Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Dariusz Mlącki BWA Bielska Tajemnica drugiej strony 2019

Wystawa trwa do 24 marca 2019 r.

O wystawie:

"Kiedy uważnie przygląda się sztuce Dariusza Mląckiego dostrzega się znacznie więcej niż tylko zwykłą rzecz, której identyfikacja symboliczna jest przecież kulturowo ugruntowana. W swoich martwych naturach artysta od lat posługuje się tym samym repertuarem form, których wanitatywna symbolika przywołująca znaczenia związane z ulotnością i nietrwałością materii jest delikatnie ukryta, estetycznie opakowana w taki sposób, by nie dręczyła widza nazbyt nachalnie pytaniem o nieuchronny koniec wszystkich rzeczy. Sprowadzone do uproszczonych form do podstawowych figur geometrycznych przedmioty zdają się przemawiać do widza nakłaniając go do namysłu nad kondycją osoby ludzkiej, nad jej problemami i oczekiwaniami, w końcu nad jej miejscem we współczesnym świecie. Z obrazów przedstawiających pojedyncze wieże umiejscowione w pustej przestrzeni zionie dotkliwą samotnością, która jest przecież udziałem jednostki w rzeczywistości pozbawionej barw intensywnych uczuć. To nie tylko obraz izolacji, lecz także dualizmu pomiędzy tym co zamknięte w wieży naszego ducha i serca, twierdzy, do której nie ma dostępu, a cała resztą pustego, pozbawionego duchowości, świata, który nas otacza. Dogasająca świeca, której znaczenie już w XVI-wiecznych martwych naturach odczytywano jako oczywisty obraz śmierci człowieka i tu jawi się jako symbol końca, odchodzenia, przemijania… Nawet papierowy stateczek czy samolocik, jakże ulotny i nietrwały unaocznia ową, trwającą tylko mgnienie oka ludzką podróż przez ziemski świat materii. A cóż powiedzieć o czarnym łożu, które pod wpływam artystycznych działań staje się sarkofagiem? Tu właśnie w sposób dosadny uobecnia się kulminacja wanitatywnego przesłania sztuki Dariusza Mląckiego. „Jest” i „nie ma” „istniejący” i „nieistniejący”, „prawdziwy” i iluzoryczny” splata się w niej w obraz całości, gdzie śmierć staje się nieodłączną częścią istnienia. "

Prof. UKSW dr hab. Małgorzata Wrześniak
(Fragment tekstu do katalogu, 2019)

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”
08/04/2019

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.
Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA
04/04/2019

Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA

3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie z zagranicznymi grafikami, na którym omawiano kwestie współpracy – w tym organizację wystaw prac studentów, wizyty studyjne, wymianę studentów itp.
Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska
29/03/2019

Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska

Krzysztof Piotr Durmaj – student kierunku Grafika WIT pracował przy sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue Polska.
International Collage Art Exhibition
27/03/2019

International Collage Art Exhibition

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która stanowi przegląd najciekawszych i najnowszych dokonań w dziedzinie sztuki, a zarazem jest jednym z największych pokazów kolażu w Europie w ostatnich latach. Wśród uczestników wystawy wykładowcy, studenci i absolwenci Grafiki WIT: dr Anna Kłos, dr Dariusz Mlącki, Marta Caban, Marcin Królewicz, Ewa Rosłonic-Czobodzińska.
Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".