Absolwentka Wydziału Informatyki obroniła pracę doktorską

Kasia Nowacka – po studiach magisterskich na Wydziale Informatyki o kierunku Sztuczna Inteligencja obroniła pracę doktorską.
Ukończenie studiów na WIT: 2003 r. z wynikiem bardzo dobrym - studia magisterskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, na kierunku Sztuczna Inteligencja po złożeniu pracy magisterskiej zatytułowanej: „Metody określania wag w wektorowym modelu wyszukiwania informacji tekstowej". Kilka słów o pracy doktorskiej: Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest opracowanie nowego modelu wyszukiwania informacji tekstowej, którego podstawową cechą jest uwzględnienie nieprecyzyjności i niepewności pojęć i zależności występujących w procesie wyszukiwania. W rozprawie formułuje się nowy model, omawia jego podstawy teoretyczne i rozważa się zagadnienia związane z jego praktycznym zastosowaniem. Obecnie pracuję w PTK Centertel w Warszawie na stanowisku architekta systemów informatycznych i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowań teorii wyszukiwania informacji, systemów zarządzania bazami danych oraz wdrażania nowych technologii. Do innych zainteresowań należy również fascynacja chińską kulturą i językiem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wybór studiów to bardzo ważna rzecz, która decyduje o całym naszym późniejszym życiu. Studia otworzyły mi wiele drzwi.

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie
16/09/2019

Wybierz studia Technologie Oracle w biznesie

Do 21 września trwa nabór na dualne studia stacjonarne „Technologie Oracle w biznesie” na kierunku Informatyczne Techniki Zarządzania
Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.