Delegacja wykładowców Uniwersytetu Sztuki i Designu - Universitatea de Artă şi Design w WIT

13/06/2022

W dniach 6-11 czerwca 2022 r. nasza uczelnia w ramach programu Erasmus+ gościła delegację wykładowców Uniwersytetu Sztuki i Designu - Universitatea de Artă şi Design z Cluj-Napoca w Rumunii.

Cluj-Napoca lub po prostu Cluj (węgierska nazwa Kolozsvár, niemiecka Klausenburg), jest czwartym miastem w Rumunii pod względem liczby mieszkańców. Jest stolicą administracyjną okręgu Cluj. Miasto położone w dolinie rzeki Someșul Mic uważane jest także za stolicę historycznej prowincji Siedmiogród (Transylwania). Od 1790 do 1848 i od 1861 do 1867 Cluj był oficjalną stolicą Wielkiego Księstwa Siedmiogrodu.

Gośćmi naszej uczelni jest profesor Vlad Țoca, przewodniczący Senatu UAD i dr Roxana Modreanu. Podczas wizyty zostały omówione efekty realizacji I fazy projektu KATAMARAN dotyczącego przygotowania i realizacja wspólnych studiów II stopnia. Przedyskutowane były również możliwości dalszej współpracy w ramach programu Erasmus+ oraz wspólnych działań na rzecz działalności wystawienniczej i wspólnych projektów artystycznych.

W ramach współpracy międzyuczelnianej w czerwcu i sierpniu w galerii UAD Casa Matei będą miały miejsce wystawy indywidualne wykładowców WIT.

Delegacja wykładowców Uniwersytetu Sztuki i Designu - Universitatea de Artă şi Design w WIT