A'Design Award dla Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss

11/05/2023

Miło nam poinformować, że nasza wykładowczyni, dr Małgorzata Sobocińska-Kiss zdobyła prestiżową nagrodę A'Design Award w kategorii Human-Centered, Inclusive, and Accessible Design za projekt systemu ławek miejskich "Includi".

Dr Małgorzata Sobocińska-Kiss w swoich projektach skupia się na poszukiwaniach rozwiązań dla osób z ograniczoną funkcjonalnością.

Includi street furniture system

System małej architektury INCLUDI został zaprojektowany zgodnie z siedmioma zasadami projektowania uniwersalnego, aby zapewnić dostępność dla osób o ograniczonej funkcjonalności. Ławki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły z nich korzystać osoby o różnym wzroście oraz dzieci. System pozwala na skonfigurowanie różnego rodzaju ławek w taki sposób, aby dopasować je do dowolnej przestrzeni. W projekcie uwzględniono elementy, które można ze sobą łączyć, takie jak stolik ze stojakiem na rowery oraz dwa rodzaje ławek, z oparciem i bez oparcia. Ławka z oparciem zawiera specjalne miejsce, w którym można powiesić torbę lub położyć parasol.

A'Design Award dla Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss