Absolwentka Wydziału Informatyki obroniła pracę doktorską

Kasia Nowacka – po studiach magisterskich na Wydziale Informatyki o kierunku Sztuczna Inteligencja obroniła pracę doktorską.
Ukończenie studiów na WIT: 2003 r. z wynikiem bardzo dobrym - studia magisterskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, na kierunku Sztuczna Inteligencja po złożeniu pracy magisterskiej zatytułowanej: „Metody określania wag w wektorowym modelu wyszukiwania informacji tekstowej". Kilka słów o pracy doktorskiej: Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest opracowanie nowego modelu wyszukiwania informacji tekstowej, którego podstawową cechą jest uwzględnienie nieprecyzyjności i niepewności pojęć i zależności występujących w procesie wyszukiwania. W rozprawie formułuje się nowy model, omawia jego podstawy teoretyczne i rozważa się zagadnienia związane z jego praktycznym zastosowaniem. Obecnie pracuję w PTK Centertel w Warszawie na stanowisku architekta systemów informatycznych i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowań teorii wyszukiwania informacji, systemów zarządzania bazami danych oraz wdrażania nowych technologii. Do innych zainteresowań należy również fascynacja chińską kulturą i językiem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wybór studiów to bardzo ważna rzecz, która decyduje o całym naszym późniejszym życiu. Studia otworzyły mi wiele drzwi.

Weź udział w programie Erasmus+
16/11/2020

Weź udział w programie Erasmus+

Szanowni Studenci! Mimo niesprzyjającej sytuacji związanej z epidemią Covid chcielibyśmy Wam przypomnieć o możliwości wzięcia udziału w programie Erasmus.
Valencia Design Education Forum 2020
04/11/2020

Valencia Design Education Forum 2020

Nasz wykładowca dr Michał Piekarski weźmie udział w konferencji online „Valencia Design Education Forum 2020” o edukacji w szkołach artystycznych.
O wyznaczaniu dwustronnych aproksymacji frontu Pareto w złożonych obliczeniowo problemach optymalizacji wielokryterialnej
04/11/2020

Zapraszamy na Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN.