Gość z Pekinu w WIT

04/12/2022

W piątek 2 grudnia nasza uczelnia gościła chińskiego artystę grafika dr. Li Xu z Pekinu.

Celem wizyty chińskiego gościa było nawiązanie współpracy z WIT Szkołą Wyższą i wspólne działania na rzecz promocji sztuki na rynku polskim i chińskim. W trakcie wizyty pan Li Xu spotkał się z rektorem WIT prof. dr. hab. inż. Maciejem Krawczakiem. Efektem spotkania było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy bilateralnej w obszarze sztuki.

Doktor Li Xu urodził się w roku 1983. Jest artystą i nauczycielem akademickim. Obecnie pracuje jako adiunkt w Beijing Institute ot Graphic Communication w Pekinie. Prowadzi również własne biuro projektowe, jest także dyrektorem chińskiej organizacji na rzecz promowania sztuki Art A&B . Li Xu studia odbył na Wydziale Architektury i Designu Akademii Sztuk Pięknych w Pradze, na specjalności Projektowanie Graficzne i Komunikacja Wizualna. Doktoryzował się na UMCS w Lublinie. Li Xu aktywnie uczestniczy w chińskim życiu artystycznym i kulturalnym. Wykłada i prowadzi warsztaty artystyczne, jest organizatorem, pomysłodawcą i kuratorem znaczących imprez krajowych i międzynarodowych. Li Xu był jurorem w kilkunastu międzynarodowych festiwalach i konkursach plakatu, designu i sztuki.

Gość z Pekinu w WIT