Absolwentka Wydziału Informatyki obroniła pracę doktorską

Kasia Nowacka – po studiach magisterskich na Wydziale Informatyki o kierunku Sztuczna Inteligencja obroniła pracę doktorską.
Ukończenie studiów na WIT: 2003 r. z wynikiem bardzo dobrym - studia magisterskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, na kierunku Sztuczna Inteligencja po złożeniu pracy magisterskiej zatytułowanej: „Metody określania wag w wektorowym modelu wyszukiwania informacji tekstowej". Kilka słów o pracy doktorskiej: Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest opracowanie nowego modelu wyszukiwania informacji tekstowej, którego podstawową cechą jest uwzględnienie nieprecyzyjności i niepewności pojęć i zależności występujących w procesie wyszukiwania. W rozprawie formułuje się nowy model, omawia jego podstawy teoretyczne i rozważa się zagadnienia związane z jego praktycznym zastosowaniem. Obecnie pracuję w PTK Centertel w Warszawie na stanowisku architekta systemów informatycznych i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowań teorii wyszukiwania informacji, systemów zarządzania bazami danych oraz wdrażania nowych technologii. Do innych zainteresowań należy również fascynacja chińską kulturą i językiem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wybór studiów to bardzo ważna rzecz, która decyduje o całym naszym późniejszym życiu. Studia otworzyły mi wiele drzwi.

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce
24/05/2019

Galeria WIT – otwarcie nowej galerii sztuki już wkrótce

4 czerwca o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż pierwszej wystawy w Galerii WIT.
Wykład „Plakaty urugwajskie”
23/05/2019

Wykład „Plakaty urugwajskie”

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na autorską wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.