Darmowy kurs Oracle APEX dla studentów chcących nauczyć się programowania low-code

14/11/2023

Programista Adam Kierzkowski z firmy Pretius, znany studentom z zajęć prowadzonych na wydziale Informatyczne Techniki Zarządzania, przygotował darmowy kurs wideo poświęcony platformie low-code Oracle APEX.

Materiały są przeznaczone dla osób początkujących, np. studentów zainteresowanych poszerzeniem swoich kompetencji lub ludzi pragnących przejść do branży IT. Jak twierdzi Kierzkowski, narzędzie low-code takie jak Oracle APEX nadaje się do tego doskonale – z jednej strony ma bardzo niski próg wejścia, a z drugiej pozwala tworzyć nie tylko proste aplikacje, ale i kompleksowe projekty dla korporacji. Firma Pretius, partner Akademii WIT, korzysta z technologii APEX na co dzień, tworząc software dla polskich i zagranicznych klientów, którzy chcą przenieść swoje systemy ze starszych technologii takich jak Oracle Forms lub zbudować zupełnie nowe rozwiązania, np. oparte na low-code aplikacje typu SaaS.

Pełny kurs można znaleźć na kanale firmy Pretius na platformie YouTube. Składa się z ośmiu odcinków. Pierwszy z nich wprowadza widzów w temat i pokazuje, dlaczego technologie low-code mogą stanowić bramę do świata IT – na przykładzie samego Kierzkowskiego, który przeszedł taką  drogę pięć lat temu. W kolejnych epizodach autor skupia się na umiejętnościach, które początkujący developer musi opanować, by stworzyć swoją pierwszą aplikację, a także podpowiada źródła, z których można skorzystać, by poszerzyć swoją wiedzę.

Kurs Oracle APEX od Pretius – lista odcinków:

  1. Jak zostać programistą? Twoja pierwsza aplikacja w 10 minut
  2. Baza danych, czyli podstawa każdej aplikacji
  3. Wprowadzenie do interfejsu APEX-a
  4. Co to jest SQL? Komunikujemy się z bazą danych
  5. Układanie stron z klocków, czyli Page Designer
  6. Budujemy model bazy danych z Quick SQL
  7. Usprawniamy naszą gotową aplikację
  8. Zostałeś APEX Developerem. Co teraz?

Zachęcamy do zapoznania się z kursem i przetestowania możliwości low-code developmentu na własną rękę.

Darmowy kurs Oracle APEX dla studentów chcących nauczyć się programowania low-code