e-Akademia: „Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?”

Zapraszamy na kolejne bezpłatne szkolenie pt. „Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?”. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu "WSISiZ dla Gospodarki Opartej na Wiedzy (GOW) - Z Nami Ułożysz Swoja Przyszłość" i jest otwarte dla wszystkich studentów i wykładowców naszej Uczelni.

„Dokąd zmierza HFT (High Frequency Trading)?”

Termin i miejsce:
6 maja 2014 r., godz. 17:30, sala wykładowa N2, ul. Newelska 6.

Prowadzący:
Dr Roman Weinfeld - Dom Maklerski Banku BPS S.A.

Opis szkolenia:

HFT - High Frequency Trading - czyli "Handel wysokich częstotliwości". W roku 1998 amerykańska U.S. Securities and Exchange Commission autoryzowała handel akcjami i instrumentami finansowymi na nowych elektronicznych platformach handlowych. W 2001 r. dwaj naukowcy z IBM pokazali na konferencji International Joint Conference on AI, że opracowany w IBM algorytm "MGD" może uzyskać znacząco lepsze wyniki na giełdach elektronicznych niż dowolny zespół działających "ręcznie" maklerów i że wymiar finansowy takiej automatyki "może wyrażać się w miliardach dolarów rocznie". Wraz z "decymalizacją" rynku akcji amerykańskich głęboko zmieniło to rynek - nastał wyścig w opracowywaniu coraz to szybszych algorytmów i systemów handlu elektronicznego. Na wykładzie, obok historii HFT, przedstawimy jego rolę w światowym handlu elektronicznym, problemy techniczne dla giełd, brokerów, informatyków i matematyków, problemy i wyzwania regulacyjne.

Osoby, które zgłoszą swój udział do dnia 5 maja, po odbyciu szkolenia otrzymają certyfikat.
Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres d.zarzadzania@wit.edu.pl.

E-AKADEMIA to szkolenia z szeroko pojętej problematyki informatyzacji administracji publicznej w Polsce organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarzadzania w ramach projektu „WSISIZ DLA GOSPODARKI OPARTEJ NA WIEDZY (GOW) – Z NAMI UŁOŻYSZ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego
23/05/2019

Plakaty urugwajskie – wykład Gabriela Benderskiego

Zapraszamy na wykład pt. Plakaty urugwajskie, który poprowadzi Gabriel Benderski, artysta grafik z Urugwaju.
Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka
22/05/2019

Wszystkożercy – wystawa Krzysztofa Franaszka

Serdecznie zapraszamy na wystawę Krzysztofa Franaszka – wykładowcy na kierunku Grafika WIT.
Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT
17/05/2019

Seminarium Centrum Technik Informatycznych WIT

22 maja mgr Łukasz Świerczewski przedstawi referat pt. „Akceleracja obliczeń w ramach ośrodków superkomputerowych”
Jazz Art Fashion Festival 2019
17/05/2019

Jazz Art Fashion Festival 2019

11-12 maja odbyła się V edycji Jazz Art Fashion Festival w warszawskim Koneserze, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Grafiki WIT.
Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna
16/05/2019

Oracle Cloud Day 2019 – Przyszłość jest Autonomiczna

Zapraszamy do udziału w konferencji Oracle Cloud Day 2019, która odbędzie się 21 maja 2019 roku, w warszawskim hotelu Hilton.
Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina
14/05/2019

Wykład profesora Marcosa Garcia-Erguina

Wykład odbędzie się o godzinie 12:00 w czwartek - 30 maja br.  w sali N14 przy ul. Newelskiej 6.