International Collage Art Exhibition

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która stanowi przegląd najciekawszych i najnowszych dokonań w dziedzinie sztuki, a zarazem jest jednym z największych pokazów kolażu w Europie w ostatnich latach. Wśród uczestników wystawy wykładowcy, studenci i absolwenci Grafiki WIT: dr Anna Kłos, dr Dariusz Mlącki, Marta Caban, Marcin Królewicz, Ewa Rosłonic-Czobodzińska.
Anna Kłos – wystawa Kolaż 2019

Przygotowania do wystawy trwają, rozpisują się na jej temat specjaliści: International Collage in Poland

Ekspozycja obejmuje ponad 200 oryginalnych, ręcznie wykonanych prac mistrzów kolażu z kilkudziesięciu krajów, m.in.: Japonia, Argentyna, Boliwia, Gwatemala, Brazylia, Peru, Kanada, USA, Grecja, Hiszpania, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Polska i in.

Wystawa organizowana jest pod patronatem honorowym: Ambasady Argentyny, Ambasady Brazylii i Ambasady Peru.

Kuratorem wystawy jest Anna Kłos, wykładowca akademicki, która swoją pracę doktorską poświęciła sztuce kolażu.

Główny organizator: Retroavangarda

Współorganizatorzy: WIT- Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN, Apollo Rida

Wernisaż wystawy: 12 kwietnia 2019 (piątek) godzina 19.00

Następnego dnia, 13 kwietnia w godzinach 12.00 – 15.00 zaplanowane jest oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz spotkanie z artystami – wstęp wolny

adres: Galeria Retroavangarda Jerozolimskie Business Park Aleje Jerozolimskie 146D, 02–305 Warszawa

Wystawa potrwa do 15 czerwca 2019

Lista uczestników wystawy: Marcia Albuquerque / Tom Amoretti / Barrakuz / Allan Bealy / Walter Brovia / Andrea Burgay / Marta Caban / Angela Caporaso / Jérôme Cavailles / Adriana Cilloniz / Da Collages / Robin Colodzin / Tomasz Damm / Maks Dannecker / Demetrio Di Grado / Claire Dinsmore / John Andrew Dixon / Cinzia Farina / Rhed Fawell / Antonio Martin Ferrand / Geronimo Finn / Louis Fishauf / Stefan Fuchs / Antagonica Furry / Sandra Gea / Barbara Gibson / Radek Grabowski / Emilia Gutiérrez / William Hemmerdinger / Angela Holland / Aram Huerta / Marta Ignerska / Sacha Itchi / Gene Johnson / Kaja Kant / Kamil Emanuel Klonowski / Anna Kłos / Grzegorz Kozera / Anna Krejbich / Marcin Królewicz / Peter Krsak / Lucyna Krzywik / Rafał Kucharczuk / Allen Ladd / Leo Litha / Petra Lorenz / Olga Lupi / Dorothee Mesander / Dariusz Mlącki / Sibylle Möndel / Marcos Montenegro / Koji Nagai / Sergey Nehaev / Joey Patrick / Veronica Penagos / Pep Quer / Maria Elisa Quiaro / Sabine Remy / Daniel Rodriguez / Ewa Rosłoniec-Czobodzińska / Mauricio Panel Rossiello / Alvaro Sanchez / Catarina Santos / Jonathan Sirit / Nikki Soppelsa / Pere Sousa / Michael Stephens / Karina Suarez / Magda Tertelis / Patrizia Tictac / Ankie van Dijk / Sara Vattano / Tania Verhasselt / Pola Vesper / John Washington / Andrzej Wieteszka

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.