Instalacja studencka Wirtualny Brandt

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami związanymi z instalacją studencką "Wirtualny Brandt". Instalacja jest jednym z głównych elementów obchodów 100 rocznicy śmierci tego wielkiego malarza w Orońsku. W całości oparta o tzw rzeczywistość rozszerzoną (ang. augmented reality) w której na ekranie smartfonu nasz świat wzbogacany jest na bieżąco ("realtime") o elementy wirtualne.

W tym przypadku wirtualizacji poddane zostały dzieła sztuki stanowiące wystrój Pałacyku Brandta w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Instalacja jest unikalna - pierwsza tego typu w Polsce.

Dziedzictwo Patrząc na Brandta

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019
01/04/2020

Studentka WIT w finale Idea Design Award 2019

Aż 6 plakatów Magdaleny Kosewskiej, studentki Grafiki WIT, zostało zakwalifikowanych przez jury do finału międzynarodowego konkursu Idea Design Award 2019.
Komunikat Rektora w sprawie zapomóg
30/03/2020

Komunikat Rektora w sprawie zapomóg

Utrata źródła dochodów \ trudna sytuacja życiowa w związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii.
Wsparcie psychologiczne
26/03/2020

Wsparcie psychologiczne

Obecny czas jest trudny dla nas wszystkich. Pod wieloma względami. Wszyscy oczekujemy powrotu do normalności, tymczasem każda osoba, z którą rozmawiamy aktualnie z czymś się zmaga i przestawia swój tryb, do którego się przyzwyczaiła na tryb wyjątkowy.