Absolwentka Wydziału Informatyki obroniła pracę doktorską

Kasia Nowacka – po studiach magisterskich na Wydziale Informatyki o kierunku Sztuczna Inteligencja obroniła pracę doktorską.
Ukończenie studiów na WIT: 2003 r. z wynikiem bardzo dobrym - studia magisterskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, na kierunku Sztuczna Inteligencja po złożeniu pracy magisterskiej zatytułowanej: „Metody określania wag w wektorowym modelu wyszukiwania informacji tekstowej". Kilka słów o pracy doktorskiej: Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest opracowanie nowego modelu wyszukiwania informacji tekstowej, którego podstawową cechą jest uwzględnienie nieprecyzyjności i niepewności pojęć i zależności występujących w procesie wyszukiwania. W rozprawie formułuje się nowy model, omawia jego podstawy teoretyczne i rozważa się zagadnienia związane z jego praktycznym zastosowaniem. Obecnie pracuję w PTK Centertel w Warszawie na stanowisku architekta systemów informatycznych i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowań teorii wyszukiwania informacji, systemów zarządzania bazami danych oraz wdrażania nowych technologii. Do innych zainteresowań należy również fascynacja chińską kulturą i językiem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wybór studiów to bardzo ważna rzecz, która decyduje o całym naszym późniejszym życiu. Studia otworzyły mi wiele drzwi.

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.
Justyna Kabala – „Trzy Kolory”
17/07/2019

Justyna Kabala – „Trzy Kolory”

Zapraszamy serdecznie na wystawę, której otwarcie odbędzie się 20 lipca o godzinie 16.00 w galerii Si:said w Kłajpedzie.
Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019
26/06/2019

Dzień otwarty w WIT – 6 LIPCA 2019

W sobotę 6 lipca w WIT odbył się Dzień Otwarty! Po raz kolejny współpracowaliśmy z Polską Grafiką Cyfrową.
Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie
18/06/2019

Post Ecuador Poster Bienal w Warszawie

Międzynarodowa wystawa pokonkursowa plakatu – Post Ecuador Poster Bienal odbyła się 25 i 26 czerwca w Warszawie
Wystawa „Władca mgieł”
10/06/2019

Wystawa „Władca mgieł”

Zapraszamy serdecznie na wystawę wykładowców WIT Joanny Krzysztoń i Grzegorza Rogali pt. „Władca mgieł”.
Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT
10/06/2019

Wystawa rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT

Zapraszamy serdecznie w imieniu swoim oraz Galeria Korekta na wystawę rysunku i malarstwa studentów Grafiki WIT, która odbędzie się już 14 czerwca, w piątek o godzinie 18.00