Studenckie Koło Naukowe FOKS

17/12/2020

Koło Naukowe "FOKS" to grupa ludzi, której głównym obszarem zainteresowania jest Internet Rzeczy, ale również dążą do tego, żeby wykorzystać wiedzę w celu lepszej przyszłości.

Koło Naukowe "FOKS"

Członkowie koła są na początkowym etapie rozwoju działalności i są otwarci na współprace ze studentami uczelni. 

Chcecie dowiedzieć się więcej?

Zajrzyjcie na stronę: facebook.com/sknfoks i poznajcie ich!

Więcej informacji na temat działania koła.

„FOKS” było stworzone przez studentów Wydziału ITZ WIT’u, którzy są jednocześnie pasjonatami technologii i chcą rozwijać się w tym kierunku.

Podczas spotkań Koła była podjęto decyzje realizacje projektu modelu systemu teleopieki dla osób starszych. Praca nad tym projektem nadal trwa i aktualnie z powodu pandemii, spotkania koła odbywają się na MS Teams w każdy czwartek o godzinie 20. Po przejściu pandemii wracają na spotkania na uczelni.

Jakie są cele działania koła?

  1. Rozwijanie zainteresowań Członków w zakresie nowoczesnych metod projektowania, programowania i testowania systemów informatycznych
  2. Poszerzanie wiedzy w kierunku metody analizy danych, sztucznej inteligencji, maszynowego uczenia i Internetu rzeczy (IoT)
  3. Udział w konferencjach i konkursach organizowanych przez inne organizacje zajmujące się podobną problematyką

Jak wstąpić w szeregi koła?

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą dołączyć się do koła i wspólnie z nimi działać, to prosimy zgłaszać się na adres mailowy: sknfoks@wit.edu.pl. W razie pytań możecie napisać do obecnych uczestników koła, których można znaleźć na Facebooku: Adam Birkowski, Anastasiya Papko oraz Katarzyna Dzięcioł.

Zapraszamy! 
 

Studenckie Koło Naukowe FOKS