polska w Warszawie i wiele innych.

Od wielu lat zajmuje się ilustracją i tak wydawniczą jak i artystyczną. Współpracuje z wieloma magazynami, instytucjami kultury, firmami modowymi. Ilustracje były opublikowane w wielu polskich i międzynarodowych czasopismach, między innymi: Der Spiegel, Variety, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fricote Magazine (Paryż), Newsweek, ELLE, ZWIERCIADŁO, Twój Styl, Uroda, MY Company Magazine, Playboy, Vice, Maxim i wiele innych. Współpracował jako ilustrator i projektant graficzny z firmami odzieżowymi: HOM Paris, Arkadius, DRONE Paris, O'Neil, Alpinus etc.

Zaprojektował i reżyserował autorskie zwiastuny telewizyjne dla MTV, Comedy Central i Fashion TV Paris. Twórca ilustrowanych książek autorskich.

Pracował jako dyrektor artystyczny czasopism (COSMOPOLITAN Polska, A4 Magazine, FILM Magazine, ELLE etc) i projektant makiet prasowych. Był także dyrektorem artystycznym Fashion Tv Paris-polska redakcja, dyrektorem artystycznym firmy Arkadius Anarchy Jeans.

Zobacz również:

Aktualności


Weź udział w programie Erasmus+
Aktualności
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
Aktualności
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
Aktualności
04/11/2020

O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.