Absolwentka Wydziału Informatyki obroniła pracę doktorską

Kasia Nowacka – po studiach magisterskich na Wydziale Informatyki o kierunku Sztuczna Inteligencja obroniła pracę doktorską.
Ukończenie studiów na WIT: 2003 r. z wynikiem bardzo dobrym - studia magisterskie na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, na kierunku Sztuczna Inteligencja po złożeniu pracy magisterskiej zatytułowanej: „Metody określania wag w wektorowym modelu wyszukiwania informacji tekstowej". Kilka słów o pracy doktorskiej: Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest opracowanie nowego modelu wyszukiwania informacji tekstowej, którego podstawową cechą jest uwzględnienie nieprecyzyjności i niepewności pojęć i zależności występujących w procesie wyszukiwania. W rozprawie formułuje się nowy model, omawia jego podstawy teoretyczne i rozważa się zagadnienia związane z jego praktycznym zastosowaniem. Obecnie pracuję w PTK Centertel w Warszawie na stanowisku architekta systemów informatycznych i zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. Moje zainteresowania naukowe dotyczą zastosowań teorii wyszukiwania informacji, systemów zarządzania bazami danych oraz wdrażania nowych technologii. Do innych zainteresowań należy również fascynacja chińską kulturą i językiem. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wybór studiów to bardzo ważna rzecz, która decyduje o całym naszym późniejszym życiu. Studia otworzyły mi wiele drzwi.

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.