Profesor Janusz Kacprzyk z doktoratem honorowym ASOIU

02/02/2022

Profesor Kacprzyk otrzymał doktorat honorowy w Azerskim Państwowym Uniwersytecie Nafty i Przemysłu w Baku (Azerbaijan State Oil and Industry University), w Baku, w Azerbejdżanie.

Uniwersytet obchodził ostatnio 100-lecie. Powstał w czasach, gdy kraj ten był centrum wydobycia ropy, świetnie się rozwijał, bo np. dostarczał kadr inżynierskich dla całego przemysłu naftowego ZSRR.

W ostatnich latach tematyka nauczania i badań koncentruje się w obszarach takich jak: technologie chemiczne, biotechnologia, automatyzacja, robotyka, informatyka, ekonomia i zarzadzanie. Powstały wspólne programy z np. Uniwersytetem w Siegen (Niemcy), Georgia State University w USA i Uniwersytetem w Strasburgu we Francji, a studenci mogą otrzymać podwójne dyplomy.

Uniwersytet jest obecnie w czołówce uczelni regionalnych. Profesor Janusz Kacprzyk osobiście, współpracuje z nim od lat, m.in pomagając rozwinąć badania ze sztucznej inteligencji.

Profesor Janusz Kacprzyk z doktoratem honorowym Azerbaijan State Oil and Industry University

Serdeczne gratulacje dla Profesora Kacprzyka!

Więcej o Uniwersytecie:

Profesor Janusz Kacprzyk z doktoratem honorowym ASOIU