Prelegenci WIT na Warszawskich Dniach Informatyki

22/03/2023

Paweł Pławiak (kierunek Informatyka) i Jarosław Żeliński (kierunek ITZ) prelegentami podczas Warszawskich Dni Informatyki.

Paweł Pławiak

CEO, CBSG Polska

Paweł Pławiak

Architekt rozwiązań Cloud, MCT & MCE, wykładowca akademicki, opiekun na kierunkach chmury obliczeniowej w WIT (kierunek Informatyka) oraz bezpieczeństwa środowisk Microsoft w WAT (wat.edu.pl), CEO w CBSG Polska (cbsg.pl). Certyfikowany inżynier Microsoft. Od lipca 2009 roku regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Security. Systematycznie uczestniczy w wielu projektach, gdzie pełni rolę architekta rozwiązań opartych o Microsoft Azure, Office 365, Enterprise Mobility + Security oraz platformy serwerowe Windows i System Center. Współautor przewodników zabezpieczeń dla wielu polskich oraz międzynarodowych firm i instytucji w tym Rządowego Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe (csirt.gov.pl) i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Współpracuje z Microsoft w zakresie certyfikacji zawodowych. Członek Microsoft Cloud Security Engineering Customer Advisory Council w Redmond, USA. Współzałożyciel i lider Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows (www.wguisw.org). W wolnych chwilach pasjonat karawaningu, którego można również spotkać w pracowni myOTIUM.pl.

Jaroslaw Żeliński

ekspert niezależny, Jaroslaw Zelinski IT-Consulting

Jaroslaw Żeliński

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej. W latach 1989–1991 adiunkt. Od 1991 roku jako specjalista w obszarze projektowania systemów informatycznych dużej skali. W latach 2000–2004 cztery roczne kontakty dla największych firm telekomunikacyjnych jako analityk i projektant systemów. Do odbiorców usług należą także między innymi: KGHM Polska Miedź SA, Kancelaria Senatu, Komisja Nadzoru Finansowego, centralne instytucje publiczne, zakłady produkcyjne i usługowe. Od 1998 prowadzi samodzielne prace badawcze nad stosowaniem modeli w analizach systemowych. Od 2004 roku prowadzi niezależną działalność zawodową jako ekspert w obszarze analiz systemowych i projektowania systemów. Prowadzi wykłady z zakresu analizy biznesowej i modelowania, na uczelniach wyższych: początkowo od 2005 roku Akademia Morska w Gdyni, od 2015 roku w WIT (kierunek ITZ). W dorobku kilkadziesiąt publikacji w prasie branżowej, literaturze naukowej, w tym: w 2016 roku, nakładem wydawnictwa One Press, ukazała się autorska monografia Analiza Biznesowa, w roku 2017 i 2020 wysoko ocenione, recenzowane publikacje naukowe w USA w obszarze zarządzania informacją (ORCID 0000-0002-8032-4720).

WIT jest patronem Warszawskich Dni Informatyki

Zobacz wszystkich prelegentów Warszawskich Dni Informatyki

Prelegenci WIT na Warszawskich Dniach Informatyki