Profesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

04/12/2023

Miło nam poinformować, że profesor Adam Styka, malarz i grafik, wykładowca w Akademii WIT został nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za rok 2022.

Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida za dzieło lub kreacje powstałe w 2022 roku w kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr zostały przyznane podczas gali na Scenie Kameralnej im. S. Mrożka Teatru Polskiego w Warszawie już po raz dwudziesty drugi.

Jest to bardzo prestiżowa nagroda. Profesor Adam Styka nominację otrzymał za swoją wystawę obrazów w Galerii Opera w Warszawie (Malarstwo kompozycyjnego ładu, Galeria Opera - Teatr Narodowy, Warszawa).

Adam Styka – Malarz, grafik. Tworzy obrazy, rysunki i grafikę warsztatową. Urodził się w 1940 roku w Mielnicy. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w roku 1965. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Od 2010 roku prowadzi pracownię malarstwa w Akademii WIT na kierunku: grafika. Brał udział w 35 wystawach indywidulnych i ponad 200 prestiżowych wystawach zbiorowych sztuki polskiej w kraju i za granicą (Austria, Argentyna, Belgia, Francja, Irak, Niemcy, Meksyk, Rosja, USA, Wielka Brytania, Węgry, Włochy).

Gratulujemy serdecznie!

Profesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Profesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila NorwidaProfesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila NorwidaProfesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila NorwidaProfesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

Profesor Adam Styka nominowany do nagrody im. Cypriana Kamila Norwida