„Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych” – Seminarium

W dniu 8 listopada, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Janusz Miroforidis wygłosi referat nt. Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych.
Streszczenie
Analiza wielkich zbiorów danych (Big Data) nie byłaby możliwa bez rozwoju narzędzi i metod informatyki, jaki obserwujemy w ostatnich latach. Zauważalnym trendem jest rosnące znaczenie systemów zarządzania danymi, które nie mają precyzyjnie zdefiniowanej struktury. Ze względu na niezwykle dynamiczny rozwój tzw. sieci społecznościowych w Internecie, duże znacznie zyskały grafowe bazy danych, bez których efektywne przetwarzanie danych w tych sieciach byłoby wielce nieefektywne.

W ramach seminarium przedstawione zostanie wprowadzenie w tematykę grafowych baz danych, jako narzędzi do analizy powiązań pomiędzy obiektami w wielkich zbiorach danych.

W tymże kontekście, przedstawione zostanie porównanie tych narzędzi z relacyjnymi systemami zarządzania bazami danych, które do przetwarzania danych są masowo stosowane od lat 80. ubiegłego wieku. Przedstawione zostaną wybrane przykłady zastosowań grafowych baz danych. Wskazane zostaną potencjalne obszary badań, związane z wyszukiwaniem wzorców w tych magazynach danych.

W części praktycznej seminarium zostaną zaprezentowane przykładowe zapytania o dane do systemu zarządzania grafową bazą danych Neo4J. Przykłady oparte będą na deklaratywnym języku zapytań Cypher.

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020
29/08/2019

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 25 września 2019 o 18.00 w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.
WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio
26/08/2019

WIT z Andrzejem Wieteszką i Good Looking Studio

Trwają wytężone prace i niebawem budynek, w którym odbywają się zajęcia studentów Grafiki WIT jak i cała okolica Galerii WIT zyskają nowy mural.
WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów
20/08/2019

WIT na Warszawskim Salonie Maturzystów

Warszawski Salon Maturzystów odwiedzają tłumy młodzieży. W tym roku po raz czternasty spotkamy się z maturzystami w pięknej auli Politechniki Warszawskiej.
Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy
19/08/2019

Absolwenci WIT doskonale radzą sobie na rynku pracy

Najnowsze dane o sytuacji absolwentów na rynku pracy jasno dowodzą, że warto studiować Zarządzanie w WIT, a tak się świetnie składa, że prowadzimy jeszcze rekrutację na ten kierunek studiów.
Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT
09/08/2019

Złoty Medal dla studenta Grafiki WIT

Miło nam poinformować że Ryszard Pęza - student Grafiki WIT otrzymał Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Ilustratorskim SIGNÚ 2019.
WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów
17/07/2019

WIT po raz kolejny Uczelnią Liderów

Uzyskaliśmy certyfikat Uczelnia Liderów 2019 z wyróżnieniem specjalnym! W Uczelni Liderów warto się kształcić, bo program i oferta edukacyjna są dostosowane do potrzeb rynku pracy.