Instalacja studencka Wirtualny Brandt

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami związanymi z instalacją studencką "Wirtualny Brandt". Instalacja jest jednym z głównych elementów obchodów 100 rocznicy śmierci tego wielkiego malarza w Orońsku. W całości oparta o tzw rzeczywistość rozszerzoną (ang. augmented reality) w której na ekranie smartfonu nasz świat wzbogacany jest na bieżąco ("realtime") o elementy wirtualne.

W tym przypadku wirtualizacji poddane zostały dzieła sztuki stanowiące wystrój Pałacyku Brandta w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Instalacja jest unikalna - pierwsza tego typu w Polsce.

Dziedzictwo Patrząc na Brandta

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA
09/07/2020

Nasz wykładowca został Honorowym członkiem CEIDA

Wykładowca na kierunku Grafika WIT - dr Piotr Krochmalski, został Honorowym członkiem CEIDA. Serdecznie gratulujemy!
Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski
08/07/2020

Zmarł dr. hab. inż. Wiesław Krajewski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr. hab. inż. Wiesława Krajewskiego – pracownika Wydziału Informatyki, specjalisty z dziedzinie automatyki i robotyki, eksperta w zakresie systemów komputerowych, Wspaniałego Człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP
02/07/2020

Prelegent Dnia Otwartego – Paweł Pławiak z wyróżnieniem MVP

To już 12-raz kiedy Microsoft uznał, że warto przyznać tę nagrodę naszemu wykładowcy na kierunku Informatyka. Paweł Pławiak od lipca 2009 roku jest regularnie nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional (MVP), aktualnie w kategorii Enterprise Mobility.