Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

20/11/2018

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia

Academic League of Games – projekt Samorządu Studentów WIT

Aby oddać głos musisz wejść na stronę projuvenes.psrp.org.pl/glosowanie-internautow i zagłosować na nas w kategorii Studencka Innowacja.

Głosowanie trwa do 21 listopada godz. 21:00 i aby wygrać potrzebujemy Twojego głosu!

Zagłosuj

Projekt ALOG jest oddolną inicjatywą studencką, którego twórcami jest Samorząd Studentów WIT.

W chwili obecnej w projekt jest zaangażowanych ponad 40 osób ze środowisk studenckich uczelni z różnych rejonów Polski. Uczelnie które biorą udział w rozgrywkach, powołują koordynatorów uczelnianych oraz budowane są struktury regionalne.

Inicjatywa ALOG ma na celu rozwój oraz propagowanie esportu na poziomie akademickim poprzez turnieje i rozgrywki między oficjalnymi reprezentacjami uczelni w Polsce. W budowę sekcji esportowych na uczelniach oraz koordynowaniem tychże zaangażowane są szczególnie samorządy studenckie.

Oprócz samych rozgrywek skupiamy się także na informowaniu społeczeństwa czym jest esport oraz staramy się obalać stereotypy dotyczące samego esportu i środowiska graczy. Zależy nam aby promować pozytywny wizerunek gracza oraz – również w samym środowisku gamerskim – promować zdrowe zasady. Cel jaki sobie obraliśmy to zbliżenie esportu do sportu tradycyjnego i zasad w nim panujących.

W pierwszym sezonie pilotażowym, przeprowadziliśmy rozgrywki w której udział wzięło 13 uczelni z różnych rejonów Polski z pulą nagród 9 tys. zł.

Academic League of Games w konkursie Projuvenes