„Malarska opowieść o Kętrzynie” w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie

15/11/2022

W Galerii Marszałkowskiej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się 7 listopada 2022r. wernisaż wystawy poplenerowej prac, które powstały podczas I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Kętrzynie.

„Malarską opowieść o Kętrzynie” stworzyli studenci WIT i łotewskiego Uniwersytetu Lipawskiego.

Organizatorami pleneru, który odbył się w lipcu 2022 roku w Kętrzynie, były: WIT, Uniwersytet Lipawski, Wydział Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Urząd Miasta Kętrzyna, Kętrzyńskie Centrum Kultury i Galeria RestArt. Kuratorem wystawy jest Jarosław Tondera.

Obrazy, które powstały w trakcie I Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pt.: „Malarska opowieść o Kętrzynie” prezentowane były na wystawie w Galerii RastArt w dniach 3.09-30.09.2022 w Kętrzynie.

Zobarz również:

„Malarska opowieść o Kętrzynie” w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie