Soul&Confused: Amorphea / Andrzej Wieteszka

Zapraszamy na otwarcie wystawy Andrzeja Wieteszki - naszego wykładowcy i twórcy muralu WIT .

Kiedy?

Wernisaż odbędzie się w piątek 6 marca 2020 r. o godz. 19:00

Gdzie?

Galeria Korekta, Mazowiecka 11a, Warszawa

O wystawie

Soul&Confused - dusza i pomieszanie, punkt odniesienia i chaos, nadmiar i zmęczenie, komunikacja i manipulacja, świadomość. Punktem wyjścia do tego, wciąż rozwijającego się projektu była refleksja nad nieoznaczonością, nieokreślonością formy, nad subiektywnym widzeniem i mnogością interpretacji. Meandrujące, ameboidalne kształty, przenikające się abstrakcyjne bryły. Tu i ówdzie , na granicy czytelności i interpretacji układać się zdają w znane i wydawałoby się figuratywne przedstawienia ale jednak przypadkowe i zaraz ginące w rozpływającej się formie. Brak wzoru i ram na sformatowanie komunikatu i znalezienia interpretacji. Chaos linii i kształtów jest jednak tylko pozornie nieuporządkowany i przypadkowy.Konstruuje się wobec emocji i przenika w porządku funkcjonalnym pozbawionym hieratycznej perspektywy i kompozycji. Ciężary równoważą się i przenikają jak ciała organizmów taksonu Amorphea których forma pozbawiona jest określonego kształtu a których funkcjonalność dostosowuje się do zaistniałych warunków w których przebywa istota.

Andrzej Wieteszka

Andrzej Wieteszka, artysta wizualny, malarz, artysta ilustrator, grafik, plakacista oraz twórca ulicznych murali . Specjalizuje się w plakacie, obecnie współpracuje między innymi z: Operą Narodową/Teatrem Wielkim (autorskie portrety na cykliczne wystawy Opery Narodowej, ostatnio portret Stanisława Moniuszko z okazji roku Moniuszkowskiego a także portret Paderewskiego oba dla Opery Narodowej, Teatr Baj w Warszawie dla którego przygotowuje plakaty (Nagroda 2017 na Tajwanie na Tajpej Biennale 2017 za plakat Akademia Pana Kleksa, Operą Białostocką etc. Wystawiany i nagradzany na wielu wystawach plakatu autorskiego w Polsce a także na wielu międzynarodowych wystawach plakatu artystycznego, ostatnio: Gwangju Biennale 2019(Korea Płd.), BEIJING DESIGN WEEK 2019 (Chiny), HEIBEI POSTER SHOW 2019 (Chiny), WORLD ENVIRONMENT DAY 2019, Isfahan Polish Childrens City 2019 (Iran), Not A Fairy Tale 2019 (Ekwador) i wiele innych.

Obecnie także projektuje i wykonuje wielkoformatowe murale ścienne: Muzeum Żydów Polskich Polin: mural z okazji 50 Rocznicy Marca 1968, Na bazie tego muralu przygotował autorską identyfikacje obchodów rocznicy Marca dla Miasta Warszawy (marzec 2018), Muzeum Polin: mural z okazji rocznicy wybuchu powstania w Getcie warszawskim (kwiecień 2017), Wysokie Obcasy/Gazeta Wyborcza: Kobiety Wiedzą co Robią-uliczny mural do akcji Wysokich Obcasów, wnętrza nowej siedziby koncernu VIACOM / redakcja MTV Music Polska w Warszawie i wiele innych.

Od wielu lat zajmuje się ilustracją i tak wydawniczą jak i artystyczną. Współpracuje z wieloma magazynami, instytucjami kultury, firmami modowymi. Ilustracje były opublikowane w wielu polskich i międzynarodowych czasopismach, między innymi: Der Spiegel, Variety, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fricote Magazine (Paryż), Newsweek, ELLE, ZWIERCIADŁO, Twój Styl, Uroda, MY Company Magazine, Playboy, Vice, Maxim i wiele innych. Współpracował jako ilustrator i projektant graficzny z firmami odzieżowymi: HOM Paris, Arkadius, DRONE Paris, O'Neil, Alpinus etc.

Zaprojektował i reżyserował autorskie zwiastuny telewizyjne dla MTV, Comedy Central i Fashion TV Paris. Twórca ilustrowanych książek autorskich.

Pracował jako dyrektor artystyczny czasopism (COSMOPOLITAN Polska, A4 Magazine, FILM Magazine, ELLE etc) i projektant makiet prasowych. Był także dyrektorem artystycznym Fashion Tv Paris-polska redakcja, dyrektorem artystycznym firmy Arkadius Anarchy Jeans.

Zobacz również:

Aktualności


Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.
WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”
Rekrutacja
02/07/2020

WIT z certyfikatem „UCZELNIA LIDERÓW 2020”

Nasza Uczelnia po raz kolejny otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów” wraz z nagrodami specjalnymi.