„Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych” – Seminarium

W dniu 8 listopada, o godzinie 10:00, w sali 200, w ramach wspólnego seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i IBS PAN, dr Janusz Miroforidis wygłosi referat nt. Analiza powiązań z wykorzystaniem grafowych baz danych.
Streszczenie
Analiza wielkich zbiorów danych (Big Data) nie byłaby możliwa bez rozwoju narzędzi i metod informatyki, jaki obserwujemy w ostatnich latach. Zauważalnym trendem jest rosnące znaczenie systemów zarządzania danymi, które nie mają precyzyjnie zdefiniowanej struktury. Ze względu na niezwykle dynamiczny rozwój tzw. sieci społecznościowych w Internecie, duże znacznie zyskały grafowe bazy danych, bez których efektywne przetwarzanie danych w tych sieciach byłoby wielce nieefektywne.

W ramach seminarium przedstawione zostanie wprowadzenie w tematykę grafowych baz danych, jako narzędzi do analizy powiązań pomiędzy obiektami w wielkich zbiorach danych.

W tymże kontekście, przedstawione zostanie porównanie tych narzędzi z relacyjnymi systemami zarządzania bazami danych, które do przetwarzania danych są masowo stosowane od lat 80. ubiegłego wieku. Przedstawione zostaną wybrane przykłady zastosowań grafowych baz danych. Wskazane zostaną potencjalne obszary badań, związane z wyszukiwaniem wzorców w tych magazynach danych.

W części praktycznej seminarium zostaną zaprezentowane przykładowe zapytania o dane do systemu zarządzania grafową bazą danych Neo4J. Przykłady oparte będą na deklaratywnym języku zapytań Cypher.

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami
17/01/2020

Filip Pachucki kolejnym gościem Spotkań z Twórcami

Zapraszamy na spotkanie z absolwentem Grafiki WIT Filipem Pachuckim, który od 5 lat profesjonalnie zajmuje się animacją komputerową na potrzeby filmów, gier i reklam!
Zastosowanie filtrów graficznych dla regularyzacji map fluencji w planowaniu radioterapii techniką IMRT
15/01/2020

20 stycznia Przemysław Juszczuk przedstawi referat w ramach Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT i Zakładu Wspomagania Decyzji w Warunkach Ryzyka IBS PAN
Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”
14/01/2020

Wernisaż wystawy „Rośliny nas ocalą”

Zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy w Pałacu w Jabłonnie. Autorką wystawy zatytułowanej „Rośliny nas ocalą” jest Aneta Jaźwińska.
Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”
13/01/2020

Indywidualna wystawa pt. „typo-collages”

Serdecznie zapraszamy na wystawę indywidualną dr Anny Kłos – wykładowcy kierunku Grafika WIT.
Dowiedz się więcej o wystawie pt. „typo-collages”
Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”
07/01/2020

Międzynarodowa wystawa plakatu społecznego „Ja, Metropolia”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy w Galerii WIT „Ja, Metropolia”.
Stypendium Ministra dla studenta WIT
19/12/2019

Stypendium Ministra dla studenta WIT

Z radością inforumujemy że Ryszard Pęza student Grafiki WIT Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN otrzymał w dniu 19 grudnia 2019 r. stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia.