Plakaty studentów WIT na pokonkursowej międzynarodowej wystawie plakatu Ecuador Poster Bienal

Serdecznie zapraszamy na 2. edycję pokonkursowej międzynarodowej wystawy obejmującej ponad 200 najlepszych prac artystów z 80 krajów świata.

Zaproszenie

Druga edycja pokonkursowej międzynarodowej wystawy plakatu Ecuador Poster Bienal w Lublinie obejmie ponad 200 najlepszych prac artystów z 80 krajów świata. Wśród nich znalazły się plakaty pięciu studentów WIT:
Ewy Ciupińskiej, Natalii Kielmel, Dominiki Zaniewskiej, Rafała Sieńkowskiego i Łukasza Ulatowskiego, który jako jedyny Polak znalazł się wśród laureatów tego prestiżowego światowego konkursu plakatowego i otrzymał Wyróżnienie Honorowe w kategorii C: Studenci.
Prezentowane prace wyselekcjonowało międzynarodowe jury spośród ponad 10 tysięcy nadesłanych na konkurs.

W tegorocznej edycji biorą udział plakaciści należący do światowej czołówki w tej dziedzinie sztuki: m.in.:
Niklaus Troxler, Peter Bankov, Ryszard Kaja, Gitte Kath, Krzysztof Iwański, Istvan Orosz.

Kuratorem wystawy jest dr Anna Kłos.

Organizatorami wystawy Post-Ecuador Poster Bienal w Lublinie są:
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie  \  Retroavangarda  \  WIT: Szkoła Wyższa pod auspicjami PAN

Otwarcie wystawy: 7 marca – godz. 18:00

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach pracy budynku do 5 maja 2019  roku we Foyer Sali Kinowej, Cichych Kątach +1, Alei Kultur na poziomie 0 oraz na poziomie +1.

Wydarzenie na Facebooku

Plakaty studentów WIT

Autor: Rafał Sieńkowski Autor: Łukasz Ulatowski Autor: Łukasz Ulatowski Autor: Łukasz Ulatowski Autor: Ewa Ciupińska Autor: Natalia Kielmel Autor: Natalia Kielmel Autor: Dominika Zaniewska

Zdjęcia z otwarcia

Antypody – podróż do raju
15/11/2019

Antypody – podróż do raju

14 listopada 2019 r. o godzinie 14.30 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się otwarcie instalacji permanentnej „Antypody – podróż do raju”, którą zrealizowali wykładowcy Kierunku Grafika WIT: Joanna Krzysztoń i Grzegorz Rogala.
Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019
15/11/2019

Vertex WIT nominowany do Pro Juvenes 2019

Zachęcamy do głosowania w plebiscycie „Pro Juvenes” organizowanym przez Parlament Studentów RP
Zmarł dr Marek Doros
12/11/2019

Zmarł dr Marek Doros

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o śmierci dr. inż. Marka Dorosa, wykładowcy akademickiego na Wydziale Informatyki, wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii
08/11/2019

5. Międzynarodowy Konkurs na temat typografii

Plakat Anny Kłos zakwalifikował się do finału 5. Międzynarodowego Konkursu na temat typografii.
Wystawa Ich Dwoje
05/11/2019

Wystawa Ich Dwoje

Projekt - w ramach cyklu „Dances with Sculptures”, realizowany przez artystę i wykładowcę WIT, Piotra Janowczyka - zakłada konfrontowanie współczesnych choreografów, oraz osób uprawiających specjalistyczne techniki ruchu z klasyką światowej rzeźby.
Więcej o Wystawie Ich Dwoje
Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku
31/10/2019

Warsztaty Cyjanotypii dla studentów WIT w Orońsku

Warsztaty odbędą się w dniach 8–11 listopada 2019 w Orońsku w ramach projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania”.
Dowiedz się więcej o Warsztatach Cyjanotypii