Poster Stellars – Międzynarodowa Wystawa Plakatu

Zapraszamy do obejrzenia wystawy 45 plakatów nagrodzonych w międzynarodowym konkursie „Poster Stellars” 2021.

Poster Stellars – Międzynarodowa Wystawa Plakatu

30.09.2021 – 20.10.2021
Galeria WIT – ul. Gizów 6, Warszawa

Główny organizator: Wesam Mazhar Haddad, Poster Stellars LLC, New Jersey/USA
Organizator wystawy w Polsce: WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania

Kurator wystawy w Polsce: Anna Kłos

Wystawa

Poster Stellars to konkurs otwarty dla grafików ze wszystkich kontynentów, zarówno profesjonalistów jak i studentów.

Wystawa w Galerii WIT obejmuje 45 plakatów nagrodzonych w międzynarodowym konkursie „Poster Stellars” 2021.

Plakaty przyjmowane były w następujących kategoriach:

KATEGORIA A

• Społeczne
  • Kulturalne
  • Ekologiczne
  • Reklamowe

KATEGORIA B

• Temat specjalny: Przestrzeń kosmiczna

KATEGORIA C

• Plakaty animowane

Do konkursu zgłoszono łącznie 518 plakatów z 41 krajów. Proces oceniania i wyławiania zwycięzców podzielono na 2 etapy. Wstępnej selekcji dokonało 5 osobowe jury lokalne, składające się z wybitnych grafików projektantów amerykańskich. Drugi etap to głosowanie międzynarodowego jury składającego się z 17 artystów grafików związanych z różnymi uczelniami światowymi.

Wystawa prezentuje różnorodność rozwiązań formalnych zależnych od podjętego tematu. Jest interesującym przeglądem stylów we współczesnym plakacie i wpływów kulturowych. Może stanowić inspirację dla wykładowców i studentów i zachętę do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Pełne informacje o konkursie można znaleźć na stronie: www.posterstellars.com