Nagrody dla Studenckiego Koła Naukowego FOKS

02/12/2021

Studenckie Koło Naukowe FOKS otrzymało dwie nagrody na „Forum Młodych Mistrzów” podczas jednej z najstarszych imprez w polskiej branży IT - Forum Teleinformatyki.

Ogromne gratulacje dla całego zespołu studentów oraz dla Wojciecha Skurzaka - wykładowcy na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania WIT - który kieruje pracami w ramach FOKS.

Studenci Koła w składzie: Katarzyna Dzięcioł, Natalia Deja, Oliwia Król i Patrycjusz Popko otrzymali dwie nagrody:

  1. W kategorii „Najlepsza praca z zakresu Internetu Rzeczy i sztucznej inteligencji” za pracę „Model Systemu Teleopieki na Osobami Starszymi (M-STOS). Projekt Koncentratora czujników”.
  2. W kategorii „Najlepsza praca z zakresu efektywnej pracy zespołowej w warunkach pandemii”.

"XXVII Forum Teleinformatyki" odbywało się w dniach 23-24 września 2021r.. Prezentowane projekty podczas Forum Młodych Mistrzów zostały wykonane przez zespół w ramach prac Koła Naukowego FOKS przy Wydziale Informatycznych Technik Zarządzania WIT.

Forum Teleinformatyki jest jedną z najstarszych imprez w polskiej branży IT. Jest organizowane od1995 roku (w tym roku pod hasłem "Cyfrowa transformacja w Krajowym Planie Odbudowy"). Tematyka spotkań dotyczy najbardziej aktualnych zagadnień związanych z wykorzystaniem informatyki w polskiej administracji i gospodarce. Jedną z części Forum Teleinformatyki tradycyjnie jest konkurs "Forum Młodych Mistrzów" dotyczący „Ekonomicznych aspektów informatyzacji państwa” oraz „Cyfrowej modernizacji Polski".

Nagrody dla Studenckiego Koła Naukowego FOKS