Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Serdecznie zapraszamy na wystawę, na którą składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka.

Wystawa Trzeci Wymiar Grafiki

Wernisaż: 1.02.2020 godz. 17.30
Kurator wystawy: dr Krzysztof Franaszek
Galeria WIT, ul. Gizów 6, 01–249 Warszawa
Opiekun galerii: dr Anna Kłos

Sztuki wizualne, projektowanie graficzne, design to kierunek rozwoju zawodowego i artystycznego. Współczesny świat sztuki to bardzo szerokie zjawisko, gdzie mieszają się style i trendy. Możliwe jest tworzenie w dowolnej konwencji z użyciem wszystkich dostępnych środków wyrazu. Treść, forma, funkcja to podstawowe zagadnienia decydujące o istnieniu dzieła plastycznego. Poprzez badanie ich proporcji i zależności, naukę technik uzyskujemy możliwość stworzenia trwałych wartości, piękna, innowacyjności.

Na wystawę Trzeci Wymiar Grafiki składają się prace studentów z pracowni Rzeźby Cyfrowej oraz Rzeźby i Rysunku prowadzonej przez dr Krzysztofa Franaszka. Duża część prac to fragmenty prac dyplomowych i aneksów. Wystawa prezentowana w Galerii WIT łączy w jedną aranżację różne media. Są tutaj prace wykonane techniką rzeźby cyfrowej, modelowania 3D, rzeźby tradycyjnej, kolażu, asamblażu oraz video animacji. To unikatowe połączenie przestrzeni cyfrowej i analogowej pokazuje charakter pracy na specjalizacji multimedialnej kierunku grafika, gdzie rozszerzamy projektowanie o nowe przestrzenie.

Trzeci Wymiar Grafiki / Galeria WIT

Aktualności


Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
Aktualności
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
Aktualności
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
Rekrutacja
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.