Academic League of Games w konkursie Projuvenes "Studencka Innowacja"

Academic League of Games (ALOG) – projekt Samorządu Studentów WIT dostał nominację w kategorii "Studencka Innowacja" w konkursie Projuvenes - inicjatywie stworzonej przez Parlament Studencki RP. Aby wygrać potrzebują Waszego wsparcia
Academic League of Games – projekt Samorządu Studentów WIT

Aby oddać głos musisz wejść na stronę projuvenes.psrp.org.pl/glosowanie-internautow i zagłosować na nas w kategorii Studencka Innowacja.

Głosowanie trwa do 21 listopada godz. 21:00 i aby wygrać potrzebujemy Twojego głosu!

Zagłosuj

Projekt ALOG jest oddolną inicjatywą studencką, którego twórcami jest Samorząd Studentów WIT.

W chwili obecnej w projekt jest zaangażowanych ponad 40 osób ze środowisk studenckich uczelni z różnych rejonów Polski. Uczelnie które biorą udział w rozgrywkach, powołują koordynatorów uczelnianych oraz budowane są struktury regionalne.

Inicjatywa ALOG ma na celu rozwój oraz propagowanie esportu na poziomie akademickim poprzez turnieje i rozgrywki między oficjalnymi reprezentacjami uczelni w Polsce. W budowę sekcji esportowych na uczelniach oraz koordynowaniem tychże zaangażowane są szczególnie samorządy studenckie.

Oprócz samych rozgrywek skupiamy się także na informowaniu społeczeństwa czym jest esport oraz staramy się obalać stereotypy dotyczące samego esportu i środowiska graczy. Zależy nam aby promować pozytywny wizerunek gracza oraz – również w samym środowisku gamerskim – promować zdrowe zasady. Cel jaki sobie obraliśmy to zbliżenie esportu do sportu tradycyjnego i zasad w nim panujących.

W pierwszym sezonie pilotażowym, przeprowadziliśmy rozgrywki w której udział wzięło 13 uczelni z różnych rejonów Polski z pulą nagród 9 tys. zł.

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”
08/04/2019

Wystawa Joanny Mankiewicz „Struktura pyłu”

Zapraszamy na wystawę Joanny Mankiewicz – wykładowcy Typografii Komputerowej na kierunku Grafika WIT.
Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA
04/04/2019

Wizytacja grafików z Korei Południowej i USA

3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie z zagranicznymi grafikami, na którym omawiano kwestie współpracy – w tym organizację wystaw prac studentów, wizyty studyjne, wymianę studentów itp.
Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska
29/03/2019

Student WIT pracował przy sesji zdjęciowej Vogue Polska

Krzysztof Piotr Durmaj – student kierunku Grafika WIT pracował przy sesji zdjęciowej dla magazynu Vogue Polska.
International Collage Art Exhibition
27/03/2019

International Collage Art Exhibition

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która stanowi przegląd najciekawszych i najnowszych dokonań w dziedzinie sztuki, a zarazem jest jednym z największych pokazów kolażu w Europie w ostatnich latach. Wśród uczestników wystawy wykładowcy, studenci i absolwenci Grafiki WIT: dr Anna Kłos, dr Dariusz Mlącki, Marta Caban, Marcin Królewicz, Ewa Rosłonic-Czobodzińska.
Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".