Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

18/03/2019

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.

Otwarcie wystawy w dniu 22 marca (piątek) o godzinie 19.00 w Stacja Muranów ul Andersa 13 (skwer Tekli-Bondarzewskiej) w Warszawie.

Joanna KRZYSZTOŃ

Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni Prof. J. Tarasina). Była członkiem eksperymentalnego teatru „Akademia Ruchu”.

W latach 1995-2010 współpracowała z różnymi pismami poświęconymi urządzaniu wnętrz jako stylistka. W roku 2007 otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współprowadziła galerię 2b+R przy ul. Bukowińskiej w Warszawie.

Od ukończenia studiów głównym nurtem jej twórczości pozostaje malarstwo. W ostatnim okresie, dzięki współpracy artystycznej z mężem Grzegorzem Rogalą, tworzy również instalacje łączące malarstwo z efektami komputerowymi.
Od kilku lat prowadzi zajęcia z malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania na Wydziale Grafiki.

W swoim dorobku ma ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych.
Dokumentacja z ostatnich instalacji multimedialnych na stronie www.studiorogala.pl.

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną