Wystawa Anny Kłos w Daugavpils, Łotwa

18/07/2022

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Łotewskiej pani Monika Michaliszyn oraz prezes Związku Polaków na Łotwie pan Ryszard Stankiewicz zainaugurowali w środę 13 lipca w Daugavpils wystawę prac graficznych wykładowcy WIT Szkoły Wyższej pani Anny Kłos.

Uroczystość otwarcia zaszczycili również swą obecnością pan Jan Badowski, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KPRM oraz pan Zbigniew Ciosek, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą KPRM, a także konsul RP na Łotwie pan Mariusz Podgórski.

Otwarcie wystawy Pytania i Odpowiedzi miało miejsce w galerii Domu Polskiego w Daugavpils, siedzibie Związku Polaków na Łotwie.

Szczytnym celem ekspozycji zatytułowanej Pytania i Odpowiedzi jest uczczenie obchodzonego w tym roku 100-lecia stowarzyszenia łotewskich Polaków. Prezes Ryszard Stankiewicz w swym wystąpieniu podkreślił, że kultywowanie polskości na Łotwie dokonywało się przede wszystkim nie na polach bitew, ale w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej. Niezwykle istotnym elementem tych działań była zawsze polska kultura, czego przykładem jest prezentowana ekspozycja prac Anny Kłos.

Wystawa Pytania i Odpowiedzi to już druga ekspozycja prac Anny Kłos na Łotwie. Kuratorem wystawy jest pan Jarosław Tondera.

W otwarciu wystawy wzięli licznie udział także artyści związani z Daugavpils oraz przedstawiciele łotewskich mediów, prasy, radia i telewizji.

 

https://www.daugavpils.lv/kultura/kulturas-zinas/polu-nama-skatama-annas-klosas-izstade-jautajumi-and-atbildes

https://rus.lsm.lv/statja/kultura/kultura/foto-voprosi-i-otveti-shershavim-jazikom-plakata-vistavka-v-daugavpilse.a465453/

Wystawa Anny Kłos w Daugavpils, Łotwa