Budowa II linii metra na Woli

25 listopada wieczorem zacznie się budowa metra na Woli. Podczas budowy stacji Młynów i Księcia Janusza, ul. Górczewska będzie całkowicie nieprzejezdna od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej, natomiast pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy będą jeździły tylko autobusy (nie będą one mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka).

Budowa II lini metra na Woli (I etap)

Kliknij aby powiększyć

Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul. Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, będą kursowały Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą.

Ulicą Elekcyjną w kierunku południowym, czyli do ul. Wolskiej, będą mogli poruszać się wszyscy bez ograniczeń. Przejazd od skrzyżowania z Wolską do ul. Kasprzaka będzie możliwy tylko dla autobusów, taxi i pojazdów MTON. Tylko one będą również mogły wjechać w ul. Elekcyjną od strony Wolskiej, w kierunku północnym.

Mapy dojazdu

Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej:

linia opis
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA - Kawęczyńska - al. Tysiąclecia - Kijowska - Targowa - al. Solidarności - most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności - Wolska - CM. WOLSKI
  • Częstotliwość kursowania linii: 8 / 12 / 15
  • Częstotliwość kursowania linii: 4-8 / 12 / 15
  • Częstotliwość kursowania linii: 8 / 12 / 15
  • Zmniejszenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytu w związku z wydzieleniem linii 44.
  • Uruchomienie nowej linii zwykłej okresowej:
    NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Młynarska - al. Solidarności - Okopowa - Towarowa - pl. Zawiszy - Grójecka - PL. NARUTOWICZA
  • Częstotliwość kursowania linii: 8 / - / -
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    PKP URSUS - Regulska - Sosnkowskiego - Kościuszki (powrót: Kościuszki - Spisaka - Regulska) - Bohaterów Warszawy - pl. Tysiąclecia - Bohaterów Warszawy - Sławka - Dzieci Warszawy - Ryżowa - Bolesława Chrobrego - Popularna - Techników - Cegielniana - Sympatyczna - Wałowicka - Dźwigowa - Powstańców Śląskich - Strąkowa - Boznańskiej - Jana Olbrachta (powrót: Jana Olbrachta - Stroma - Strąkowa - Oświatowa - Człuchowska - Powstańców Śląskich) - REDUTOWA
  • Częstotliwość kursowania linii: 30 / 30 / 30 (jak obecnie)
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    P+R AL. KRAKOWSKA - al. Krakowska - 17 Stycznia - Żwirki i Wigury - 1 Sierpnia - al. Krakowska - Grójecka - Bitwy Warszawskiej 1920 r. - Szczęśliwicka - Grzymały-Sokołowskiego - Aleje Jerozolimskie - al. Prymasa Tysiąclecia - Kasprzaka - Ordona - Elekcyjna - Górczewska - Lazurowa - Kaliskiego - STARE BEMOWO
  • Częstotliwość kursowania linii: 15 / 20 / 20 (jak obecnie)
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    ZNANA - Jana Olbrachta - Stroma - Strąkowa - Boznańskiej - Jana Olbrachta (powrót: Jana Olbrachta - ZNANA) - Redutowa - Kasprzaka (powrót: Kasprzaka - Ordona - Wolska - Redutowa) - Prosta - RONDO DASZYŃSKIEGO
  • Częstotliwość kursowania linii: 10-12 / 15 / 20
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    SIEKIERKI-SANKTUARIUM - Gwintowa - Gościniec - Bartycka - Czerniakowska - Gagarina - Spacerowa - Goworka - Puławska - Rakowiecka - al. Niepodległości - Wawelska - Grójecka - Bitwy Warszawskiej 1920 r. - al. Prymasa Tysiąclecia - Kasprzaka - Ordona - Wolska - Redutowa (powrót: Redutowa - Kasprzaka) - Jana Olbrachta - ZNANA (powrót: Jana Olbrachta - Stroma - Strąkowa - Boznańskiej - Jana Olbrachta)
  • Częstotliwość kursowania linii: 10-12 / 15 / 20 (jak obecnie)
  • Skierowanie linii na nową trasę stałą:
    METRO MŁOCINY - Kasprowicza - al. Reymonta (powrót: Żeromskiego - Przybyszewskiego - Kasprowicza) - Powstańców Śląskich - Wrocławska - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Deotymy - Elekcyjna - Ordona - Kasprzaka - al. Prymasa Tysiąclecia - Aleje Jerozolimskie - Grzymały-Sokołowskiego - Szczęśliwicka - SZCZĘŚLIWICE
  • Częstotliwość kursowania linii: 10-12 / 15 / 20
  • Skierowanie linii na nowa trasę stałą:
    GWIAŹDZISTA - Gwiaździsta - Podleśna - Marymoncka - al. Zjednoczenia - Żeromskiego - Perzyńskiego - Rudnickiego - Obrońców Tobruku - ks. Bolesława - ks. Janusza - Obozowa (powrót: Ciołka - Newelska - ks. Janusza) - Deotymy - Elekcyjna - Wolska (powrót: Wolska - Kasprzaka - Ordona - Elekcyjna) - Połczyńska - Gierdziejewskiego - Warszawska - Keniga - Orląt Lwowskich - URSUS-NIEDŹWIADEK
  • Częstotliwość kursowania linii: 15 / 15 / 20 (jak obecnie)

Więcej informacji:
Ograniczenia dla zmotoryzowanych (Onet.pl)
Przygotowania do budowy II linii metra na Woli (ZTM)
Na Górczewskiej wyznaczą wielki parking przesiadkowy (Wyborcza.pl)
Górczewska już zamknięta. Zaczęła się budowa metra (tvn warszawa)

Źródło: ztm.waw.pl

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.