„Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych” – Seminarium

W dniu 8 listopada, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Janusz Miroforidis wygłosi referat nt. Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych.
Streszczenie
Analiza wielkich zbiorów danych (Big Data) nie byłaby możliwa bez rozwoju narzędzi i metod informatyki, jaki obserwujemy w ostatnich latach. Zauważalnym trendem jest rosnące znaczenie systemów zarządzania danymi, które nie mają precyzyjnie zdefiniowanej struktury. Ze względu na niezwykle dynamiczny rozwój tzw. sieci społecznościowych w Internecie, duże znacznie zyskały grafowe bazy danych, bez których efektywne przetwarzanie danych w tych sieciach byłoby wielce nieefektywne.

W ramach seminarium przedstawione zostanie wprowadzenie w tematykę grafowych baz danych, jako narzędzi do analizy powiązań pomiędzy obiektami w wielkich zbiorach danych.

W tymże kontekście, przedstawione zostanie porównanie tych narzędzi z relacyjnymi systemami zarządzania bazami danych, które do przetwarzania danych są masowo stosowane od lat 80. ubiegłego wieku. Przedstawione zostaną wybrane przykłady zastosowań grafowych baz danych. Wskazane zostaną potencjalne obszary badań, związane z wyszukiwaniem wzorców w tych magazynach danych.

W części praktycznej seminarium zostaną zaprezentowane przykładowe zapytania o dane do systemu zarządzania grafową bazą danych Neo4J. Przykłady oparte będą na deklaratywnym języku zapytań Cypher.

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta
20/03/2019

Studentki WIT w drugim etapie konkursu Strefa Studenta

Studentki kierunku Grafika WIT: Angelika Zwolińska i Maria Firsova, które na zajęciach Małgorzaty Sobocińskiej-Kiss z Projektowania Graficznego 2 robiły projekty serii opakowań na produkty spożywcze zostały wybrane w pierwszym etapie 8. edycji konkursu "Strefa Studenta".
Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości
19/03/2019

Kierunek Grafika WIT z Certyfikatem i Znakiem Jakości "Studia z Przyszłością" 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Grafika (studia II stopnia) został nagrodzony i otrzymał Certyfikat i Znak Jakości "Studia z Przyszłością".
Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki
19/03/2019

Tajemnica drugiej strony – Dariusz Mlącki

22 lutego 2019 r. w Galeria Bielska BWA odbył się wernisaż wystawy "Tajemnica drugiej strony" pracownika WIT Dariusza Mląckiego, który prowadzi na kierunku Grafika zajęcia z Rysunku i Malarstwa.
Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną
18/03/2019

Joanny Krzysztoń – Ile światła potrzeba by ciemność uczynić znośną

Zapraszamy na wystawę Joanny Krzysztoń - wykładowcy Malarstwa na kierunku Grafika WIT.
Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów
15/03/2019

Międzynarodowy Konkurs Ilustratorski dla studentów

WIT partnerem Międzynarodowego Konkursu Ilustratorskiego SIGNU. W jury konkursu jest Anna Kłos , która prowadzi zajęcia z projektowania graficznego oraz wykłady z historii projektowania graficznego w WIT.
Finał akcji „Czekam na Ciebie”
11/03/2019

Finał akcji „Czekam na Ciebie”

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszytkim za wsparcie akcji „Czekam na Ciebie”. Zebrane zostało 6 200,00 (sześć tysięcy dwieście złotych)! Trzy grafiki zostały zakupione przez WIT - wkrótce będziecie mogli je podziwiać na korytarzu w budynku przy ul. Newelskiej.