Wizyta gości z łotewskiej uczelni

18/11/2022

Realizując zadania wynikające z programu Erasmus+ WIT Szkoła Wyższa miała przyjemność w tym tygodniu po raz kolejny gościć pracowników partnerskiej uczelni na Łotwie Uniwersytetu w Daugavpils/Dyneburgu.

W skład delegacji weszli pracownicy Działu Finansów dyneburskiej uczelni panie Dainis Sondors, Irīna Abare, Rita Baltere, Anna Daugule, Jūlija Baranovska i Valentina Ševčuka. Gości z Łotwy interesowała przede wszystkim struktura organizacyjna, kompetencje i zadania administracyjne uczelni, a także inwestycje i projekty, realizowane obecnie przez WIT Szkołę Wyższą. W trakcie spotkań omówiono także kwestie promocji obydwu uczelni i wymieniono doświadczenia dotyczące rekrutacji i finansowania studiów. Dyskutowano o możliwościach współpracy administracyjnej i pozyskiwaniu grantów na wspólne projekty.

Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie przedstawiciele Uniwersytetu Dyneburskiego odwiedzili obydwa kampusy WIT przy ulicy Newelskiej i Gizów, gdzie między innymi zapoznali się w warunkami lokalowymi i zapleczem technologicznym WIT Szkoły Wyższej oraz spotkali się z kadrą dydaktyczną i pracownikami administracyjnymi Uczelni.

Uniwersytet Dyneburski jest największą uczelnią uniwersytecką we Wschodniej Łotwie. Zaś Daugavpils/Dyneburg jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim na Łotwie. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części kraju zwanej Łatgalią, nad rzeką Dźwiną. Daugavpils jest stolicą regionu, a zarazem centrum naukowym, przemysłowym i kulturalnym Łatgalii. Miasto liczy sobie około 100 tys. mieszkańców z czego około 15% stanowią Polacy.

Wizyta gości z łotewskiej uczelni