I Międzynarodowy Plener Malarski ,,Malarska Opowieść o Kętrzynie"

25/07/2022

Wydarzenie było efektem podpisanego w marcu 2022 roku porozumienia pomiędzy rektorem WIT oraz burmistrzem Kętrzyna. Oficjalnie otworzył go zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

Plener odbył się w dniach 25-30 lipca 2022 r i był ściśle związany z obchodami 665-lecia Kętrzyna. Wzięli w nim udział studenci oraz profesorowie WIT oraz z Uniwersytetu Lipawskiego na Łotwie.

Kuratorem pleneru była Sylwia Caban-Wiater.

Powstałe prace uczestników z Polski i zagranicy zostaną zaprezentowane 3 września na uroczystej wystawie w Galerii RastArt.

Artystom za udział i twórczość uwieczniającą urokliwy Kętrzyn i jego okolice podziękowali Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Henryk Niedziółka wraz z Panią Profesor Sylwią Caban.

Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”

Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”Plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” rozpoczętyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończonyPlener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie” zakończony

I Międzynarodowy Plener Malarski ,,Malarska Opowieść o Kętrzynie