Delegacja pracowników Uniwersytetu w Liepaji na Łotwie

20/06/2022

W dniach 16 – 20 czerwca 2022 r. WIT Szkoła Wyższa w ramach programu Erasmus+ oraz umowy dwustronnej gości delegację pracowników Uniwersytetu w Liepaji na Łotwie. Gośćmi naszej uczelni są pan Patriks Morevs i pani Marija Šnaidere z Działu Współpracy Zagranicznej oraz pan Maksims Žigunovs reprezentujący Wydział Informatyki Uniwersytetu w Liepaji.

Głównym celem wizyty łotewskiej delegacji jest zapoznanie się z przygotowaniami do wspólnego międzynarodowego pleneru malarskiego w Kętrzynie oraz omówienie możliwości rozszerzenia dotychczasowej współpracy w obszarze projektów międzynarodowych. W trakcie prowadzonych rozmów strona łotewska zaproponowała również możliwość organizacji praktyk dla studentów informatyki WIT. Liepaja to miasto w zachodniej Łotwie, położone nad Morzem Bałtyckim. Jest największym miastem w regionie Kurzeme i trzecim co do wielkości miastem na Łotwie po Rydze i Daugavpils. Jest to ważny niezamarzający port morski. Liczba mieszkańców Liepaji w 2020 roku wynosiła 68 535 osób. Miasto szczyci się piękną plażą, parkiem nadmorskim, wieloma ogrodami i teatrem. Liepaja jest znana na Łotwie jako „Miasto, w którym rodzi się wiatr”.

Delegacja pracowników Uniwersytetu w Liepaji na Łotwie