Wystawy Dominiki Korzeniowskiej w Bułgarii i Rumunii

Dwie wystawy Dominiki Korzeniowskiej – prowadzącej zajęcia na kierunku Grafika WIT z komunikacji wizualnej, projektowania graficznego i ilustracji cyfrowej

Dominika Korzeniowska

Dominika Korzeniowska urodziła się w 1971 w Krakowie. Tworzy obrazy, tkane obiekty malarskie i instalacje. Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją i grafiką cyfrową. Dyplom z zakresu komunikacji wizualnej pod kierunkiem profesora R. Otręby na ASP w Krakowie. Na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie ukończyła studia doktoranckie i otrzymała tytuł doktora sztuki w 2017 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Współpracowała z Wydziałem Grafiki oraz Katedrą Mody Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie.

Obecnie jako adiunkt na Kierunku Grafika WIT w Warszawie prowadzi zajęcia z komunikacji wizualnej; projektowania graficznego i ilustracji cyfrowej. Mieszka i pracuje na warszawskim Powiślu.

Kochanie

27 września - 2 października 2021

Kluż-Napoka / Rumunia

Na wystawie prezentowany jest cykl ilustracji  inspirowanych twórczością Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w szczególności wybranymi wierszami o tematyce miłosnej. Ilustracje zostały zrealizowane w technice mix-media łączącej grafikę cyfrową z rysunkiem odręcznym. Ilustracje zostały zebrane w wydawnictwo książkowe o charakterze książki artystycznej. Wystawie towarzyszy prezentacja wybranych prac studentów WIT, które powstały podczas zajęć projektowania graficznego prowadzonych przez dr Korzeniowską. Ze względu na przypadającą w 2021 roku, setną rocznicę urodzin poety studenci realizowali cykl ilustracji inspirowanych wybranymi utworami K.K. Baczyńskiego.

Więcej o wystawie 

Portrety Roślin

20 września - 2 października 2021

Wielkie Tyrnowo / Bułgaria

Uniwersytet Wielkotyrnowski im. Świętych Cyryla i Metodego, Bułgaria / Galeria Wydziału Sztuk Pięknych

Wystawa Portrety Roślin. W skład cyklu wchodzi kilkanaście grafik cyfrowych drukowanych cyfrowo na papierze w wielokrotnościach formatu 100x70. Wszystkie prace mają charakter unikatowy. Eksponowane prace choć powstawał na przestrzeni kilu ostatnich lat, są prezentowane po raz pierwszy szerszej publiczności. Pojedyncze prace, w formie druków na płótnie giclee znajdują się w prywatnych kolekcjach przyjaciół i znajomych. Tak wiec, obecna wystawa Portrety roślin ma charakter premierowy.

Więcej o wystawie